Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CFL 125W | White Widow


Recommended Posts

Witam! Na wstępie chciałbym powiedzieć, że jestem totalnym żóltodziobem jeżeli chodzi o uprawę. O samym THC też nie wiem zbyt dużo. Pale od jakiś 2 lat. Czasem sporadycznie, czasami codziennie, różnie to bywa. Była to miłość od pierwszego wejrzenia. Postanowiłem sam dostarczać sobie dobre palonko. Jest to moja pierwsza PRÓBA uprawy. Jeżeli cokolwiek wyjdzie będę się cieszył, jeśli nie, spróbuję znowu. PROSZĘ O RADY I ZROZUMIENIE :)

Jeżeli chodzi o sprzęt to jestem w trakcie kompletowania.

Boxa zrobiłem sam. Kupiłem kilka płyt drewnianych 3cm grube. 2 drewniane listwy i wszystko poskręcałem. Wymiary to 50x50x120. Z funkcją drzwi nawet.

 

 

 

IMG-20170607-WA0023.thumb.jpeg.e3208f27594180a7b170c931e3d21692.jpeg

 

 

 

Lampa, poza nasionkami to jedyne co posiadam z narzędzi profesjonalnych. Elektrox Dual 125 W Energooszczędna.

Przepływ powietrza - tu rodzi się mały problem. Na razie nie mam nic, dwie dziury w boxie.  Zabrakło mi kasy. Na końcu tego miesiąca (czerwiec) kupuje silnik z filtrem węglowym i rurą. Potem wyślę Wam link, może doradzicie mi coś tańszego/lepszego.

Nasionka przyszły z Holandii, 3x WW pełnosezonowe i jeden no name, który chyba nie działa. Zobaczycie na fotkach. Nie pamiętam stronki, jak by ktoś chciał wiedzieć to poszukam i dopiszę.

Nie mam żadnych wspomagaczy, żadnych nawozów. Jeżeli będą niezbędne, dokupię.

Jeżeli chodzi o sprzęt to w najbliższych kilku dniach chcę załatwić termometr z pomiarem wilgotności i temperatury.

Nasionka wykielłkowałem, aktualnie siedzą w boxie w docelowych donicach. Naświetlam je 20:4.

Przejdźmy do zdjęć. Jest to drugi dzień odkąd siedzą w boxie.

__

Edit: Mieszkam za granicą.

Kiełkowanie:

IMG_20170604_000528.thumb.jpg.ecd961d30070487551c6771cf0379b12.jpg

IMG-20170609-WA0003.thumb.jpeg.87054ac1b58fd9aa09cf7620748e41c4.jpeg


 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj. Przypominam, ze w Niemczech posiadanie nasion konopi indyjskiej, a takze ich uprawa jest nielegalna, ale skoro juz zaczales to nie lpzostaje nic innego jak tylko zyczyc Ci powodzenia.

Zacznij od poszerzenia swojej wiedzy, czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj, bo na razie to za wiele nie wiesz z tego co widac - reszta przyjdzie z czasem.

Zarowke ktora masz to na pewno nie hps tylkp cfl, hpsa nie ma energooszczednego, o mocy 125w a takze dual. Musialo Ci sie pomylic.

Wedlug mnie za wczesnie zaczales, ale nie podcinam skrzydel. W razie problemow pisz tu, a na pewno wiele osob Ci pomoze.

Z fartem

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Chory króliku, wybacz tą pomyłkę. Pomyliły mi się kraję ^^.

Dzień drugi leżakowania:

593a3becc453c_wariatka2.thumb.jpg.795e36a979d25a3abf749a4d708410ee.jpg

 

Wszystkie 3 wariatki wyglądają do tej pory tak samo. Więc nie będę wstawiał oddzielnych fotek.

Co do mojego no name o którym wcześniej wspomniałem. Nasionko było inne odkąd przyszło. Było czarne i większe niż pozostałe. Nie spodziewałem się go w ogóle bo miały przyjść tylko 3, a ono było numerem cztery. Kiełkowało tak samo jak pozostałe. Niestety kiedy miałem je jeszcze w plastikowych kubeczkach zaraz po wykiełkowaniu stał się nieszczęsny wypadek i kubek z tym czarnuszkiem mi się przewrócił i wszystko się wysypało. Od tamtej pory rozwój tak jak by się zatrzymał, a jeżeli nie to bardzo zwolnił.

Aktualnie no name wygląda tak:

593a3b9bad934_Wariatka1.thumb.jpg.0ddf87344af7fe4e825501ab999c54b2.jpg

Edytowane przez OlekFasolek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie napisales tez nic o rodzaju podloza, ktore jest bardzo wazne w uprawie i ktore jak jest zle moze zepsuc najwazniejszy cykl rosliny czyli wega. Co tam masz za ziemie?

Jeszcze raz powodzenia

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

I tak jak Mis mowi, nizej lampa, wiatraki komputerowe podpiac pod zasilacze 12V i jeden na wyciag i jeden badz dwa na rosliny. Na wega jeszcze nie trzeba wentylatora z filtrem ale na flo sie przyda, nawozy tez trzeba bedzie kupic bo bedzie strasznie lipnie. Dodatkowo pojeminiki z woda i jakiesz do polowy wsadzone w te pojemniki szmaty, zeby zwiekszyc wilgotnosc na wega.

Ja zaczynalem z CFL 150W wiec z checia bede zagladal. Powodzenia!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kupiłem nawóz w płynie na fazę weg. Powiem dokładnie co i jak jak wrócę. A teraz mam pytanie gdyż elekteykiem jestem jeszcze gorszym niż ogrodnikiem. Chce, tak jak wcześniej zostało mi doradzić, kupić 3 pc wentylatorki. Kupno nie stanowi problemu, ale jak podłączyć to do prądu? Proszę wytłumaczyć to jak najprościej, najlepiej ze wskazówkami gdzie mogę coś takiego kupić. Z góry dzięki :)

Edytowane przez OlekFasolek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+