Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Roślinka nie rośnie


piesek123

Recommended Posts

Witam wszystkich

Ogólnie to mam 2 problemy i postanowiłem nie robić niepotrzebnego spamu i przedstawić je w jednym poście

1.a w więc gdy pewnego dnia przyszedłem na spota ujrzałem że pole od automata jest rozkopane (pewnie przez jakieś zwierze), roślinke znalazłem pod ziemią mogła leżeć tam nawet tydzień ugniotłem poletko i wsadziłem ją znowu, nie wiązałem wielkiej nadzieji że przeżyła ale gdy wróciłem na spota parę dni później normaanie podniosła się w stronę słońca i wydawało się jakby wróciła do żywych, niestety od tego czasu mija około 2 tyg i nie urosła chyba ani trochę można mieć wrażenie że listki urosły ale ona sama w górę nie (roślinka kiedy została zakopana miała 2tyg i podlewam je albo deszczówką albo wodą z minimalną liczbą składników odżywczych)

2. 2 ez sativy zasadzone pod koniec czerwca (wiem że za późno) rosły na początku dosyć wolno jednak po paru tygodniach wystrzeliły w górę i kiedy już myślałem że wszystko bd dobrze one z również jakoś przestały rosnąć liście wyglądają na zdrowe żądnych powikłań wiem że to okres kiedy mają już kwitnąć ale mam durbana który był zasadzony w "prawidłowym" terminie i nadal nie kwitnie" sativy mają obecnie około 80 cm i są podlewane canna terra vega i boost

Prosiłbym o pomoc za każdą odpowiedź bardzo dziękuję narazie zdjęć nie wstawiam chyba że będzie taka potrzeba 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

17 godzin temu, One_Love_One_Life napisał:

jeśli to sativa to jeszcze nie zacznie kwitnąć... :) sativa potrzebuje 12/12 wtedy dopiero... Poczekaj, obadaj sprawę co za parę dni, a jak nic, to do domu i rób miejsce dla niej... A zdjęcia są niezbędne do ekspertyzy... :D

Dobra za parę dni postaram się dodać zdjęcia 

 

Słuchajcie wszedłem na komentarze do ez sativy na stronie seedbanku w jakim robiłem zakupy i okazuje się, że nie tylko ja mam taki problem ludzie którzy podobno wysadzali w prawidłowym terminie też im jeszcze nie kwitnie, więc może to jakaś wada genetyczna co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

1. automat po stresie raczej już nie zapomni o tym

2. z tego co słyszałem to w pl raczej lipne wakacje i słońca mało... Niestety zła pogoda to straty nie tylko dla rolników ale i dla growerów. Poza tym Terra Vega to na wegetacje, a Boosta powinno dawać się przed końcem (o ile dobrze pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@One_Love_One_Life

5 godzin temu, One_Love_One_Life napisał:

nie licz zbytnio na nic, skoro sam zawiodłeś tej uprawie... 

 

a po drugie MJ musi mieć warunki, a nie że wysadzisz i będzie sobie rosła... Jak dbasz tak masz

Wtedy na spocie był kumpel, nie wiem od kiedy węże szukają czegoś w ziemi ale tak, gdy próbował odkopać roślinke z całkowicie rozkopanej ziemi wypełzł wąż, staram i zabezpieczam  poletka jak mogę ale nie na wszystko mogę poradzić przecież nie zbuduje szklarni w środku lasu. Jestem świadom jakich warunków potrzebuje konopia i staram się je wszystkie zapewnić jestem początkującym, oczywiście że dużo czytałem o uprawie ale chyba ale to nie to samo co doświadczony grower co za nim już spora liczba upraw. Uprawiam outdoor bo w domu średnio mam warunki, mają sporą ilość światła zbytnio drzewa i inne ich nie przysłaniają, dobrą jakościowo ziemie, podlewam systematycznie wodą i nawozami, robię trening lst. Dzieki za odpowiedzi chłopaki, ja również nie spodziewam się żebyś coś wyszło ale i tak dodam niedługo zdjęcia może coś podpowiecie i jednak coś się da zdziałać.

@Vito tak boost przed kwitnieniem i po ale chciałem właśnie spróbować zastymulować by może się coś ruszyło

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@One_Love_One_Life @Vito A więc wracam ze zdjęciami, zrobiłem jedno słabe zdjęcie temu upośledzonemu automatowi i to z słabej perspektywy ale ma 1.5 miesiąca i 10 cm więc....

Pokaże bardziej
te ez sativy które nie reprezentują nawet 1/10 siebie jak wcześniej pisałem20170828_190117.thumb.jpg.38eaa594efcffa4e2719f43e987fb9fe.jpg miało na to wpłym pewnie późne zasadzenie ale od okolo 2-3 tyg wgl nie rośnie w góre, sory że tylko jedno zdjęcie ale po niej samej nic nie widać. podlewam canna terra vego i samą wodą 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20170828_185856.thumb.jpg.62ef1d184c2a6cf5663e23fdb86c17e4.jpgTutaj widzimy durbana z którym właśnie mam problem chyba, dotychczas ładnie rósł i nie było z nim żadnych jednak ostatnio liście z dolnych partii zaczęła żółtawieć i schnąć wydało mi się to normalne ale coraz więcej liści zaczyna tak wyglądać dodatkowo pojawiają się na niej takie ciemne plamki jakby gniła czy wiecie może czym to jest spowodowane podlewam ją raz maks 2 w tygodniu canna terra vegą teraz zacząłem boostem raz na jakiś czas około co 2 tyg zalewam samą wodą 

20170828_185904.thumb.jpg.e60bb51b644f07638f963269effd7825.jpg

20170828_190101.thumb.jpg.d0dd6fd30e723561f540a7daaad77915.jpg

 

 

 

 

 

 

 

20170828_190130.thumb.jpg.c06dace1fe9dd7e0a822921a6d73e862.jpg

 

a tutaj moja gwiazdka 1.5 miesiąca 10 cm i tydzień pod ziemią 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Vito dobra a ten durban coś z nim nie tak? te 2 ez sativki są w normlanie w przygotowanej ziemi jedna ma butelke bo wcześniej była lekka burza i sie jakby troche połamała ale to jak była mniejsza postawiłem butelke żeby miała jak sie podtrzymać, durban jest w donicy zrobionej poprostu z worka od ziemi i wsadzonego w ziemie ma porobione dziury na przepływ wody itp. temperatura chyba jak narazie tylko pare razy spadła poznizej 15 a przestały rosnąć w góre od około 2-3 tyg. Jednak bardziej zależy mi na durbanie jest z nim wszystko ok?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie wiem o co ci chodzi ale cały czas zarzucasz mi że nie opiekuje się rośliną, że poszedłem byle gdzie głęboko w las wyrzuciłem 5 nasion podlałem i miejscówke odwiedzam co 2 miesiąc. Opiekuje się! Przychodzę regularnie na spota podlewam używam w miarę rozważnie nawozów i przy nich robię wiele innych rzeczy, jak mówiłem jestem początkującym i o wiele rzeczy muszę się zapytać osób bardziej doświadczonych ode mnie. Jeśli chodzi o pogode to wygląda to tak że moim zdaniem jak durban tera puści kwiaty to (do połowy października temp raczej utrzymuje się w granicach 15 stopni) może przynajmniej coś z tego będzie, wolał bym przeprowadzkę do domu zachować jako ostateczność. Jeszcze jedno wiesz może te zdj durbana i jego liści czy jeśli nagle się suszą to jest wszystko ok, czytałem że rośline przed kwitnieniem sama pozbywa się niektórych liści wiatrakowych

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Durban nie najgorzej wygląda ale on w ogóle rozpoczął kwitnienie ? Roślina zrzuca liście sama ale pod sam koniec, nie wcześniej chyba że jest ogromna. 

Słabo to wyszło, wyciągaj wnioski i na przyszły rok lepsze przygotowania, jak widzisz worek wkopany średnio zdał egzamin, lepiej po prostu zrobić dołek minimum 20L i tam wsypać dobrej gleby. Trzeba zabezpieczyć przed ślimakami i innymi szkodnikami, lepsza ziemia itd.

Obecnie nie podawał bym im więcej nawozów na wegetacje. Zostaw ją w spokoju, wrzuć za tydzień nowe lepsze zdjęcia i zobaczymy czy coś się dzieje :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+