Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 250, 400W | Biotabs | Autopot, Airdome | AK472 Auto, CBD Kush, Durban Poison, Jack Herer


Recommended Posts

Ja oczywiście rozumiem, że bez doniczki bo doniczka jest plastikowa. Ja pytam o tą ziemię w której jest sadzonka, czyli o Coco Pellet. Czy cały Coco Pellet w którym jest sadzonka wkładam do ziemi, czy muszę najpierw sadzonkę wyskubać z tej Coco Pellet zanim ją zasadzę w ziemi.

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oczywiscie, ze sadzonke przesadzasz z "wkladem" czyli z ziemia. Jakbys ja oskubal to powyrywalbys korzenie i pewnie skonczyloby sie to zle. 

Sluchaj masz super set, ale wiedzy z tego co widze to 0. Bez urazy, ale wez sie ogarnij i zacznij czytac i przyswajac wiedze, bo wszystko jest na forum, a dobry sprzet nie zapewni Ci dobrej uprawy i plonow jak bedziesz wiedzial tyle co teraz.

Jest prosta zasada wsrod growerow, najpierw nauka i wiedza, a potem praktyka. U cb to poszlo na odwrot, a troche szkoda..

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nieskromnie stwierdzę, że z wiedzą teoretyczną to u mnie jest dobrze. Niestety praktyki faktycznie "0". Stąd wolę się upewnić nawet jeśli wydaje mi się, że wiem. Dzięki za to, że chce się wam odpowiadać. :)

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A zatem wystartowaliśmy.

Panie już w boksie pod lampą MH 250W. Zestaw biotabs zaaplikowany.

Temperatura podczas świecenia ustabilizowała się na poziomie 24°C a wilgotność na 67%.

large.5990b2507f857_Plik13_08.2017215442-Editkopia.jpg.219a348711ec729ec7f72daa881093c8.jpg

large.5990b2512cc6e_Plik13_08.2017215506-Editkopia.jpg.42fefb55cab9be58a3235bedad516bb0.jpg

Z prawej z tyłu wstawiłem też dla eksperymentu mojego złamasa, ale widać że nic z niego nie będzie. Wykiełkuję jeszcze dwie dodatkowe pestki i dołączę do zespołu.

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Elegancko, wiatrak na dole przestaw na górę, w czasie wegetacji nie stosuj wiatraków. 

System nawadniania wyłączaj co 2/3 dni nawadniania na 4 dni suchego lub więcej w zależności jak szybko będą osuszać doniczkę.

Zresztą i tak przez dwa tygodnie nie odpalasz systemu :) AirDome też odpal później i wyłączaj na noc roślin.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wydawało mi się, że Autopot działa właśnie tak, że pozwala trochę osuszyć podłoże, zanim poda kolejną dawkę wody, tym bardziej gdy włączone są napowietrzacze Airdomes. Alu tu widzę chodzi o konkretny okres przesuszenia. Cały czas się uczę. Czy dobrze rozumiem, że tak samo w trakcie fazy kwitnienia?

Co do samych Panien, to ruszyły z kopyta. Wymieniłem nawilżacz na Eldom, bo tą popierdułkę, którą miałem to trzeba było uzupełniać co 12h. Eldom ma większą pojemność i czujnik, więc sam reguluje intensywność nawilżania. Drugiego dnia zmieniłem też fotoperiod na 12/1 i tak już zostanie do końca wegetacji.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobrze rozumujesz, autopot sam uzupełnia gdy roślina opróżni podstawkę, a konopie lubią sucho więc żeby trochę podsuszyć to trzeba zakręcić kranik :) 

W fazie kwitnienia tak samo, trzeba obserwować roślinę bo czasy mogą się różnić, jak jest mała roślinka to i na tydzień czasem wyłączam dopływ wody.

Nawilżacze Cezio posiadają system automatycznego uzupełnienia, ale kosztują bardzo dużo... 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+