Jump to content
Aby oglądać GrowLogi i zdjęcia z działów InDoor oraz OutDoor galerii musisz się zalogować ! ×
Piątek - sobota, 24-25, przenosiny serwera, forum będzie chwilo niedostępne. Za niedogodności przepraszamy ;) ×
nasiona marihuany, nasiona konopi
marihuana
GanjaFarmer

Nasiona konopi automatycznie kwitnących o wysokiej zawartości THC do łatwej uprawy w domu.


Recommended Posts

easy-auto-outdoor.jpg

Jednym z najważniejszych osiągnięć w rozwoju uprawy konopi jest pojawienie się najnowszych odmian wysoce wydajnych nasion konopi automatycznie kwitnących. Obecnie najlepsza autogenetyka przebija pod względem zbiorów odmiany fotoperiodyczne, uprawiane w tej samej skali czasowej. Moc najlepszych odmian automatycznie kwitnących pozostała od kilku lat taka sama jak odmian fotoperiodycznych. Ewolucja i postęp odmian automatycznie kwitnących były wręcz spektakularne. Więc jak to wszystko się wydarzyło?

ABBK1%20rev.jpg

 

Pierwsze pokolenie odmian automatycznie kwitnących. Udowodnienie koncepcji, lecz jest jeszcze wiele do zrobienia.
Pierwsze odmiany automatycznie kwitnące zostały wprowadzone do głównego nurtu przez Joint Doctor w latach ‘80 i ‘90 - pierwsze pokolenie odmian automatycznie kwitnących. Wcześni pionierzy zdołali obejść podstawową zasadę uprawy konopi, która stanowiła, że kwitnienie odbywa się tylko, gdy zredukuje się ilość godzin światła dziennego. Dzięki umożliwieniu automatycznie kwitnącym sadzonkom konopi kwitnienie przy naświetleniu 20+ godzin, rośliny mogły otrzymać nową cechę fotosyntezy w stosunku do odmian fotoperiodycznych. Produkcja buds w warunkach naświetlenia 20-godzinnego była oczywiście dużo większa. Jednak pierwszemu pokoleniu odmian automatycznie kwitnących zabrakło mocy i obfitości zbiorów. Krótkowzroczni hodowcy ze wspólnoty konopi zdecydowali się zignorować odmiany automatycznie kwitnące. Jednak pozostali dostrzegli w nich potencjał i kontynuowali pracę.

ADL1%20terra.JPG

 

Drugie pokolenie. Prawie u celu, ale nie do końca.
Pierwsze pokolenie konopi automatycznie kwitnących pozwoliło zrodzić u hodowców marzenie o odmianie automatycznie kwitnącej - kwitnienie przy 20-godzinnym cyklu naświetlania. Dla większości poważnych hodowców były to tylko mrzonki. W Dutch Passion określamy je jako drugie pokolenie roślin automatycznie kwitnących, które było głównie notowane w latach od 2005 do 2010. Efekty były zaskakujące, początkowi hodowcy byli zadowoleni z otrzymanych efektów, ale dążyli do większej mocy i większych zbiorów.

AM%20RW1.JPG

 

Trzecie pokolenie odmian automatycznie kwitnących. Warto było czekać.
Trzecie pokolenie odmian automatycznie kwitnących to nasiona, które kupujemy w bankach premium. Najlepsi hodowcy w warunkach domowych zwykle otrzymują zbiory 100-200g+ z ich odmian automatycznie kwitnących i nie są w stanie odróżnić ich mocy od mocy odmian fotoperiodycznych. Ale uwaga, jest jeszcze duża przepaść między najlepszymi bankami nasion (które oferują nasiona genetyki trzeciej generacji), a resztą banków nasion, które wciąż walczą z brakiem mocy i obfitych zbiorów. Również tam można znaleźć kilka doskonałych genetyk automatycznych, ale jest to jedynie połowa drogi do sukcesu, konieczne jest doświadczenie i odpowiednie techniki by stale produkować nasiona najwyższej jakości.

AutoBlueberry%20OJ1.jpg

 

Odmiany automatycznie kwitnące do uprawy indoor.

Wielu hodowców odmian  automatycznie kwitnących zapomniało o starej koncepcji fazy kwitnienia i fazy wegetatywnej. Nie ma potrzeby oddzielnych namiotów dla wegetacji i kwitnienia, wiele osób po prostu ustawia ich namiot w ciągłym cyklu światła 20 godzin. Można zasadzić nowe nasion automatycznie kwitnące w namiocie co tydzień lub dwa i zbierać żeńskie kwiaty z tego samego namiotu, w którym rośliny rosły. Umożliwia to ciągłą rotację roślin w tym samym namiocie. Dzięki temu możliwa jest ciągła uprawa w tylko jednym pomieszczeniu do uprawy.

Większa możliwość przeprowadzania zbiorów umożliwia ciągłe otrzymanie świeżych konopi w regularnych odstępach czasu z tylko jednego namiotu, jak również zmniejszenie liczby dojrzałych roślin.

 

Odmiany automatycznie kwitnące do uprawy outdoor.

Odmiany automatycznie kwitnące do uprawy outdoor potrzebują około 90 dni od nasiona do zbiorów. Rośliny automatycznie kwitnące mają tendencję do wzrostu na wysokość około metra przy uprawie outdoor, dzięki czemu są łatwe do ukrycia. Odmiany automatycznie kwitnące są jednym sposobem na uzyskanie zbiorów w środku lata. Hodowcy w klimacie śródziemnomorskim mogą wyhodować do 2 lub 3 następujących po sobie zbiorów odmian automatycznie kwitnących, wiosną, latem i jesienią. Jest to doskonały sposób na zorganizowanie uprawy domowej w taki sposób, aby zmniejszyć do minimum liczbę roślin i a jednocześnie zapewnić zbiory w różnych porach roku.

 

https://www.dutch-passion.com/pl/nowosci-i-rozwoj/Nasiona-konopi-automatycznie-kwitnących-Nasion- konopi-automatycznie-kwitnących-o-wysokiej-zawartości-THC-do-łatwej-uprawy-w-domu/

Link to post
Share on other sites

Według mnie to automaty w uprawie indoor są bezsensu, a byłem ich wielkim fanatykiem. Nie można z nich zrobić klonów, nie można ich rewegetować, a jakikolwiek błąd odbija się na plonie. Jeżeli masz możliwość manipulowania światłem to po co ten automat. Ludzie na ogół myślą, że szybciej ścina się gotowy temat, ale sezon można od początku naświetlać 12/12 i zbierasz ten sam plon co z af mniejszym kosztem energii. A w dodatku roślina nie posiada sobie nieklepiących genów odpowiadających za samozakwitnienie, których jest aż 30 / 40 % w roślinie af.

Posiejesz co zechcesz :trawka:

Edited by Killerontheroad
Link to post
Share on other sites

@Killerontheroad du*a,du*a,cycki jak roślina od 12|12 da tobie wiecej plonu jak dobry automat nowej generacji.Nowe odmiany auto to juz często tylko 20%ruderalos jak nie mniej czyli odizolowany gen samozakwitania bez znaczenia ile swieci słońce.A co do uprawy automatów to trzeba kilka razy uprawiać i sie uczyć, słuchać ludzi a nie ze robisz pierwszą uprawe golisz automaty na Kojaka że mógłbys im łodygi czyścic Cifem by się błyszczały i masz pretensje do rosliny a nie do siebie.Zobacz na Autoflower.net ludzie co tam siedzą w automatach robią z tych roślin w 60 dni tyle z jednej co ty 12/12 nigdy nie osiągniesz tego z tych wszystkich co masz posadzone w obecnej uprawie.Teraz automaty to nie te same rośliny co 10 lat temu.Zresztą same fotki zamieszczone w poście o tym świadcza chciałbym widzieć taką jedna roślinę wychodowana przez cebie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mi się wydaje ze zabawę z uprawa należy zacząć od reg po obserwować pouczyć się zdobyć doświadczenie, potem dopiero można iść w auto bo mniej wybaczają błędy, a ze pierwszy plon będzie marny trzeba się z tym pogodzić. Tak samo jak ja mam swoją 1 uprawę i wiem że z niej za dużo nie będzie ale z każda następną będzie tylko lepiej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • Vito locked this topic
  • Vito unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+