Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 100W | BioTabs | Amnesia Auto


Recommended Posts

Cześć!

Wczoraj udało mi się złożyć do kupy cały sprzęt (poniżej znajdzie się spis zakupionych rzeczy). Nie było to takie trudne jak myślałem. Internet jest dobrze zaopatrzony w poradniki.

Dodam, że jest to moje pierwsze podejście. Życzcie mi cierpliwości proszę :)

A więc co posiadam:

Nasiona:

1x Amnesia Auto od Hemp Brothers

BOX: 

 HYDRO SHOOT 40 (40X40X120CM) 0,18m^2

Oświetlenie:

OSRAM NAV-B 100W

Fotoperiod:

18/16, 12/12

Podłoże:

BioBizz Light-Mix

Donice:

Jeszcze jej nie zakupiłem ale będzie to raczej 9L donica z ogrodniczego  

Nawozy:
BioTabs Starter Pack + Boom Boom Spray

Wentylacja:

Wentylator osiowy marki Blyss aka Vents, z Castoramy o wielkości 150MM.

Wydajność 292m^3/h

I tu pytanie czy nie przesadziłem z jego wydajnością jak na taki rozmiar boxa.

Do tego planuje dorzucić w środku mały wentylator komputerowy który będzie mieszać powietrze.



To tyle o sprzęcie. Pokaże Wam jak prezentuje się to w praktyce:

large.IMG_0293_-_Copy.JPG.69381208cca4a1aa160de6909e74dfda.JPGlarge.IMG_0292_-_Copy.JPG.5d179468223be04326cfdc8419326368.JPG

Przy okazji widać maleństwo i obecne warunki do życia

Dzień 1

I tu pada pierwsze pytanie (a będzie ich bardzo dużo). Wrzuciłem pestkę o godzinie 22. Nie opadła jeszcze na dno. Warto odpuścić moczenie i wrzucić do chusteczki? Minęło ponad 19 godzin. Czytałem o tym, że pestki automatowe są ponoć twardsze i potrzebują więcej czasu. Nie chciałbym jednak stracić nasionka.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mały UP. 

Nasionko jednak zdecydowało się pójść na dno. Zatem wziąłem dwa takie same talerzyki, dwie chusteczki na pierwszą warstwę, oblałem je wodą i porządnie wycisnąłem oraz nadmiar wylałem. Przykryłem nasionko ostatnią, pojedyńczą warstwą wilgotnej chusteczki, zakryłem talerzem i obróciłem to o 180 stopni.

Zobaczymy za ile pisklę się wykluje ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, uNeedSome napisał:

jako mieszający lepiej kup taki biurowy z klipsem, (http://tnij.at/181640) wszyscy się tak uparli na te komputerowe a to słabizna jest i jeszcze na jakiś zasilaczach chodzi

 

Z pewnością lepszy, natomiast pomyślałem o komputerowym gdyż zalega mi jeden w kartonie. Ale cóż, skoro mówisz, że taki jest lepszy. Martwi mnie tylko jego rozmiar. Z tego co czytałem to moja roślinka może być spora a mam zamiar też ją trenować. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, TrippyHD napisał:

Z pewnością lepszy, natomiast pomyślałem o komputerowym gdyż zalega mi jeden w kartonie. Ale cóż, skoro mówisz, że taki jest lepszy. Martwi mnie tylko jego rozmiar. Z tego co czytałem to moja roślinka może być spora a mam zamiar też ją trenować. 

nie aż tak znowu duży, lepiej kupić taki żeby roślinka się coś tam ruszała od powietrza mniejsze ryzyko plesni będzie niż dać jakieś gówienko na 12v zeby się cos tam kręciło tylko, u mnie przy dwóch stacjonarnych wiatrakach to się aż uginają lekko jak na polanie jest przy podmuchu 

Edytowane przez uNeedSome
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pestke zawsze mozna lekko skrobnac wierzchnia warstwe nozem, dzieki temu zabiegowi latwiej woda przedostanie sie do srodka, pozniej dac do wody na 24 h (ale nie trzeba skrobac nasionka 24 w wodzie w zupelnosci wystarcza).

Co do tego wacika nie wyciskal bym go az tak mocna, jak nie masz czasu na kontrolowanie jego wilgotnosci to mozesz przesuszyc kielek na poczatku i pestka do kosza.

U mnie wiatraki komputerowe 10x10 na zasilaczach 12v i roslinki mi pieknie tancza w box-ie czasami nawet mysle ze za mocno wieje. Nawet jesli slabsze to wole dac 2-3 wiatraki (kazdy na innej sciance boxa), na flo jak mi sie zapelnia box to wole zeby przeplyw powietrza byl wszedzie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

17 minut temu, joka.menas napisał:

Pestke zawsze mozna lekko skrobnac wierzchnia warstwe nozem, dzieki temu zabiegowi latwiej woda przedostanie sie do srodka, pozniej dac do wody na 24 h (ale nie trzeba skrobac nasionka 24 w wodzie w zupelnosci wystarcza).

Co do tego wacika nie wyciskal bym go az tak mocna, jak nie masz czasu na kontrolowanie jego wilgotnosci to mozesz przesuszyc kielek na poczatku i pestka do kosza.

U mnie wiatraki komputerowe 10x10 na zasilaczach 12v i roslinki mi pieknie tancza w box-ie czasami nawet mysle ze za mocno wieje. Nawet jesli slabsze to wole dac 2-3 wiatraki (kazdy na innej sciance boxa), na flo jak mi sie zapelnia box to wole zeby przeplyw powietrza byl wszedzie.

Joka a masz regulacje w zasilaczach? z tym przepływem to racja no ale trzeba kilka

Edytowane przez uNeedSome
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+