Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

  • Replies 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Carlos wzruszył się dobrym słowem i teraz się puszy. 

Ja natomiast znalazłem kilka niewiadomych:

1. Nawóz zacząć lać pod koniec tyg? Dziś jest 12 dzień po wyjściu zielonego z gleby.

2. Podlewam na razie codziennie ale tak po 1/3 szklanki do ziemi przy brzegu donicy. Lać tak czy może podlewać do tacki od spodu?

3. LST możliwe będzie pewnie za jakiś tydzień, tylko czy w ogóle brać się za to? Ponoć automat nie lubi a ja mam tylko jeden krzaczek, z drugiej strony fajnie zwiększyć potencjalny plon, z trzeciej nie chcę żeby wyrosła mi wieksza jak 60/70 cm.  Panie, co robić?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z nawozem zaczekaj, jak będzie brakować jej azotu, to będzie widać"zrobi się jaśniejsza.

Podlewając tak jak podlegasz, nawet czasem trochę przesuszona. Niech korzenie szukają wody i się rozrastają.

Jak na flo dodasz jeszcze świetlówek, to puść ja wolno, ewentualnie odegnij boczne szczyty.

Puszczona wolno lepiej i zdrowiej wygląda. Zwłaszcza automat.

Auto AK 472 jest bardzo podatna na lst

Też mam i co chwilę coś uskubię żeby zapalić i rośnie mimo to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Skubana rozwija się ekspresowo.  Zaglądam raz na 12 h i za każdym razem jest większa. 

Oczywistym sekretem jest cierpliwość i nieprzedobrzenie z dbaniem o wzrost. Dwa tyg na niewielkich ilościach wody. Podlewałem tak mniej więcej 100-150 ml na dobę, jak najdalej od łodygi. 

Wczoraj, raczej dla eksperymentu, podlałem wodą z nawozem :1/4 zalecanej minimalnej dawki. Dziś rano natomiast pierwszy raz podlałem większą ilością wody, coś ok 250 ml. 

Więcej wody poszło bo rozrasta się chwast, a dziś liście lekko kłaniały się do ziemi. Nie miałem pewności czy to z powodu rozmiaru czy zwiększonego zapotrzebowania na wodę.  Wieczorem będę miał odpowiedź. 

Zdjęcia rano nie zrobiłem ale kolor trzyma taki jak na poprzednich fotach.

Główny mój problem to zapach. Już teraz ją czuć.  Co będzie jak zakwitnie... 

Wentylacja ciągle wyłączona, tylko pasyw i wietrzenie boxa jak sprawdzam co z zieloną.  

Dziś odpalę już wiatraki i przy okazji będę majstrował filtry zapachu. Na razie maskuję choinką zapachową i myślę o wsadzeniu kawy. 

Co z lst zobaczę za tydzień.  Wtedy powinna już osiągnąć odpowiedni rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jako że to roślina automatyczna i Twój początek odpuść sobie całkowicie jakiekolwiek treningi.

Ja bym podlewał tak: teraz przynajmniej 1L aż wyleci dołem, a później samą wodę do podstawki na zmianę z nawozem lanym od góry.

Na zapach niech Carlos nie kombinuje, tylko wyda kasę nie potrzebnie bo i tak będzie czuć, jedyna rada: Carlos odkłada na filtr węglowy z growshopu, nie drogo bo najtańszy kosztuje pewnie poniżej 100zł, do tego dobrać wentylator kanałowy, przykładowo na alledrogo wentylator kanałowy łazienkowy 100m3/h to koszt 23zł, licząc przewód wentylacyjny to Carlos potrzebuje około 150zł na wentylacje która będzie filtrować zapach, odciągać temperaturę i nie będzie wymysłem że węgiel do wody wciągnie zapach :zmiazdzony:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Podlewanie wdrożę według wskazówek. 

Na zapach na razie pomogła choinka zapachowa. Mam też pod ręką filtry do okapu: taką matę z pyłem węgla aktywnego - dam na pasywny wlot i okrągły filtr do okapu, z węglem aktywnym i ta samą matą. Dam go na wylot - to jest bezkosztowe, bo ze składu rupieci jaki każdy Carlos w domu ma. Jak nie zda egzaminu, to Carlos odkopie skarbonkę i wyda 150 pesso. 

D14

large_d14.jpg.5d2525b9b26b407e509619181cb027ff.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+