Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Przegląd Led z aliexpres - co wybrać ?


mr.mxyzptlk

Recommended Posts

Witam, postanowiłem zastąpić mojego HPSa 600W w boxie 145 x145x 140 LEDem, Dlaczego ? - Bezpieczniejszy, nie nagrzewa się, mam jakąś paranoje odnośnie zwarcia, pożaru, nawet gdy panny wyrosną zbyt nie będą znajdowały się zbyt blisko żarówki. Kolejny 2 powód - pobór prądu. 3 powód - zajmuje mniej miejsca niż HPS z zamontowanym odbłyskiem, w moim zwężanym ku górze boxie ma to duże znaczenie. Znalazłbym cos jeszcze, ale po co - do tematu.

Liczę na wasze komentarze sugestie i dyskusję 

Moglibyście coć polecić, napisać jakiego wy używacie.. lub jaki wam się podoba, co byście kupili ? 

Ja pod uwagę biorę tylko pełne spektrum, posiadam 6 donic ułożonych w prostokąt - 2 x 3

Pierwszy jaki rzucił mi się w oczy to MasterGrow Diamond II 1600 W - rzeczywiste zużycie energii: około 280 W-320 W. Cena - 230 DOLCÓW - około 

 

Kolejny to BestVA 2000W - rzeczywiste zużycie około 380 W. Cena - 217 dolarów

Tego wykresu nie rozumiem ;)

1600W LED Grow Light Full Spectrum Hydroponics Grow Lamp

270 dolców - brak danych o prawdziwym poborze mocy, ale wygląda solidnie, dużo ledów , wymiary 60 na 30 

Moglibyście coć polecić, napisać jakiego wy używacie.. lub jaki wam się podoba, co byście kupili ? co macie ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W zależności od ilości roślin i wymiarów boxa.

Rośliny uwielbiają HPS'y, pąki są zawsze zwarte bardziej żywicze, i większe.

Jeżeli chodzi o jakość wykonania panelu Led to ma bardzo duże znaczenie panel za 200 zł a 200 e ma dużą różnice w jakości, mocy soczewek, jakości soczewek, wentylatorów, ustawień cyklu itd.

Jeżeli panel led to i lepsza wentylacja, jako że przy panelach jednak ta temperatura jest niekiedy większa niż przy hps'ach dlatego w kraju takim jakim jest Hiszpania Panel led nie jest tak popularny jak np. w UK lub zaczyna w PL.

Jak i hałas, tanie panele słychać jak i duży panel też, przy HPS'sie można stworzyć super cichą uprawę. Dlatego tu cały czas się przekłada jakość a cena. 

Pobór prądu - tutaj bym się zastanowiła niby mniejsza ale i plon też mniejszy, panele są fajne ale wyniki na nich nie są takie same jak na HPS'ach lub plazmie, choć plazma super rozwija rośliny jej koszt nie kalkuluje się z ilością plonów, to samo panel.

Dobry panel kosztuje, nie wybrałabym żadnego z powyższych. 

Posiadam teraz PhytoLEDs Professional GX-200 Full Cycle i stację do kiełkowania z małym panelem PhytoLED GX 100 SEEDS STATION

Niedługo tutorial właśnie z kiełkowania na stacji, jako na rozwój na weg jestem zadowolona, nasiona kiełkowały super, wszystkie wyrosły równo, i równo rosną.

Gdy dobrze się podłączy zasilacz cyfrowy, ma się listwę z bezpiecznikami, dobrą lampę i resztę to można spać spokojnie :) 

a tu wczorajsza fotka malucha, własnie z pod GX-100 

large.59228aee0e177_phytolitekiekowaniew

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+