Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
e-green-garden.pl Zlaté Semena
Sign in to follow this  
OlekFasolek

Elektrox Dual 125W | 3x WW HOMEMADE BOX

Recommended Posts

16 dzień na flo.

Roślinki po moim powrocie były trochę przesuszone. Dolne liście poumierały ale górne są zdrowe. Na łodygach w kilku miejscach fioletowy kolorek się zadomowił a to nic dziwnego bo biobizza dostały tak jak wcześniej pisałem w pierwszym dniu flo i przez następne 2 tygodnie nic. Przez te 2 tygodnie były podlewane 2 razy z czego jeden raz wodą z złym PH bo zastępczy podlewacz nie ogarnął, ale ziemia była sucha jak je zastałem więc wypiły całą brzydką wodę i zaraz zostały podlane ładną :D Poszło 3ml biobizza na 1l wody i całą tą wodę rozlałem na nie. Przed tym podwiązałem je trochę bo się mega rozrosły i brakuje miejsca w boxie. Jedną roślinkę traktuję bardzo experymentowo. Na niej nie było stosowane LST bo chciałem sam osobiście zauważyć różnice, które jednak od razu były widoczne. Wczoraj zastosowałem na niej LST a nawet odważyłem się na małego fryzjera dolnych partii, do których i tak nie dochodzi światło. Zobaczę jak będzie sobie z tym radzić i jeśli będzie spoko fryzjer poleci na kolejnych dwóch. Na przyszłość wiem, że dwie wariatki to max na tego boxa ( Chyba ). Walczą o miejsce, wchodzą jedna na drugą. Nawet siatka by chyba temu nie zaradziła bo rozrastają się na wszystkie strony co mnie mega jara :D Zdjęcia dodaje z wczoraj. Dziś już widać różnice, kwiatki od razu zrobiły się nieco większe a oklapnięte liście odżyły i ogólnie roślinka ma się super <3

large.IMG_20170720_215032.jpg.a584bf2c1ac40b3cbb1af9b5e08d7054.jpglarge.IMG_20170720_213427.jpg.5c722aa1a4fdf190f22c65a4461f3329.jpglarge.IMG_20170720_213353.jpg.cae2d62956309060521b487431cfed40.jpg

Edited by OlekFasolek

Miś   
29 minut temu, OlekFasolek napisał:

16 dzień na wegu

Na flo znaczy się? :D, poza tym ładnie :)

Dr.Resin   

Ładny progress, dobrze sie rozkrecaja;)

Nad defoliacja mozna dyskutowac w nieskonczonosc, ale moje zdanie jest takie, ze zanim sie obetnie warto niesforne wiatraki podwiazywac w dol do lodygi w granicach mozliwosci. Dobrze jest zostawic roslinie mozliwosc korzystania ze zmagazynowanych zapasow w razie deficytow, bo zamiast młodych lisci potrzebnych w pozniejszym stadium, ucierpia te stare. 

Do tego BioBloom masz cos jeszcze? To dopiero poczatek i azot jeszcze sie przyda. BioGrow jest na melasie ktora poslodzi ci palonko. Moim zdaniem sam BioBloom ma za malo potasu i dopiero w odpowiendiej proporcji z Grow odzywianie jest pelnowartosciowe. NPK 6-10-10. Tylko trzeba ostroznie, bo gowno kleiste i na dlugo w ziemi zostaje. Latwo przesadzic zwlaszcza, gdy organiczne nawozy potrzebuja wiecej czasu na przyswojenie, gdy nie zorientujesz sie w pore to toksycznosc azotu gwarantowana. 

Pomyslnosci.

40 flo.

Roślinki mają się dobrze, podlewam je na przemian wodą z mieszanką bioflow (2-3ml/1l). Nie wiem co mam więcej pisać w sumie. Rosną, jedzą, piją i rosną. Zaraz wstawię foty.

Edited by OlekFasolek

8 godzin temu, OlekFasolek napisał:

podlewam je na przemian wodą z mieszanką biogrow (2-3ml/1l)

???

Wiesz ze to jest mieszanka na wega a nie na flo? Przez co azot zablokuje Mg, Ca i roslina bedzie miala braki tych skladnikow a topy nie berda puchnac. Lepiej lej samo wode i zamow cos na flo.

Sorry, chodziło mi o biobloom xD

Daje foty z dziś czyli 41 flo. Wczoraj dostały 2ml/1l bioblooma i 2ml/l biomaxa. Te żółte liście, muszę chyba więcej tego nawozu lać ale boje się trochę.

large.IMG_20170816_155404.jpg.dbd933089446f09a03b6053f03b0437a.jpglarge.IMG_20170816_155451.jpg.282840b14b80b43ca8a9f33b5acd6753.jpglarge.IMG_20170816_155441.jpg.9f1e8adb856a29987ae6a92b134c22b1.jpglarge.IMG_20170816_155431.jpg.23e13c65e45e2ebde9daa84f04e82ffc.jpglarge.IMG_20170816_155413.jpg.aecdd5fe36d22922f0c84db366ffc7d6.jpg

Ja w 1 uprawie tez kozystalem z tych nawozow na FLO i mialem podobne problemy z lismi (to braki Mg i Ca). Pod koniec kwitnienia zakupielm nawoz z przewaga breakujacych skladnikow i troche podratowalem rosline. Polecam zrobic to samo. W dodatku bedziesz zabezpieczony na kolejna uprawe.

Po za tym, wyglada bardzo dobrze.

Vito   

A ja bym się nie przejmował tymi liśćmi, te co żółkną to widać że są stare i ledwo co do nich światło dociera, jak roślina potrzebuje to sama wyciąga z takich liści wszelkie składniki. Najważniejsze są świeże liście i czy puchnie :) 

Z tym puchnieciem właśnie słabo. Spróbuję zwiększyć dawkę. Następnym podlaniem dam 5ml biobloom i 3ml topmaxa na 1l wody. Ogólnie ostrożnie obchodzę się z tymi nawozami bo to faza końcowa i nie chce niczego zepsuć bo będzie za późno na ratowanie.

Miś   

Do głodowania też lepiej nie dopuścić, jeszcze napuchną że hoho :D 

Dr.Resin   
12 godzin temu, OlekFasolek napisał:

Czyli śmiało zwiększać dawkę? 

Zalecalbym ostroznosc, BioBloom jest niepozorny, ale juz na poziomie 4ml/L czasami mozna przypalic. Rosliny maja swoje humory, a organiczne papu dluzej sie przyswaja i dzialajac pochopnie tylko skumulujesz temat w ziemi i doprowadzisz do toksycznosci i innych. Dobrze jest trzymac sie tabeli, a nawet byc zapobiegawczym.

Panny nie wygladaja na niedozywione, a wrecz bardzo zdrowo. Starymi liscmi nie trzeba sie stresowac, jak chlopaki pisza. Jezeli szczyty zdrowe i mlode liscie zdrowe to najwazniejsze. Bedzie puchnac, ale jeszcze musza skonczyc sie budowac, ostatnie 2tygodnie bywaja spektakularne. Cierpliwosci i rozwagi.

Jak chcesz dobrze, mozesz kupic Alg-a-Mic, to lagodny stymulant, mikro NPK + Ca/Mg/+, rosliny go lubia, chociaz na uzupelnianie magnezu i wapnia to moze byc juz i tak za pozno, a i tak tragedii nie bedzie;) 

Przy tej uprawie nie uda mi się już nic dodatkowego kupić ale do następnej zaopatrzę się w Alg-a-Mic. Rośliny dostały dziś dawkę według tabeli czyli:

- Biogrow 1ml/l

-Biobloom 4ml/l

-Topmax 4ml/l

Każda roślinka po 500ml takiej mieszanki. Właśnie zaczyna się u nich dzień, zobaczymy rano jak przyjęły tą dawkę. Na jednej roślince żółkły końcówki liści przytopowych więc powinno im to dobrze zrobić. Trzymajcie kciuki :)

Już kompletnie tego nie rozumiem. Liście mają niby braki - zwiększam dawkę nawozu. Na nowych liściach pojawiają się plamki a przy szczytach popalone końcówki. Gdzie tu sens? Proszę o pomoc bo nie wiem co robić... Przelać wodą i wrócić do mniejszej dawki?

Vito   

hehe braki... Braki przeważnie są spowodowane przenawożeniem, ponieważ nadmiar jakiegoś składnika powoduje blokowanie innego, złe pH też blokuje itd. 

Na forum znajdziesz poradnik Canna dla niedoborów.

Dr.Resin   

Vito dobrze pisze. Jest pelno zaleznosci pomiedzy objawami niedoborow. Za duzo makro blokuje przyswajanie mikro. Nie masz tam nadmiaru swiatla, wiec roslina nie potrzebuje zbyt wiele dodatkowego zarcia. Moze przesadziles z tym biobloom. Przyprazone koncowki lisci moga swiadczyc o przenawozeniu. Sam musisz przeanalizowac swoje kroki i skorygowac co poszlo nie tak.

Ja do diagnozy polecam tabele od J. Cervantesa, sa tam przedstawione objawy nadmiaru i niedoboru mikro i makro skladnikow, rowniez wspolzaleznosci. Najlepszy schemat jakikolwiek spotkalem.

Lalbym tylko regulowana wode przez tydzien dla ustabilizowania sytuacji.

Dobra chłopaki. Jestem po ścince. Hmm.. Ściąłem wcześniej niż planowałem bo miałem nagły wyjazd i nie miałbym dostępu do wariatek. Kropeleczki były mleczne, nie bursztynowe, tak jak planowałem. Muszę się przyznać bez bicia, że próbowałem ich jakiś tydzień przed ścinką. Zerwałem gałązkę i robiłem prowizoryczne masełko. Zdziwiłem się, bo już klepało i to nie najgorzej. Jeżeli chodzi o ilość, to słabo powiem. Mam palonka na może miesiąc i trochę masła w lodówce. Przejdźmy do najważniejszego - fazy. A więc tak... Przy ścinaniu ładnie przygotowałem sobie miseczkę na te listki przytopowe. Taką miskę do płatków ( xD ) uzbierałem pełną. Topy ładnie powiesiłem na sznurkach i włożyłem do boxa, wyłączyłem lampę, zostawiłem mieszające i odciągający.

Ale wróćmy do masła... WOW ! Zrobiłem z przepisu Ambasadorki masło (dodałem wszystkie liście przytopowe i jakieś 1/3 wszystkich topów, odstawiłem do lodówki poszedłem na nocke do pracy, wróciłem a masło było już gotowe. W przepisach na masło z mlekiem i miodem wszędzie jest napisane, że na jedną osobę 2 łyżeczki wystarczy. Ale co zrobiłem Fasolek? Wpakował 3 stołowe. "Co?! Ja nie dam rady". Dałem radę, ale było ciężko. Masło zaczęło działać po godzinie. Zdążyłem zjeść, pojechać po fajki, posprzątać i zapomnieć, że w ogóle je jadłem. Faza zaczęła się straszną suchością w buzi. Później wchodziła powoli, po 15 minutach miałem wrażenie, że już przeszło ale w tym momencie faza się pojawiła i weszła z pełną ku**ą w moją głowę :D Totalny nie ogar, totalny chill, zajawka na każdą nutę piosenki, każda rozmowa stawała się bardziej interesująca, gra na laptopie wprowadziła mnie do świata wiedźmina i jeździłem sobie na płotce :D Zayebałem się jak dzieciak. Niestety była to jedyna taka faza na maśle. Następne były zawsze słabsze, ale i tak jestem zadowolony i zaskoczony.

Palonko wisiało ok. tygodnia. Szczyty były suche i nadawały się do palenia a łodygi się łamały. Wczoraj wszystko poszło do słoika i dziś już wietrzyłem na godzinkę. Jest takie sobie. Mam nadzieje, że się poprawi z czasem jak wino. Faza jest taka sobie i mega krótka. Zapach przed paleniem jest dziwny, nigdy nie czułem takie zioła a bywałem kilka razy w dobrym Coffeshopie w Amsterdamie. Smak dobry, wyrazisty, nie drapie w gardło. Po spaleniu zapach jest już cudowny, zostaje w głowie i jest mega przyjemny.

Podsumowanie: Jestem mega zadowolony, że już mam to za sobą po popełniłem mega błędów, którym wiem już jak zapobiegać. Następna uprawa będzie zrobiona na pewno lepiej. Za miesiąc zamawiam nasionka, ale tym razem szykuję się na sative. Jutro dodam fotki. Pozdrowienia :)

Vito   

haha opis wrażeń z masła kozak, gratuluję doznań, ja już wiele razy "przedawkowałem masło", jak zjesz za dużo to nic nie pomaga tylko spróbować zasnąć, wgniata w kanapę że głowę ciężko ruszyć, czekolada też nie pomoże a wręcz przeciwnie, pobudzi żołądek :zmiazdzony: Masło najszybciej działa w gorącej czekoladzie ;) nawet w ciągu 15 minut kumulacja bani :D