Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 250, 400W | Biotabs | Autopot, Airdome | AK472 Auto, CBD Kush, Durban Poison, Jack Herer


Recommended Posts

Czołem,

61 dzień od początku i 32 dzień Flo. Temperaturę udało się opanować kablem grzejnym i sterownikiem temperatury. W nocy temperatura trzyma się na poziomie 16-17C więc powinno być OK. Mam problem z systemem autopot ponieważ, któraś z donic przelewa wodę i w rezultacie cały zbiornik ląduje w growbox. Czeka mnie wystawienie wszystkich roślin i sprawdzenie co jest nie tak.

Przez parę dni nie byłem u roślinek a one przez ten czas tak ruszyły w górę, że parę liści i jeden top uległ poparzeniu. Lampa podniesiona, wygląda, że sytuacja opanowana. U jednej rośliny zauważyłem z dnia na dzień dwa pożółkłe liście. Na poniższym zdjęciu to ta z przodu po lewej. Co to może być?

large.59dfdf3fc133d_20171012_182406266-Copy.jpg.5597789e80e9990f2ed70704832af454.jpg

Tak wygląda AK472AUTO - trochę taki chudy i mizerny...

large.59dfdf3a452b5_20171012_182432837-Copy.jpg.097d83478e573d09a70b63f1e5a40e2a.jpg

A reszta tak:

large.59dfdf3d6fd55_20171012_182417956-Copy.jpg.46cd25e43f7f656a308d66d6fec95a51.jpglarge.59dfdf3c11547_20171012_182422961-Copy.jpg.e70dd64b935ad2c315a0ed4dcd343346.jpg large.59dfdf386fa27_20171012_182439109-Copy.jpg.772a6914118ef68ca3dcf8f28a7eecbf.jpg

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Siema.  No calkiem dobrze opanowales sytuacje. Jak dla mnie gitara.Co do Auto Pot to nie wiem ale mamy tu specjalistow od tego np. @Vito . Zoltym lisciem bym sie nie przejmowal. A te mizerniejsze moim zdaniem slabiej znosza nocna temperature chociaz 16-17 brzmi nie tak zimno ale stawiam na to. Reszta fajnie puchnie ;-)Jeszcze  chwila i :zmiazdzony:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

16 stopni to istne minimum :) ale może zadziała jako naturalny booster ;) 

Co do autopot'ów to witaj w klubie zalanego namiotu hehe... Sprawdź wszystkie łączenia, a prawdopodobnie nie docisnąłeś zaworu wody Aquavalve (ten niebieski kwadrat) do podstawki. Wystarczy że zawór nie będzie dociśnięty i będzie cały czas lał wodę...

 

Też zalazłem namiot ale 240x120x200 więc nieco większy :D Zawsze po złożeniu zestawu i puszczeniu wody sprawdzam co parę godzin wszystko, krzywe przycięcie wężyka wodnego też może przepuszczać... 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Żółte liście pojawiły się na wszystkich roślinach. Zacząłem się poważnie martwić gdy zżółkły nie tylko liście dolne, ale też na wysokości połowy jednej z roślin. 

Doczytałem w instrukcji Autopotów, że gdy temperatura spada poniżej 15C, podaż Azotu może być niższa z powodu mniejszej aktywności drobnoustrojów. A to skutkuje żółknięciem liści. 

Wygląda na to, że nawet gdy temperatura powietrza jest na poziomie 16-17C (dzięki kablowi grzejnemu) to przy samej ziemi jest niższa (u mnie na poziomie 10C - to jest rzeczywista temperatura w Autopotach i temperatura ziemi/korzeni) 

Zamontowałem dziś matę grzejną pod podłogą i ustawiłem na 22C. Zastosowałem oprysk Boom Boom Spray, który ma (według ulotki) zapewnić "doładowanie azotu" oraz pomóc przezwyciężyć stres spowodowany m.in. przez zimno. Dodatkowo podlałem mieszanką Orgatrex+Bactrex i czekam co przyniesie jutro.

Część kabla grzejnego zwinąłem w okrąg i zawiesiłem tak by był centralnie w środku pasywnego wlotu powietrza. Może trochę podniesie temperaturę powietrza zasysanego.

Tyle jest na forum historii związanych ze zbyt wysoką temperaturą, a mi przyszło walczyć z chłodem... 

Vito dzięki za pocieszenie odnośnie zalewania namiotu. Sprawdziłem każdy Autopot z osobna (wszystkie zawory działają prawidłowo), wymieniłem wszystkie wężyki i zrobiłem próbę generalną całego systemu. Wygląda na to, że pomogło. 

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W takim wypadku zgodzę się z przedmówca co do autobadziewia, jak jest problem z temperaturą i to tak niską niestety trzeba świecić dłużej... Chyba że maty dadzą radę... 

Grzejniki itd. czasem potrafią ciągnąć więcej prądu niż HPS'y... Dobrze że reagujesz szybko i rośliny pełnosezonowe więc co najwyżej parę dni opóźnienia tylko :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Gerald Ile wysokości ma Twoje Ak472 teraz? Chciałbym złapać różnicę w rozwoju pomiędzy Twoim i moim.  

Fotoperiod masz pod pełne sezony, więc te chude topy AK to prawdopodobnie odpowiedź jakiej szukałem, czyli czy skrócenie świecenia automatom na czas kwitnienia wpływa na wielkość zbioru. Widać wpływa :)

LST szło Ci z nią łatwo i ja mam te same obserwacje. 472 dobrze znosi gięcie. Robiłem to pierwszy raz i mam teraz jakieś 8 szczytów na podobnym poziomie i krzak na całą powierzchnię boxa.  

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, Funky Koval napisał:

@Gerald Ile wysokości ma Twoje Ak472 teraz? Chciałbym złapać różnicę w rozwoju pomiędzy Twoim i moim.  

Tak na oko 50-60cm, napiszę Ci dokładnie jak zmierzę. Tego automata wziąłem jedynie na próbę, z ciekawości, następny grow będzie tylko na sezonach.

Początkowo planowałem mieć w boxie 6 roślin, ale nawet te 4 to jest bardzo ciasno. Sądzę, że gdyby były dwie roślinki, to wyniki byłyby by lepsze.

W ogródku wszystko wróciło do normy. Ta mata grzejna pod podłogą to był dobry ruch. Temperatura w nocy jest na poziomie 20-21C. Idealnie. Na liściach wróciła zieleń. Po tym podlaniu mieszanką Orgatrex+Bactrex oprysku Boom Boom Spray i ustabilizowaniu temperatury wszystko zaczęło tak szybko puchnąć, że zmiany widać z dnia na dzień. Bomba!

large.59e63aa7bc148_DSC_0229kopia.jpg.57b80c3ed02deecdfc28c4669d0532c9.jpg

Mam pytanie do bardziej doświadczonych w Autopotach i Biotabsach. Na Orgatrex jest podane by go podawać przez cały cykl, z każdym podlaniem. Jako to zrobić przy systemie Autopot. Podlewać ręcznie? Ile? Jak często. 

Druga pytanie: czy warto zastosować PK Compost Tea od Biotabs?

Trzecie pytanie: Czy teraz gdy rośliny mają już rozbudowany system korzeniowy i są na półmetku kwitnięcia, nadal co 3-4 dni serwować im suszę? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+