Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 250, 400W | Biotabs | Autopot, Airdome | AK472 Auto, CBD Kush, Durban Poison, Jack Herer


Recommended Posts

Dzień 8

Panny rosną zdrowo.

large.5998d3c132c28_Plik19_08.2017232618-Editkopia.jpg.1655f3d7fd01ffd76ffda79266987561.jpg

large.5998d3c24f8d9_Plik19_08.2017232538-Editkopia.jpg.785e3e3438b3d59f7b2aa86c1bdb3f82.jpg

large.5998d3c1b8645_Plik19_08.2017232555-Editkopia.jpg.bb8a3e128631276718659c4ec4e66a33.jpg

large.5998d3c08f9fd_Plik19_08.2017232606-Editkopia.jpg.99add894126c4b003ad43c6e9f0dcee8.jpg

Niestety nadal mam tylko cztery sadzonki. Może uda mi się pozyskać pestki do dwóch pozostałych doniczek, tylko nie wiem czy warto je startować z takim opóźnieniem w stosunku do pozostałych. Co uważacie?

Moja druga wątpliwość dotyczy podlewania. Dotychczas podlałem je jeden raz przy sadzeniu w donicach, to był 1L roztworu z Bactrexem i Orgatrexem per doniczka(8 dni temu). Drugi raz podlałem każdą doniczkę po 0,5L wody z Voo Doo Juice, po 4 dniach od zasadzenia (czyli 4 dni temu). Stosując się do zasady, że konopie lubią by je trochę przesuszyć, co wpływa korzystnie na rozwój korzeni, które rosną by szukać wody, nie śpieszę się z podlewaniem. Pytanie czy robię dobrze? Jaką ilością wody powinienem je podlewać na tym etapie? Czy powinienem poza okresami przesuszenia także zafundować im okres lepszego nawodnienia? Podnosząc doniczki czuję, że wcale nie są lekkie. Są cięższe niż te puste doniczki, których nigdy nie podlałem.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Startuj, potrzymasz te dwie mniejsze dwa tygodnie dłużej. 

Tylko po co mieszasz nawozy ? Nie miesza się różnych marek nawozów, skąd masz pewność że nie uszkodziłeś mikroflory ? Nawozami BioTabs ożywiasz oragnikę w ziemi, mikoryzę itd. a dodając nawozy od AN możesz całość zaburzyć... Moim zdaniem bardzo źle zrobiłeś... Nawadnianie na razie nie odpalaj, takie małe roślinki jeszcze nie wypiły tego co mają w doniczce.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jestem początkujący, ale nie tak naiwny by mieszać różne nawozy. Podchodzę do sprawy spokojnie  :zen: . VooDoo Juice to nie jest nawóz a jedynie flora bakteryjna. Według producenta te bakterie wchodzą w symbiozę z systemem korzeniowym. Przed zastosowaniem sprawdziłem i na stronie produktu jest wyraźne zapewnienie, że ten preparat "jest kompatybilny" z organicznymi systemami nawożenia. Mam nadzieję, że wszystko dobrze zinterpretowałem. Jeżeli nie to proszę o korektę moich przekonań.

A co do nawadniania, czy poza ręcznym sprawdzaniem wagi doniczki , jest jakaś lepsza metoda zweryfikowania kiedy ziemia jest wystarczająco sucha by roślinkę ponownie podlać? Np. elektroniczny czujnik wilgotności gleby?

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 23.08.2017 o 16:30, Vito napisał:

Nie znam się na AN więc w ich kwestii nie podpowiem... Jak już dojdzie Ci doświadczenie to będziesz widział po roślinie kiedy potrzebuje :) Miałem kiedyś taki elektroniczny miernik, nazywa się Blumat, oddałem go, mi nie potrzebny a lubię zabawki :S5:

W takim razie wezmę na wstrzymanie z wodą. Będę obserwował i zbierał doświadczenia. Na moje organoleptyczne badanie ziemi, wilgoć jest więc jeszcze nie podlewam. Tym bardziej, że roślinki cały czas rosną, co dzień ciesząc swoim rozwojem.

O 23.08.2017 o 20:42, SmakMaroca999 napisał:

0,64m2 i sześć roślin w autopotach będzie ciasno strasznie i odbije sie na plonie lecz życze udanej uprawy i czerpania wiedzy by następna poszła jeszcze lepiej.Z fartem do mety!

W związku z tym, że kolejnych pestek nie pozyskałem, zostaną cztery i będzie im lepiej. Widać tak miało być. :trawka:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na poprzednich zdjęciach są troszkę przyklapnięte ponieważ minął tydzień od ostatniego podlania i dopiero po zdjęciach je podlałem.

Boom Boom spray jest obecny w laboratorium więc zostanie podany. Tym bardziej, że zastosowałem FIM. Wydaje mi się, że na jednej roślince, tej pierwszej po prawej z przodu wyszło mi tak jak powinno. Na dwóch pozostałych chyba wyszło mi zaprzeczenia "Fuck I Missed" i faktycznie "I missed" bo to wygląda już jak topping. Trudno. Będziemy obserwować. Automata (lewa strona z tyłu) nie ciachałem, leci wolno.

Dziś mamy 19 dzień i tak to wygląda. Znów są przed podlaniem, ostatni raz podlałem je 4 dni temu.

large.59a7c51298051_Plik30_08.2017224655kopia.jpg.ff60c8812e06284ab7daf473bddc7aef.jpg

Mam dwa pytania:

- Czy odpalać już cały system autopot i airdome?

- Czy jest już czas by zacząć dmuchać wentylatorem?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cytuj

- Czy odpalać już cały system autopot i airdome?

poczekaj jeszcze parę dni, niech wypiją wszystko co mają i odpalaj

Cytuj

- Czy jest już czas by zacząć dmuchać wentylatorem?

ja mieszający odpalam dopiero jak są duże rośliny, osobiście bym im jeszcze nie wiał... ale jak kto woli :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+