Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED COB 2x280W | Dinamed, Royale Haze, Tangerine Dream, Critical Kush, CBD Skunk Haze, Deep Mandarin, CBD Star, Tutankhamon


Recommended Posts

W podstawce jest taka spłuczka "AQUAvalve" http://allegro.pl/autopot-akcesoria-do-1pot-pompka-mata-waz-laczniki-i6234489349.html. Jak poziom wody w podstawce opada to spłuczka otwiera zaworek i pozwala wodzie na przepływ. Jak się napełni do odpowiedniego poziomu to zaworek się zamyka i tak w kółko. Prostota tego urządzenia jest genialna i ktoś powinien za to dostać nobla :D Nie potrzeba prądu, timera, pompy itp. Woda ze zbiornika spływa grawitacyjnie. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zbiornik mam 225l. Na jak długo starcza to zależy od wielkości roślin. Na flo jak już panny są duże i okazałe to wystarcza na mniej więcej tydzień. Nie da się regulować ilości wody wpływającej do podstawki. Urządzenie samo to reguluje i robi to bardzo dobrze :) Po napełnieniu jest tam około 2cm wody.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czesc Drwalu, mam pytanie czysto techniczne. Od ktorego tygodnia flo bedziesz podawal bio pk? Tez posiadam ta nowosc i nie wiem od kiedy stosowac tak zeby nie przesadzic przy tabletkach. Dzieki 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W planach jest podawanie ze zbiornika, ale jeszcze myślę co zrobić żeby woda w zbiorniku się mieszała. Nawóz po zmieszaniu z wodą opadnie na dno i poleci od razu cały do roślin a ja chcę żeby był podawany równomiernie tak długo, aż się opróżni cały zbiornik.  Myślę nad jakimś silniczkiem i mieszadłem, albo małą pompą wody. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Moze pompa wodna z wlotem na dole (osad z nawozu bedzie opadac na dno) a wolotem na poziomie wody. Tylko ze osad nie bedzie opadal tam tylko gdzie jest rurka wlotowa, tylko na calej powierzchni zbiornika.

Mieszadlo musialo by byc silne zabo ogarnac caly zbiornik.

Zapewne bedziesz widzial lepiej ( w sumie sam wiesz jaka budowe ma Twoj zbiornik) ale rzucam przemysleniami, moze Ci cos pomoga w rozwiklaniu zagadki.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+