Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED 250W Cree 5x3590 Driver hlg-240 C1400c | Automaty


Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W sumie to sam A cel był obniżyć koszta bo za 5 takich cobow ze wszystkim wychodzi trochę kasy. A że można samemu to że zrobiłem jak chciałem. Póki co to ledy ścigają na 160 W  i jest to ich prawdziwą moc ż gniazdka A moc maksymalna to 250W czyli zapas jest . Ogólnie jeden led maksymalnie może polecieć coś koło 150W Ale trzeba by było zmienić drivery.  Te co mam zrobione ż tym driverem są dobrane najlepiej pod względem wydajności i poboru prądu i żywotności ledow. A co do krzaczkow to jest różnica i to znaczna w wzroście. Krzaczkow są strasznie krzaczaste łodygi są grube kl palec A leżaczek ma może że 30cm wysokości. Widać prawie jak rosna w oczach. Dopilnować i będzie git. Celuje w 1.6 z wata czyli chce wyciągnąć 600g z dwóch namiotów:-) taki plan.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Sam jestem miło zaskoczony. Ogólnie to polecił mi te Co by znajomy ,strasznie je zachwalał. Mówił że szczyty są tak zbite że jak kamień takie pałki. Więc spróbowałem. Można kupić już zestawy z chłodzeniem pasywnym Ale kosztuje to koło 90 dol za sztukę plus jeszcze drivery to koszt 70 dol za sztukę plus jeszcze cała reszta Ale tu już samemu jest większe pole manewru. Jak ktoś lubi trochę pokombinować to mo zna przyoszczedzic. Kable złączki i radiatory mo zna już tanio znaleźć. Ja do swojego zestawu postanowiłem zrobić sobie dwa potencjometry , jeden do swiatla bo naprawdę nie ma sensu lecieć od razu na pełnej mocy 250W bo światło naprawdę jest mocne i jest to koło 1000 PAR gdzie hps 600W ma ich koło 800 PAR. Wie na poczatku nozna spokojnie go skrecic do 150W . Drugi potencjometr to do regulacji obrotow na radiatorach bo wvmcale duzo im obrotów nie trzeba żeby schłodzić ledy A i wentylatory są cieńsze i dłużej podzielają. Dobrym pomysłem jest też dodanie wyświetlacza LCD bo mo zna widzieć na bieżąco ile pobiera prądu ile watt i amp co ułatwia ustawienie mocy. 

Ogólnie zastanawiam się jeszcze nad dodaniem uv i ir diody i zrobić efekt emerrsona co podniesie jeszcze jakość światła. 

 

large.IMG-20170914-WA0008-768x1365.jpg.cec6d6e6179d2777f485136246d45e4c.jpglarge.IMG-20170914-WA0006-1024x576.jpg.8096dcf1a7a8eba014c4223343a93c53.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A z potencjometrami jjak sprawę rozwiązałeś? Musiałeś drivery jakoś przerabiać, czy to były drivery ściemnialne i wystarczyło zwykły potencjometr dołożyć?

A co do 1.6 z wata, to według mnie bardziej prawidłowo (bardziej prawidłowo? :) dziwne określenie ale słowa właściwego mi zabrakło) jest przeliczanie na kWh a nie na W. Rośliny już w pewnym momencie przestają nabierać masy i mógłbyś je jeszcze trzymać i trzymać i kWh by nadal naliczało i koszt 1g by rósł. A przy przeliczaniu na W byłoby cały czas tyle samo. To tak trochę bez sensu według mnie.

Edytowane przez Dzielnicowy
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+