Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pomoc przy doborze sprzętu


NoFear

Recommended Posts

Cześć wszystkim,jestem nowym użytkownikiem forum,ale przeglądam je +/- 2 lata.

Planuję zrobić growboxa 50x50x150. I tu się pojawiają pierwsze pytania :D

1.Czy wymiary boxa będą wystarczające na automaty?

2.Czy HPS 100W będzie wystarczający? 

3. Jaki wybrać wentylator kanałowy i filtr węglowy? 

Bardzo proszę was o porady i z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Moja pierwsza uprawa

50x50x100, CFL 150W, wentylator 130m3/h + filtr, chyba 150m3/h, dawal rade ale teraz na upaly temp podchodzila do 34*C.

Mialem 1 Automat i sezony, 5L donice, troche LST, po 26 przelaczylem na 12/12. Z wyniku pierwszej uprawy mega zadowolony.

Ktos pisal ze nawet HPS 150 jest dobry, ale ja widziale ze u sibie nie dal bym rady z tempa i 100 cm wysokosci (ponoc HPS sie grzeje bardziej niz CFL ale nie wiem go nie mialem HPS-a).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, Miś napisał:

Odwrotnie, mniejszy :) 

 

"...Przy zakupie filtra węglowego, należy pamiętać by jego możliwości filtracyjne podane przez producenta na ogół w metrach sześciennych na godzinę (m3h), były odrobinę niższe od deklarowanej mocy wentylatora..."

Chodz przy filtrze 150, pewnie wystarczy wentylator 160-180

Edytowane przez joka.menas
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przepływ powietrza wentylatora musi być niższy niż wydajność filtra, w przeciwnym razie zapach może być wyczuwalny, poza tym filtr dużo szybciej padnie. Po podłączeniu wentyla pod filtr, wydajność wentyla spada, ponieważ filtr stawia opór,i przepływ powietrza maleje, ale jak bardzo, to już zależy od mocy wentylatora(ciśnienia jakie wytwarza). Podłączając np. taki wentyl:http://growbox.pl/product-pol-2748-WENTYLATOR-AXIAL-FLO-125.html 185m/3, z dość niskim sprężaniem ok 40Pa, pod filtr 150m3, będzie to śmigało, ponieważ przepływ powietrza wentylatora najprawdopodobniej zmaleje <150m3.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+