Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

CFL 150W, LED 300W MarsHydro | BioBizz | White Widow, Heavyweight


Recommended Posts

Chodzi o to że rośliny same parują, i jak ktoś nie ma nawilżacza to nie ma tragedii, Ty pourywałeś liście, a liście to takie panele słoneczne, z nich czerpią moc światła i nimi parują... 

Moim zdaniem defloacja to mit i niepotrzebne stresowanie rośliny, nawet Jorge Cervantes tak twierdzi na jednym ze swoich filmików.

Jeżeli temperatura podskakuje Ci do 32 stopni to mocniejszy wyciąg trzeba zrobić, albo obniżyć temperaturę w pomieszczeniu gdzie stoi box, wywalasz gorące powietrze poza pomieszczenie czy tylko poza boxa ? :) 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Święte słowa Don Vito defloacja to mit ja od początku tak uważam zawsze mówiłem ze usówa sie liscie które sa chore lub roślina sama je odrzuca no i oczywiście można usówać jak ktoś robi siatkę wszystko co pod nią.Sam na roślinach robiłem defo i zawsze jest tak że jeśli usuniesz większą ilość wiatraków to roślina musi odbudować swój panel słoneczny którym jest liść by dalej żyć( bo liść to powierzchnia potrzebna roślinie do pozyskania światla do fotosyntezy) co kończy sie przeciągnięciem kwitnienia i pojawienia się większą ilością liści w kwiatach a tego nikt nie chce.Pozdro.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

o dokładnie Smaku :) 

odklejając temat o tym micie defloacji znalazłem ciekawy stary artykuł z dinafemu a w nim takie stwierdzenie:

Cytuj

Jednym z wielu licznych mitów na temat marihuany jest to, że duże liście tworzą cień i jeśli je przytniemy skorzystają na tym topy. Jest to nie tylko błędne, ale również szkodzi zdrowiu rośliny. Największe liście to po pierwszą fabryka pożywienia (fotosynteza), a kiedy obumierają zapas chlorofilu. W ciągu swego życia liście produkują cukry, które służą roślinie jako pożywienie i pomagają jej produkować nowe tkanki. W momencie kwitnienia te liście żółkną i schną, ale najpierw przekazują zakumulowany chlorofil do innych części rośliny. Jeśli je wytniemy, roślina będzie musiała wyprodukować brakujący chlorofil i nie będzie mogła skupić się na produkcji THC, który wszystkich nas najbardziej interesuje. Najlepiej pozwolić, by liście uschły i same opadły. 

a tutaj ten artykuł:

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, SmakMaroca999 napisał:

pojawienia się większą ilością liści w kwiatach

To akurat juz zauwazylem przy 2 uprawie i postanowilem nie robic defo podczas kwitnienia. Zrobilem tylko po to by je troche spowolnic i aby HV je troche dogonil.

@SmakMaroca999 @Vito rozumiem wasza troske i dziekuje wam za to :)

@Dr.Resin mial u siebie automaty gdzie nie robil defo, tylko odchylal liscie itp. i zrobil swietny wynik.

Obecnie: 30 i 20 dzien, zmienione swiatlo i rosliny beda mialy 24H ciemni (albo 24h ciemni albo 36 swiatla wiec wybralem ciemnie) i od jutra 12/12. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+