Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Wysoka wilgotność - preparat zapobiegawczy


Supreme

Recommended Posts

Yo. Tak jak w temacie. Tym razem w boxie temperatura w późnym flo sięga ponad 80% (!!!), nie chcę pleśni. Jest jakiś preparat, którym można zapobiegawczo spryskać roślinę, żeby pleś nie wyskoczyła? Ale też nie taki, że potem czuć jedną chemię w topach. Osusacze powietrza odpadają, bo nie ma miejsca. Ew. jeszcze jakieś domowe, byle skuteczne, sposoby. Czy pasywny wlot zmniejszyłby też wiglotność?:>

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jesli sie nie myle to sa takie specjalne woreczki z jakims granulatem w srodku, ktore pochlaniaja wilgoc. Mozesz rozwiesic w boxie. 

Albo domowy sposob to ryz, robisz sakiewke z jakiegos przewiewnego materialu, wsypujesz i rozwieszasz. Ale czy dziala i jak to Ci nie powiem. U mnie akurat max to 50% wilgotnosci po podlewaniu to dziewczyny daja rade.

Edit. Wlot pasywny zmniejsza wilgotnosc, w moim przypadku jakos 10% lub troszke wiecej. 

Widzialem tez, ze Vito pisal, ze lekka wycinka duzych wiatrakow pomaga, bo roslina tyle nie paruje :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Temperatura 80%?, to chyba gorąco :laugh:

Defo pomoże, są pochłaniacze wilgoci, smaku miał chyba u siebie jakieś w którymś grow, poszukaj jak się sprawowały :) Na pleśń z domowych skutecznych metod to opylenie mączką bazaltową, ale to chyba odpada :laugh:, jeśli chodzi o pryskanie czymś naturalnym, to oprysk z drożdży, takich do pieczenia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Naturalnie, że chodziło o wilgotność - zajebałem się. :D

Wiem, że defo pomoże i następnym razem - chyba jutro, dość radykalnie poupierdalam liści. ;)

A co do oprysku z drożdży - to jaka ich ilość i czy to potem odparowuje z topów czy śmierdzą drożdżami ?:>

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+