Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

Nasiona: Blue spider/Diesel Ryder/AK472 auto
Oświetlenie: 4 świetlówki energooszczędne E27 Diall 20W [1200 lumen]; 1 x 23W [1450 lumen], razem 6250 Lumen - 20 dnia zamieniłem dwie 20W na dwie OSRAM 23W (1600 lumen) co łącznie dało 7050lumen
Fotoperiod: 18/6
Box: 40x40x130 
Podłoże:
COMPO SANA uniwersalne podłoże kwiatowBioBizz ziemia LIGHT-MIX 20L
Donice: 1 x okrągła śred. 25cm - 9l;
Nawozy: Biobizz Bio-Grow 250mlBiobizz Bio-Bloom 500ml, Topmax 250ml, 
Wentylacja: 2 x wentylatory PC 
Dodatkowe info: bidabox z mdf 3mm w szafie do Narnii, a poza tym to panie, ja nie z tego działu, zarobiony jestem, nie znam się
 
 
Bongiorno. 
 
Z góry się kajam jak naruszam jakieś paragrafy, to efekt całościowego podejścia do tematu. 
Telenowela ta startuje dziś i będzie to historia w stylu: od zera do growera. 
Na dziś status jest taki, że czekam na dostawę meritum, które to Inpost zaanonsował jako - w drodze do paczkomatu, do odebrania nawet dziś. 
Jednak ja sprytnie sprawdziłem w kandelarzu i zauważyłem, że dziś sobota. Szybciej mi tu kaktus...tfu, konopie wyrosną, niż dziś do odbioru będzie. 
 
Dlatego też czas oczekiwania chciałbym poświęcić na budowę mojego pierwszego growboxa. 
Tu ten paragraf naruszyć się może - jak możnowładcy włości tych urazy nie wniosą, tu bym chciał i poletko i  domek postawić i w tym jednym temacie historyję mą pleść. 
Jako, że to debiut, pomoc, konstruktywna krytyka, cierpliwość i wyjaśnienia oczekiwanymi są. 
 
Czołówka. 
Parm param param. 
 
Odcinek pierwszy - Słoneczko. 
 
Carlos, młody przystojny, z obowiązkowym wąsikiem.
Znudzony trzeźwością i pogodzony z utraconym kontaktem ze swoim ogrodnikiem, co to zaginął nie wiadomo jak i gdzie, postanowił sam rzodkiewki nasadzić.
W skrzyni, sprytnie w szafie ukrytej. 
 
Tak się zaczyna projekt: Bidabox Mk.I 
 
Bo Carlos plantatorem nie był to i groszem śmierdzieć mu się nie zdarza, więc budżet ustalił biedronkowy - albo i taniej. 
Niestety, stolarz Lerła Mełrlin na wtorek dopiero deski pociąć obiecał, to dziś Carlos się słoneczkiem zajmie. W końcu ni ma słońca ni ma nic.
Po wsi się przebiegł i trochę fantów wygrzebał: 
 
20170909_153233.thumb.jpg.163842ef7229872312f611026c25155e.jpg
 
Orkiestrę lokalnych pijaczków zamówił i do roboty się zabrał.
Polecam bo jakby nie ten chill, to przez te ch****e oprawki  bym szału dostał i Carlosa zaciukał. 
 
Box ma mieć podstawę 40x40. 
Jako odbłyśnik Carlosu kawałek starego panela sobie wymarzył. 
Świetlówki zakupił w Castodramacie, tak samo jak pozostałe widoczne na zdjęciu komponenty. 
 
Skinąwszy na pijaczków by play zapodali, piwa żłopną i zaczął...kląć. 
Nigdy, nigdy najtańszych oprawek kupować nie próbujcie, ot co. 
 
large.20170909_162246.jpg.def7d9598e8cf5341d23c96450929ca6.jpg
 
 
Po kiego taśmą McGywera panela po obwodzie okleił, nie pytajcie, Carlos czasem za głosem serca idzie i logiki w tym nie szuka. 
Najmocniejszą lumenowo żaróweczkę na środku zaplanował, resztę po bokach mocować począł. 
3 Dziury na koniec wywiercił i przewody z oprawek na drugą mańkę przerzucił. Całość foliją obwinął, coby się panel nie zjarał, a błyszczał jak psu to co Wy wiecie, a ja nie napiszę. 
Na drugiej mańce przewody w kostki powciskał, kolorami do siebie połączył, piwa żłopną i bekną. 
 
 
 
large.20170909_171511.jpg.3d611f59c481d34f4c3d9d3921bb069a.jpg
 
Jako, że serial na Polsacie leci, to reklamy dali tera . 
 
Ziemia do kwiatków, łotaka, dobra? 
 
large.59b41908ecdb1_composanapod-o-enajwy-szejjako-ci5l.jpg.3af5deb5e29af93f580de6ce5f87cfa8.jpg
 
Lepiej jakby dobrą była bo Carlos reklamą otumaniony taką kupił i ma teraz jełop.
Ukorzeniacz - nie wiem, tani był.
Carlos duma, czy w ogóle mu się przyda, bo nie wie nawet jak go aplikować. 
 
large.i-target-ukorzeniacz-do-sadzonek-30-ml.jpg.b79ed0476aae3e739db54bd7156a7f6a.jpg
Reklamy się skończyły więc Carlos zadowolony dalej lampę składa. 
Kabelki połączył kostkami, kostki taśmami oblepił i wszystko na próbę do prądu podłączył. 
Ta dam!
 
 
large.20170909_171532.jpg.408d3561e3bf1d52e4cb8a2542de06d1.jpg
 
Na koniec murzynka uwolnił, a łańcuszek jaki mu po tym dobrym uczynku pozostał, doczepił do odblaśnika, żeby móc słońcem sterować i od plantacji w miarę potrzeb oddalać lub przybliżać. 
 
 
large.20170909_173909.jpg.3cace53d1be17dcfef427acb422bf3d9.jpg
 
Tak oto Carlos dzionek zakończył. 
 
Nad swoim życiem się zastanowił po ciężkiej pracy. 
Ileż to pesos Carlos już wydał? 
 
Na Bidaboxa  Mk.I
świetlówka x1  11.88
świetlówki x4 39.94
łańcuch 2
przewód 3m 0,75 12.67
oprawki e27 x5 12.3

Razem 78,79

Na plantację natomiast:

ziarno x4 84.6
podłoże 14.88
doniczki x2 11.45
ukorzeniacz 11.24

Razem 122,17

Zabawnym jest fakt, że carlos prawie nie pamięta co posiać zaplanował i dopiero dostawa wszystkie wątpliwości rozwieje. 

Na wszystko wydał  230.86 [bo jeszcze zaliczkę dał na cięcie desek na boxa)

Nauczył się by tanich ceramicznych oprawek unikać ale w końcu ogarnął.

Jak to latynos, pracę po 2 godzinach zakończył, nawet orkiestra do końca zagrać nie zdążyła. 

Teraz do lektury w hamaku się ułożył i zrozumieć próbuje co z ziarnem zrobić, jak w końcu Leoncio Inpost z miasta mu je dowiezie. 

Tak oto pierwszy odcinek zakończył się niespodziewanie. Czy Carlos dowie się czego? Kiedy Leoncio do Carlosa zawita? Czy Lermła znów się upije i desek na czas mu nie dotnie? 

Wszystko to w kolejnym odcinku, już niebawem na Waszej platformie analogowej. 

Gdybym banem został poczęstowany, to już teraz wszystkim dziękuję, i żegnam się czule. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hehe witaj, fajnie się czyta :zmiazdzony:

Wiadomo jak biedronka to stonka, ale ta ziemia...

Ziemia 15 zł + ukorzeniacz 12 zł = 27zł - wyrzuciłeś prawie 30zł... Gleba z OBI, dawno dawno temu też kiedyś potrzebowałem szybko gleby i ją kupiłem, popaliłem dużo świeżych sadzonek... Od tamtego momentu unikam wszystkich sklepowych gleb... Napisałem że wyrzuciłeś bo ta gleba jest do kwiatów, jest pełna chemii która jest długo uwalniająca się podczas każdego podlania. Lepsza już by była do warzyw. Prawdopodobnie popalisz sadzonki, przeżyją ale nie będą rosły tak szybko jak by rosły na jakimś light mixie (samej naturalnej mieszance, a nawet czarno ziemi wykopanej spod pokrzyw). 

Dla porównania dobra gleba z growshopu: BioBizz ziemia LIGHT-MIX 20L cena: 19,70zł 

Jeżeli nie zasadziłeś jeszcze to zmień glebę, jak masz paragon to oddaj ten ukorzeniacz i tą glebę. A i na przyszłość, patrz najpierw w growshopach ile co kosztuje :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

Pogoniłem gamonia do Casto, gdzie ze wstydem oddał ziemię i pesso odzyskał. Na szczęście w naturze nic nie ginie i wyrzucona kasiora wróciła do obiegu. 

W międzyczasie pokręciłem się po sklepie i wynalazłem coś takiego. Koszt wzrośnie ale wytłumaczę Carlosowi, że to nie zakupy ale inwestycja. 

Poniższy zestaw sobie wymarzyłem. Ziemia, koks na wzrost i koks na kwitnienie. 

1. BioBizz ziemia LIGHT-MIX 20L - 19,70

2. Biobizz Bio-Grow 250ml- 11,30

3. Biobizz Bio-Bloom 250ml - 13,10

Takie brać czy coś zmienić? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Poszło zamówienie. 

Jak zwykle, jak wyślesz głupka po zakupy, to nie kupi tego po co poszedł, tylko po drodze nazbiera innych gratów. Torfowe doniczki, podstawki - bo tanie. 

Wrócił więc Carlos z głupkowatym uśmiechem i chwali się materiałami na kolejny odcinek.

W łeb durnowaty dostał i poszedł wąsa pielęgnować. 

Tak więc budżet się rozwija, ilość fantów rośnie. 

Krótkie podsumowanie na dziś: 

Koszty Bidabox Mk.I bez zmian: 108.69 

Koszty plantacji: 168,38

ziarno x4 84.6
podłoże BioBizz lightmax 19.7
doniczki x2 11.45
doniczki torfowe x 5 2.5
podstawki pod doniczki x2 4.63
nawóz wzrost 11.3
nawóz kwitnienie 24.2
inpost 10

277,07 Pessos wydane i stabilizuje się na razie. 

Do tego producent serialu przewidział rezerwę finansową na:

- wentylatory - planowany recykling i akrobacje inżynierskie z tego, co Carlosowi zostało po komputerze z komunii, 

- kolanko pvc, filtr do okapu i wungiel aktywny co by carlos Carlosem waniał i z hobby się nie zdradził. 

- termometr i mokrometr 

Carlos pesso liczy i nadzieję ma, że 150 mu na wszystko wystarczy. 

Kumulacja dostaw w połowie nadchodzącego tygodnia przyspieszy Carlosowi ruchy co 2 odcinkiem telenoweli zaowocuje. Do tego czasu Carlos zbije kilka bąków i minerałów cennych w nosie poszuka. 

EDYTA:

WOW LOL BREAKING NEWS !!!

Leoncio INPOST z nasieniem przyjechał. Pijanego go koń przyprowadził i smsa za niego wysłał właśnie w tej chwili.

Carlos w szczęście nie wierzy i leci skarby odebrać. 

Łomatko i jezusicku.

Edytowane przez Funky Koval
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czołówka. 
Parm param param. 
 
Previously on "Carlos the plantator"
 
Carlos, młody przystojny latynos z zawadiackim wąsem, cierpi i tęskni do nie wiadomo czego, przygnieciony ogromem absolutu postanawia zająć się ogrodnictwem. 
- Amigo, gdzie moje deski? 
- mmm ma- jąka się nietrzeźwy Lermła
Zatroskany Carlos, zbliżenie na wąs - muzyka, smutna. 
Czyta, rozmysla, marzy - muzyka..ciągle smutna. 
Szybkie cięca, Carlos mierzy miarką. 
Carlos rozwija szarą taśmę. 
Carlos lutuje kabelki. 
Niewielki pożar, Carlos z wrzaskiem popyla to w prawo to w lewo. 
 
Dumny Carlos 
large.20170909_171532.jpg.408d3561e3bf1d52e4cb8a2542de06d1.jpg
 
 
 
Poszedł do sklepu, kupił ziemię.
 
 
Poszedł do sklepu oddał ziemię. 
 
Uf, czas odpocząć - myśli Carlos - mam to w .... 
- Pooczta! - przerywa mu złote mysli koń Leoncia Inposta
- Motyla noga, w niedzielę? - zatroskał się Carlos - co do chooja? 
 
cięcie... 
 
Odcinek drugi - Taśma McGywera 
 
Nie, no w niedzielę przywiózł, Carlos nie ogarniał cały czas. A podobno to mleko ma najszybszy transport.. 
Co tu robić, co robić? Bida box dopiero w planie, pijak Lermła dopiero na wtorek deski obiecał a to znaczy, że zrobi na czwartek.
Carlosowi od tej matematyki aż wąs się skręcił a oczy mgłą zaszły. Jak to na latynosa przystało uznał, ze najlepiej w kimę uderzyć i zobaczyć co poniedziałek przyniesie. 
 
Okazało się, że Lermła w takim cugu był, że nie dni ale miesiące mu się popieprzyły i w poniedziałek dechy już Carlosowi sprawił. 
Carlos zebrał dechy i swoje ulubione narzędzie - szarą taśmę. 
Przez godzinę z szopy Carlosa dochodził jedynie dźwięk rozwijanej taśmy i pomruki zadowolenia. 
 
W końcu...
 
 
3 mm białego mdf - plecówka meblowa,  szara taśma i Carlos kręcący wąsa - wszystko w temacie. 
 
large.20170911_185127.jpg.6b50362e2dd3d0dcdc24cb60a7481c9c.jpg
 
Dziadowski pasek do pomiaru PH powiedział Carlosowi, że ma wodę 7 PH. 
... albo 6
albo nie, czekaj...chyba 8
7?
może, yyy nie, 6 na 100% 6 
8! 
ta coś jak 7 albo 8 albo może 6 ...gdzieś, no....tak, właśnie tyle. 
 
Carlos uznał, że i tak się spisał. Kupił trochę czasu na montaż wentylacji. 
Bidabox wyszedł mu lepiej niż myślał. Martwił się czy 3mm płyta będzie na tyle stabilna by stać prosto i do tego utrzymać jeszcze oświetlenie, ale szara taśma, kilka wkrętów i mdf to konstrukcja, która przetrzyma wszystko. Prowizorka jest niezniszczalna, bo nikt nie oczekuje, że długo wytrzyma. Materiał się nie stresuje wymaganiami to i się nie męczy. A taki most stoi, spina się, skrzypi i w końcu ... no właśnie. 
 
Carlos trochę drapie się po pustej bani, bo konstrukcja może i lekka i kompatktowa, wyszło mu ostatecznie jakieś 40x40x130 ale kłopot to drzwiczki. 
Zawiasów ani zameczka nie założy, bo za cienka płyta. Rozkminia na razie system klejenia taśmą - zaleta to szczelność boxa i brak poświaty z szafy. 
Minus....ups, nie ma minusów - żebyście widzieli minę Carlosa, nieskalane myślą radosne lico! 
 
Wstawił wodę do szklanki i myśli - topić już pestki czy czekać, aż woda się odstoi i ph się ustabilizuje z 6 - 7- 8 na coś tam mniej może 6? 
Szklanka wygląda o tak
large.20170911_190004.jpg.2d84b1e3cc4a64512195fae4411a899b.jpg
 
W końcu też dowiedział się, co zamówił. 
 
Diesel Ryder auto fem x1 
Blue Spider fem x2,
AK472 auto fem x1
Zacząć z dwoma automatami czy może jeden auto jeden nie? 
Miejsca i zasobów jest na 2 krzaczki. 
Jak Carlos rozwiąże tę łamigłówkę? 
Jakie naprawdę ph miał w kranie? 
Czy uda się kiełki kiełknąć? 
I kto mnie piwo podpieprzył? 
 
To już w kolejnym odcinku: Carlos the Plantator. 
 
..albo w jeszcze nastepnym.. 
Edytowane przez Funky Koval
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mini zwiastun. 

Ostatecznie Carlos postawił na AK472 auto, jaki pioniera.

Jedna pestka po 12 godzinach pływania zeszła na dno. Teraz leży sobie pomiędzy wilgotnymi warstwami ręcznika papierowego. 

Czekam na kiełek, Carlos nie może się doczekać kiedy zostanie tatusiem. 

Doszły też prezenty, ziemia i nawozy.

Ten perlit to niezbędny jest? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+