Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 100W | BioTabs | Amnesia Auto


Recommended Posts

Oprysk nie spalił mi rośliny. Natomiast za mocno psiknąłem i ją trochę przechyliłem. 

Niemniej jednak stwierdzam, że jest mało rozwinięta jak na 9 dzień. Po 24H od użycia BoomBooma trochę wystrzeliła. Sporo nowych liści się pojawia. 

Może ten typ po prostu tak ma? Porównywałem liczbę dni do harvestu przeróżnych odmian w sklepie stacjonarnym w którym byłem. Ta miała najwiecej. Od 60 do 90. Żadna tylu nie miała. Nie wiem szczerze mówiąc, dlaczego chwyciłem za tą odmianę. No nic. Pożyjemy zobaczymy. Mam nadzieje, że nie wyjdę na minus.

 

Edit. Sorry, nawet więcej dni jest podane. Sami zerknijcie. Amnesia Auto

Link

 

Edit 2.

Podlałem jej po tygodniu nieco ponad pół litra wody. Być może szła przez ten okres mocno w korzenie bo sama dobrze się nie wyciągnęła. Dlatego dałem ją pare centymetrów niżej od lampy żeby mogła urosnąć trochę w górę. Mam nadzieje, że umocni swoją łodygę bo zaczyna mi się ruszać przy każdym ruchu donicy. 

Edytowane przez TrippyHD
Mały update
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W gorącej wodzie kompany... spokojnie, mi niektóre rośliny dopiero po 14 dniach ruszają jak z procy... czasami to zależy od genów a głównie chodzi o to że najpierw roślina inwestuje w system korzeniowy a dopiero później w rozwój masy zielonej.

O 19.09.2017 o 17:28, TrippyHD napisał:

Fotoperiod:

18/16, 12/12

To błąd w pierwszym poście ? Masz 18/6 ? 

Obecnie robię mały test i automaty słabo rosną w porównaniu z normalnymi przy krótkim oświetleniu, na wegetacja dał bym im 24h a kwitnienie 18/6 

Niedługo zrobię temat o fotoperiodzie :) 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Vito napisał:

W gorącej wodzie kompany... spokojnie, mi niektóre rośliny dopiero po 14 dniach ruszają jak z procy... czasami to zależy od genów a głównie chodzi o to że najpierw roślina inwestuje w system korzeniowy a dopiero później w rozwój masy zielonej.

To błąd w pierwszym poście ? Masz 18/6 ? 

Obecnie robię mały test i automaty słabo rosną w porównaniu z normalnymi przy krótkim oświetleniu, na wegetacja dał bym im 24h a kwitnienie 18/6 

Niedługo zrobię temat o fotoperiodzie :) 

 

Fakt. Jestem cholerykiem. Spodziewałem się tego, że nie dam im rosnąć w spokoju. Zresztą na innym forum ktoś mi napisał, że jest dosyć mała więc wpoiłem sobie tą opinie. 

Może być tak jak mówisz. Teraz już tempo wzrostu się poprawiło. Nie wiem tylko jak blisko lampy ją trzymać. Czy dawać stopniowo niżej o pare cm czy zostawić w spokoju. 

I tak, to jest błąd. Mam 18/6. Z racji oszczędności jestem skłonny przedłużyć fotoperiod do 20/4. Zobaczymy co z tego będzie. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, Vito napisał:

Puki nie kwitnie to wydłuż czas świecenia. Trzeba było brać normalną i lecieć weg 12/1 flo 11/13 to najbardziej oszczędny tryb, ale do automatów nie pasuje.

Wydłużyłem o 2 godziny. Faktycznie mogłem, natomiast bałem się, że nie podołam z normalną. 

 

Dzień 11

Od dwóch dni rośnie jak szalona. Tak jak pisałem wcześniej, zwiększyłem trochę odległość lampy od rośliny aby mogła się trochę wyciągnąć i umocnić bo zaczynała mi się gibać pod swoim ciężarem.

Wilgotność staram się utrzymywać na poziomie 65% przy włączonym wyciągu. Po wyłączeniu lampy i wentylacji co jakiś czas robię wietrzenie boxa (rozpinam go, wachluje chwilę i znowu zapinam). Zaduch wtedy wychodzi, wilgotność spada i warunki stają się optymalne.

Zobaczymy jak to dalej będzie.

A tu zdjęcia malucha.

large.IMG_0353_-_Copy.JPG.3f1ff80cd017040ff36b8e9c36e57922.JPGlarge.IMG_0354_-_Copy.JPG.4e91870653b7c44e0d51b3fb25a9291f.JPGlarge.IMG_0355_-_Copy.JPG.084344ad2d89e1cc005695c664bd28b7.JPG

Edytowane przez TrippyHD
Zaktualizowano grow log.
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, Drugi Plan napisał:

Sieeeemaaa

 

Bardzo Ci huczy ten wyciagajacy?

 

Plan jak zależy Ci tak bardzo na ciszy polecam rozciąć rure wentylacyjną na środku lub w dogodnym miejscu włożyć tam wentylator łazienkowy (najlepiej coś droższego bo lepsza wydajność i w miare ciche)  zakleić wszystko taśmą izolacyjną wystawiając tylko przewód zasilający wszystko obwinąć np grubym ręcznikiem papierowym lub gąbką izolacyjną mocno i kilka razy pozniej zakleić to wszystko zeby się trzymało i praktycznie nic nie słychać masz dobre wygłuszenie jak tak robiłem tanio i skutecznie albo można kupić rurę termoizolacyjną i wrzucić w srodek wentylator

Edytowane przez uNeedSome
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 30.09.2017 o 01:57, Drugi Plan napisał:

Sieeeemaaa

 

Bardzo Ci huczy ten wyciagajacy?

 

Całkiem mocno. Miałem tylko jedną noc całego boxa nie schowanego w pokoju. Gdy rano wstałem, przeniosłem wszystko do sporej szafy która dobrze tłumi hałas gdy jest zamknięta. 

 

EDIT.

Dzień 13

Mała rozwija się w dosyć szybkim tempie. Przynajmniej biorąc pod uwagę wcześniejsze dni. Wypuszcza coraz to większą ilość listków. 

Jest jedna rzecz która mnie martwi

Grubość łodygi - Dopiero od połowy jest grubsza, od momentu ziemi do wcześniej wspomnianej połowy jest  chudziutka. Nie wiem czy nie stanie jej się krzywda jak jeszcze się trochę rozwinie. Na jednym ze zdjęć widać to zjawisko.

Dzisiaj podlałem jej niecałe pół litra wody, będę robić to systematycznie co 3,4 dni gdyż jest coraz większa i szybciej spija wodę z donicy. W boxie dla utrzymania wilgotności trzymam bawełniane koszulki namoknięte wodą które szybko się wysuszają. Robią swoją robotę. Codziennie je z powrotem namaczam i odpowiednio rozstawiam aby nie spleśniały od środka.

Niech ktoś się wypowie proszę, co sądzi o rozwoju mojej małej.

large.IMG_0357_-_Copy.JPG.397b7247f0087e0ee3903e968e103866.JPGlarge.IMG_0361_-_Copy.JPG.7786838823db5d2ca65db6530bb87559.JPGlarge.IMG_0360_-_Copy.JPG.624ee4cae11db4c7b420cb500ff6c5bb.JPGlarge.59d0e21cda3b7_IMG_0359-Copy.JPG.54d179965595238241c5ba87147ad8e9.JPG

 

Edytowane przez TrippyHD
Aktualizajca grow loga.
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, Benek37 napisał:

Widze, że masz jeszcze miejsce w doniczce, proponuje podsypać ziemi pod listki

Podsypałem na tyle, że cała ta chudsza część łodygi która zaczyna się od dwóch malutkich, pierwszych listków w dół jest zasłonięta. 

Obniżyłem ją przy okazji w box-ie przez co zwiększył się dystans między szczytem rośliny a lampą.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+