Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CFL 125W | White Widow


Recommended Posts

W porządku :) 

Co do uprawy - kupiłem w ogrodniczym jakiś ciekawy nawóz na rozwój w fazie wzrostu. Szukałem czegoś na rozwój korzeni ale niestety nie znalazłem, będę musiał zamówić na necie. Rozcieńczyłem tak jak napisane na buteleczce czyli 1ml na 1l. Do każdej doniczki wlałem ok. 200ml, nie wiem czy to dużo, czy mało, kierowałem się instynktem. W tej kwestii proszę o radę gdyż na forum piszą różnie, a na butelce, raz na dwa tygodnie. Po obniżeniu lampy zauważyłem, że bardzo szybko ubywa wody ze szklanek ze szmatkami. Muszę jak najszybciej kupić ten pomiar wilgoci, bo boje się, że jest za sucho. Jeżeli chodzi o temp. to jest cieplutko :) Dotykałem też dziś ziemi, bo ostatnio obniżałem lampę i jest ciepła, ale wilgotna bo wczoraj podlewałem, czy tak ma być? Apropos, podlewać co 3-4dni? Obczajcie ten nawóz:

large.IMG_20170610_072634.jpg.83960a660a2f6570a3ea23340726b9f0.jpglarge.IMG_20170610_072618.jpg.9e42f145d7db11dbf9d330775d2eaf73.jpg

Rozbudowałem też przednią część boxa byście mogli zobaczyć dokładniej jak to u mnie wygląda. Dorzucam też fotkę z dnia 3 od wstawienia wariatek do boxa:

large.IMG_20170610_072307.jpg.b685a7b90e3baef2012e948fc7af04a3.jpglarge.IMG_20170610_072322.jpg.7bf2f77fbf034f4272fc4da8f44c0f68.jpglarge.IMG_20170610_072336.jpg.2d6ee184f22366cbad4a79ff3ac292ad.jpglarge.IMG_20170610_072355.jpg.67dd4cabc905249b7cc22a514b88405d.jpg

Na dniach zrobię porządek z tym przepływem powietrza i kupie pomiar wilgotności. Dziś podciągnąłem też lampę jakieś 10cm do góry bo się trochę przestraszyłem tą ziemią.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czytałem. Jeżeli coś nie tak w każdej chwili mogę przerobić. Jeżeli chodzi Ci o wentylacje, to masz rację, nie doczytałem, a raczej przeczytałem już przed robieniem boxa Twój temat odnośnie podłączania wentylatorków.

Na samym wstępie pisałem, że jest mój pierwszy projekt i będę zadawał dużo pytań, dla Was może banalnych, dla mnie podstawowych. Nie każdy urodził się growerem, każdy z Was popełniał błędy i dzięki nim teraz coś potraficie. Forum jest duże, nie zdołam przeczytać wszystkiego w jeden dzień a ciekawość na rośnie. Jeżeli jednak mój projekt wydaje się Wam zbyt amatorski i brudzi forum, możecie go usunąć, jeżeli nie, apeluję o zrozumienie. 

Edytowane przez OlekFasolek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, OlekFasolek napisał:

Do każdej doniczki wlałem ok. 200ml

Ku.wa prawie to samo co @Adamlukasz27, ZERO wiedzy.

To ja sie przynajmniej przygotowalem do pierwszej uprawy, czytajac choc troche. Mimo to wiem ze zadawalem czasami glupie pytania ale podstawy mialem.

Gdzie Ty lejesz nawoz takim malym roslinom. Nie daje sie dziecku co dopiero zabkuje krwistego steku do zjedzenia. Nie masz wiatrakow to i sie piekarnik robi w boxie. 

Edytowane przez joka.menas
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Np. tutaj nie ma nic napisanego odnośnie dawek. Gdzieś indziej przeczytałem, że na sam początek nawóz na wzrost potrzebują. Skąd więc mam wiedzieć ile tego lać? Mam wrażenie, że moich postów też nie czytacie. Jeżeli Wam się nie chce tłumaczyć podstaw, wyślijcie chociaż  konkretnego linka gdzie mogę to wyczytać, zawsze lepsze od hejta ;)

Edytowane przez OlekFasolek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A moze jeszcze mamy za cb przeprowadzic ten grow, co? Zanim sie zacznie uprawe, powinno sie zebrac tyle informacji zeby chociaz wiedziec jak ruszyc z tematem. W growingu nie ma nic na szybko, i na skroty, nikt Cie nie zamierza hejtowac, ale Ty jestes zamknety na jakakolwiek pomoc.

Rosliny nawozi sie dopiero po okolo 10/14 dniach kiedy to juz maja troche rozwiniete korzenie i przewaznie nie daje sie od razu pelnej dawki, bo je popalisz.

Zostaw je w spokoju, nie badz nadgorliwy, niech sobie rosna a ty tylko czasem podlewaj. W tym czasie ogarniaj wiedze, bo my tego projektu za Cb nie zrobimy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, OlekFasolek napisał:

Jeżeli Wam się nie chce tłumaczyć podstaw, wyślijcie chociaż  konkretnego linka gdzie mogę to wyczytać, zawsze lepsze od hejta

Wiesz ze tak to sie zaczyna... prosze link do kielkowania, prosze loink do nawozuw... link do nasion, link nawozow na flo itp a to tylko jedna osoba, zaraz beda gromady ludzi ale jak trzeba wyruchac jakas dziewczyna to zaden nie napisze o pomoc!

Ale naczynajac tego grow loga miales w "In-Door - Trwające fotorelacje upraw konopi" regulamin prowadzenia grow loga ktorego tez nie przeczytales.

To jeszce zacznij od podstaw boxa, bo chcesz linki itp a wentylacji nie ma, nie sprawdziles boxa na sucho (bez roslin) przez 24h czy wszystko dziala i jaka jest temp i wilgotnosc. I prosze nie pisz ze zamowiles termomet bo jak widzesz nie masz podstaw. Roslin nie wyzucaj moze cos z tego bedzie.

Nie zrozum mnie zlie, nie obrazam Cie ani nie chce zniechecic do trawka.org ale brak podstaw mnie przeraza.

Edytowane przez joka.menas
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A więc UP. Dziękuję Wam za krytykę, dzięki niej więcej czytam, więcej się dowiaduję, więcej zauważam błędów jakie popełniam. Ostatnio czytam codziennie na temat growingu i w sumie dziwie się, że dziewczyny jeszcze żyją, biorąc pod uwagę ilość błędów ;O Żeby nie było, że to tylko puste słowa zamontowałem 3 wiatraczki od PC w boxie mieszające, wlot zostawiam na razie pasywny. Co do wylotu to za ~10 dni przyjdzie zamówiony wentylator odprowadzający z filtrem węglowym i rurą odprowadzającą. Na dniach przyjdzie termometr i pomiar wilgotności. Pomiar pH ogarnę z pracy jutro lub pojutrze. Dziewczyny podlewam na razie co 3-4 dni po 200ml samej wody. Ten mój nieszczęsny nawóz odstawiam całkowicie, chyba, że dziewczyny zaczną pokazywać braki a ja nie będę miał jeszcze odpowiednich nawozów, wtedy użyje. Dodałem kilka pojemników z wodą by zwiększyć wilgotność. Ogólnie planuję zmianę boxa na jakąś małą szafę. Mogłem się przygotować lepiej, wszyscy macie racje i im więcej czytam tym bardziej rozumiem Waszą reakcję. Ale nie poddaję się, dziewczyny na moje oko mają się jak na razie dobrze. Dorzucam fotki. Peace!

Jest to ok. 14 dzień życia wariatek

large.IMG_20170617_071406.jpg.edbf697b3405682dab75fe88136ea437.jpglarge.IMG_20170617_071431.jpg.6e4309e191aa9924bf3f9efc8208f98f.jpglarge.IMG_20170617_071423.jpg.369a85a723bbf9e828aa8feff9d2497c.jpglarge.IMG_20170617_071414.jpg.0baa8200e97aa619e32a4006a7161315.jpg

 

Edytowane przez OlekFasolek
Złe fotki
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+