Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
e-green-garden.pl Zlaté Semena

Recommended Posts

Witam wszystkich i zapraszam do mojego ogrodu. Licze na pomoc i wsparcie w razie potrzeby, bo to moje poczatki w roli rolnika. Z projektem czekalem troche czasu, ale czas zaczac.

Nasiona: 1x Mexican Airlanes AUTO | Fastbuds, 1x West Coast O.G. AUTO | Fastbuds

Box: Hydroshot 60x60x140 cm = 0,36m2

Oswietlenie: HPS 150W PHILIPS na balascie cyfrowym

Wentylacja: Wentylator kanalowy AXIAL FLO 125mm 243m3 TURBO polaczony z filtrem weglowym ECO 125mm 160-240m3 K2600 mini, a takze wentylator mieszajacy z klipsem Advanced Star 13w 20cm

Podloze: Canna Terra Professional

Doniczki: Hercules Super-roots 9,5L

Nawozy: Biotabs starter set + Boom Boom spray + na kwitnienie dokupie Biotabs PK 5/8

Fotoperiod: 18/6

Cel: Minimum 150g z 2 roslin auto :)

large.tmp_20398-IMG_20170427_114515-1684715822.jpg.d509c70ab0c123d81a27d2aa94258413.jpg

Pestki na razie w wodzie na 12h, pozniej do krazkow jiffy 44mm i do mini szklarni az wyjda.

Pozdrawiam

Edit: Zapomnialem dodac, ze bede oczywiscie trenowal rosliny poprzez LST i jak bedzie trzeba defoliacje.

10 minut temu, Toksyna napisał:

Będę zaglądał mimo że poprzeczkę zawiesiłes sobie bardzo wysoko będę trzymał kciuki:elo:

Dzieki. Na takiej widowni jak Ty mi zalezy :). 

Poprzeczke zawiesilem jeszcze wyzej, ale patrze tez realnie na sprawe. Byle dobrze ruszyc, a potem mam nadzieje z gorki.

Fajne odmiany, z tego co widziałem na growdiaries, ale nie planujesz więcej plantów, bo sporego masz boxa. Będe zaglądał.

Edited by Pandafriend

Czy max? Smaku na takiej samej powierzchni trzymał 4 planty, a joka 3 na 50x50. Ja po AK, będe próbował 2 panny zmieścić. Pomyśl bo szkoda miejsca tracić, a przy każdej kolejnej roślince czegoś nowego sie nauczysz.

Kazdy jest inny i inaczej do tego podchodzi. Dla mnie 2 wystarcza w zupelnosci.

Co do growa Smaka to on swoje rosliny puscil wolno, mial inna koncepcje na projekt niz ja.

Supreme   

Dobrze robisz. Sam wychodzę z założenia, że lepiej jak rośliny mają miejsce i paradoksalnie te dwie - jak dobrze poprwadzisz, dadzą Ci więcej niż trzy - ale zduszone jak sardyny. ;)

przez ta glebę mogą być problemy, nawozy biotabs używa sie do gleby typu light tj. np. biobizz light mix

Canna terra professional jest nawożona już mineralne sama w sobie 

Poczatkowo zamowilem Plagron light mix, ale zmienilem na "organiczna" Canne, bo myslalem, ze bedzie lepsza. Sprawdzilem ilosc NPK i byla taka sama jak w plagronie, ale fakt w biobizzie jest ich troche mniej.

Masz jakies rady?

Do ziemi planowane jest dodac Biotabs startrex i mycotrex wg zalecen, myslisz ze za duzo tego bedzie?

Supreme   

Ja bym na Twoim miejscu odżałował te "kilka złoty" i kupił ligtmixa. Dwie czy tam 3 uprawy jechałem na canna terra pro i zawsze coś wynikało. - Nawozy innej firmy. Jeżeli chcesz się bawić w canne to na nawozach canny, a jak na biotabstach to zamawiaj light-mixa.

Na nawozach Biotabs mamy czteroletnie doświadczenie i obserwując uprawy innych na różnych glebach można wywnioskować ze najlepiej współgrają właśnie z light mixem. 

Nie żałuj kasy, bo odbić może się również na plonie. 

Ja bym bez wahania kupiła nowa glebę. 

Nawozy stosujesz według zaleceń producenta, podpatrz sobie nasze starsze Growlogi, są one dokładnie pokazane tak jak powinny być te nawozy stosowane.

A powiedzcie mi jeszcze.. Jakbym wymieszal ta Canne z normalna ziemia z ogrodka? Z moich obserwacji wynika, ze jest dosyc zyzna, dobrze napowietrzona itp. Czy raczej to jest zly pomysl?

Od razu maly Up. Po 12h w wodzie, pestki trafily do krazkow kokosowych jiffy 44 mm i do mini szklarni. Teraz w cieple, ciemne miejsce i czekam az wyjda :)

large.tmp_3379-IMG_20170427_235011-54278185.jpg.cb09e178300287288e1a4b6bc83a9dee.jpg

Edited by Chory Królik

Supreme   

Zamawiaj nową glębę, bo Ci mówię, że będziesz później tutaj stękał, że Ci liście żółką, umierają i w ogóle. Jeżeli chcesz takiego doświadczenia to jedź na canna i tyle. ;)

Witam. 

Po jakim czasie powinienem sie zaczac martwic? Myslalem, ze cierpliwosc to moja dobra strona, ale w tym przypadku nie wiem czemu zaczynam sie cos denerwowac. Czekac dalej czy przygotowywac kolejne pestki?

33 minuty temu, Chory Królik napisał:

Witam. 

Po jakim czasie powinienem sie zaczac martwic? Myslalem, ze cierpliwosc to moja dobra strona, ale w tym przypadku nie wiem czemu zaczynam sie cos denerwowac. Czekac dalej czy przygotowywac kolejne pestki?

A kiedy pechu trafiły do wody? jak w czwartek to spokojnie, nawet tydzień może trwać wyjście z ziemi. Ja u siebie zauważyłem, że dłużej trzymane nasiona w wodzie szybciej kiełkują.

Byly 12 godzin w wodzie i o polnocy w czwartek trafily do kostek kokosowych. Skoro do tygodnia to czekam dalej. Dzieki

Edited by Chory Królik

Witam. Przesuszylem pestki w tych gownianych kostkach kokosowych jak bylem w pracy. West coast og padl i juz druga kulka sie robi, a mexican airlanes widze kawalek pestke na zewnatrz chociaz susza na maxa.. podlalem troszku i czekam, zobacze czy ruszy.

Normalnie z powodu swoich bledow az odechcialo.mi sie wszystkiego 

Supreme   

Weź następnym razem trzymaj dłużej niż 12h. Ze swojego doświadczenia zauważyłem, że te po 24h w wodzie, pękają szybciej i szybciej pokazują kiełki niż te po 12.

Szkoda, że wyrzuciłeś nasiono, minęły dopiero 3dni od pójścia w ziemie. Mi BP wychodziła 6dni, bo przesuszylem ja w krążku. I tak jak pisał supreme, lepiej dać na 24h szybciej kiełkują.

Nasiono wyschlo na wior. Korzonek mial kurcze z 3mm moze. Troche malo jak na 3 dni. Druga pestka juz sie moczy. Przed wyjsciem do pracy wyciagne z wody. Bedzie jakies 22h. Druga to przetrwa chyba, jest nad ziemia, zrzucila skorupe i czekam.. co jedyne ma strasznie ciemna/czarna lodyge, ale damy rade. Ucze sie na bledach powoli.

Supreme   

3mm kiełek nadaje się, żeby wbić go w glebę. Ale faktycznie, trzeba obiektywnie ocenić potencjał nasiona, bo jak przez tydzień kiełek idzie z 2mm do przodu to wg. mojej opinii szkoda na niego czasu i lepiej zainwestować w pestkę z lepszym potencjałem.

Kolejny West Coast O.G. Auto w przygotowaniu. A co do Mexican Airlanes Auto zobaczcie sami:

Dzien 1: 

large.tmp_26395-IMG_20170501_174355-242284632.jpg.274a0dacb2207a4d2a496bee1ca32386.jpglarge.tmp_26395-IMG_20170501_174627-1255273705.jpg.9dc5b437ff4d251ede4d3ad3949f22f8.jpg

Od rana roslina rozwinela sie na tyle, ze widac ladne, zielone liscie. Temperature i wilgotnosc zaczne podawac jak juz przesadze do glownej doniczki. Na razie niech sie spokojnie rozwija. 

Pozdrawiam

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.