Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Problem z liśćmi


piesek123

Recommended Posts

Witam Posiadam 2 criticalki od jakiegoś czasu zauważyłem że coś podjada liście szczególnie te na niższych piętrach zastosowałem ślimakol który pomógł ale nie do końca bo nadal jakieś podgryzienia liści się zdarzają, pojawiły się też małe dziurki w liściach i tu tych górnych ( są widoczne na zdj) oraz wystąpił jeszcze jeden problem odnośnie któregoś dnia jak przyszedłem na spota zauważyłem że po jednej stronie liści zrobiły się mocno zielona i opadły w dół tak jakby się zgieły co widać na zdj Jak myślicie o co może chodzić bardzo dziękuje za każdą odpowiedź

 

 

 

Edytowane przez piesek123
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, guanokalong napisał:

Dookoła polej piwem albo swój mocz to odstrasza zwierzaki. Jeśli jest możliwość to przykryj siatką ogrodniczą do sadu, przepuszcza światło zatrzymuje robaki, chociaż na parę dni żeby doszła do siebie. Podlej dobrą czystą wodą, może za dużo nawozu dałeś...

Właśnie to opadnięte mocno zielone liście i sa jeszcze takie skręcone to opis pasujący do nadmiaru azotu ale to trochę nie możliwe bo dałem go 2 razy w odstępie kilku dni i to jeszcze w mniejszych proporcjach niż podaje producent, z siatką ogrodniczą można spróbować ale jesli chodzi o piwo itp to myślę że raczej nie robią tego jakieś większe zwierzęta, poprzednio zdarzały się takie podgryzienia i nie zabezpieczyłem żadnym środkiem na ślimaki i po paru dniach zastałem .. po prostu coś zjadło moją roślinę razem razem z łodygą (kilku centymetrowa rośline) i została tylko dziurka w ziemi a łodyga byłą tylko do poziomu powierzchni nie mam pojęcia czy to ślimaki ale że wcześniej widziałem śluz na ziemi to po posypaniu jakimś ślimakolem problem na razie minął. Jeśli chodzi o te dziurki to myślałem raczej nad jakimś opryskiem. Co o tym sądzisz

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 6.07.2017 o 10:00, SmakMaroca999 napisał:

ot kur.... znawcy!Przędziorek zaatakował młoda roślinę i takie efekty.Kompot z tytoniu i oprysk lub chemia ze sklepu i [po kłopocie.

Jak jesteś taki hop do przodu to mogłeś wcześniej coś poradzić...a nie wrzucać...

 

O 6.07.2017 o 02:00, piesek123 napisał:

Właśnie to opadnięte mocno zielone liście i sa jeszcze takie skręcone to opis pasujący do nadmiaru azotu ale to trochę nie możliwe bo dałem go 2 razy w odstępie kilku dni i to jeszcze w mniejszych proporcjach niż podaje producent, z siatką ogrodniczą można spróbować ale jesli chodzi o piwo itp to myślę że raczej nie robią tego jakieś większe zwierzęta, poprzednio zdarzały się takie podgryzienia i nie zabezpieczyłem żadnym środkiem na ślimaki i po paru dniach zastałem .. po prostu coś zjadło moją roślinę razem razem z łodygą (kilku centymetrowa rośline) i została tylko dziurka w ziemi a łodyga byłą tylko do poziomu powierzchni nie mam pojęcia czy to ślimaki ale że wcześniej widziałem śluz na ziemi to po posypaniu jakimś ślimakolem problem na razie minął. Jeśli chodzi o te dziurki to myślałem raczej nad jakimś opryskiem. Co o tym sądzisz

Koledzy z większą wiedzą muszą się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

8 godzin temu, SmakMaroca999 napisał:

ot kur.... znawcy!Przędziorek zaatakował młoda roślinę i takie efekty.Kompot z tytoniu i oprysk lub chemia ze sklepu i [po kłopocie.

W takim razie jaką chemie polecasz karate zeon ? I nie jestem pewny czy opis do końca pasuje małe żółte plamki i obumieranie liści a co z tymi dziurkami ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+