Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 100W | BioTabs | Amnesia Auto


Recommended Posts

Dzień 4

Pierwsze 18h pod lampą za nami. 

Dziś przebudziłem się o trzeciej i z ciekawości poszedłem sprawdzić co słychać u maleństwa.

Nie pocieszył mnie widok skorupki na górze. 

Trochę się zdenerwowałem i zrobiłem precrushing, delikatnie palcami. Pomogłem zdjąć delikatnie palcami łuski które odpadły bez najmniejszego problemu (zdaje sobie z tego sprawę, że nie powinienem tego robić).

Pojawiły się dwa bardzo malutkie zalążki listków. Stwierdziłem, że jak przez 10h nic nie pójdzie do przodu to uznam, że zamordowałem to maleństwo własnymi palcami.

Coś jednak ruszyło, wychodzą nawet dwa kolejne zalążki listków. Jedynie martwi mnie ten pierwszy, największy. Nie chce się przechylić do tyłu jak jego sąsiad i ma delikatnie inną barwę niż ten drugi czego nie widać na zdjęciu.

large.59c514ca3e213_IMG_0299-Copy.JPG.fb9a8984d675c773e528b67d8292375e.JPGlarge.IMG_0300_-_Copy.JPG.c3925238f52e2c60cb7cb27221f4ecc8.JPGlarge.59c514a06bfd0_IMG_0303-Copy.JPG.de1684b75394991197eed0c9c7d3a53e.JPG

Chociaż i tak urósł od tej 3.

Co sądzicie? Na wszelki wypadek wrzuciłem już dwie kolejne pestki żeby nie tracić czasu i chęci.

I chciałem zadać najważniejsze pytanie. Czy przesadzić już do docelowej donicy? Moje pudełko od serka wiejskiego faktycznie jest płytkie jak zaznaczył @Miś

Edytowane przez TrippyHD
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

9 minut temu, Miś napisał:

Czasem trzeba trochę pomóc pestce ;) Skoro to auto, a pojemnik tak płytki, można by już ją przesadzić do docelowej, ewentualnie poczekać jeszcze 2-3 dni.

Dzięki za rade. Chyba już przesadzę dla spokoju ducha. 
Powiedz mi, czy mogę wyłączyć wentylator gdy lampa jest również wyłączona? Nie mam żadnego mieszającego. Ewentualnie rozszczelnić Box-a żeby nie zatęchło ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobra.

Wyciąg wyłączony.

Temperatura w boxie to 24 stopnie bez włączonej lampy. Wilgotność 75%.

Przesadziłem roślinę do dużej donicy. Dostała zgodnie z zaleceniami od BioTabs całe papu na początek. Czyli Startrex, Mycotrex, BioTabs, Backtrex i Orgatrex w formie roztworu 1 litrowego. 

Roślinka ma trochę mokro na start, mam nadzieje, że to nie za dużo jak na 6l ziemi.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, joka.menas napisał:

Zawsze mozna pestke namoczyc by bylo latwiej ja zdjac.

Zraszałem ją dosyć często, o ile nie zbyt często. Trochę uszkodziłem jeden listek ale chyba roślina przyjęła to na miękko. Rośnie teraz sprawnie, kiedy dostała paszę nawet zzieleniała jeszcze bardziej, pojawiło się mnóstwo włosków i powoli dochodzi do siebie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzień 5

Tu już widać jak boczne listki ładnie wychodzą. Zastanawia mnie jeszcze czy to normalne, że ten jeden z początkowych listków zawija się tak w dół. Jest cały zielony, nie widać przebarwień. Czyżby robił miejsce na nowe listki?

(Widać to dobrze na pierwszym zdjęciu)

large.IMG_0304_-_Copy.JPG.3c0ea57ca2c7b8486eb37f25d1048892.JPGlarge.IMG_0305_-_Copy.JPG.8179876f464c9a504ff12509a2633168.JPGlarge.IMG_0306_-_Copy.JPG.42cb6fa4442b9e08484c369932504740.JPG

No i tak jak mówił @Vito, nie będę już póki co podlewać. Jedynie będę zraszać delikatnie górę, ponieważ po jednym cyklu z lampą powierzchnia potrafi być wyschnięta na wiór.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+