Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CFL 4x23W | LowRyder #2 Auto


Recommended Posts

Pozdro dla szefostwa i wszystkich specow od magicznych upraw. Po porażce poprzedniej uprawy Sin Tra Bajo które zadusilem nieumiejętnym LST oddaje w Wasze rece nowy projekt 2xLowryder

dane:
Nasiona: Lowryder 
Oświetlenie: świetlówki 2x23 philips tornado 1425lm + 2x25 1520lm (przy poprzedniej uprawie tylko pod dwiema żarówkami poradzono mi tutaj conajmniej 4);
Fotoperiod: 24/0
Box: karton 30x30x50 wys. 
Podłoże: ziemia ze sklepu pH<7. Ziemia ma wiele ciekawych dodatków (widać na zdjęciu w galerii)

Donice: 3l zwykła donica dosyc wysoka 15 cm (box 50)

Nawozy: mam Biohumus z Ekodarpol oraz florovit do pelargonii (pan w sklepie mówił ze to podobne do plankton k)
Wentylacja: wiatraka od płyty z PC 10cm
Dodatkowe info: 

 Generalnie wszystko złożone domowymi sposobami. Jako, ze mieszkam daleko poza granicami kraju bazuje na tym co zabrałem z PL (nasiona, nawozy, uchwyty do lamp) i na tym co moge kupić w lokalnym markecie.

do rzeczy:

pestka nr1 - od 2 dni wykiełkowały. I nabiera sił. Jest około 20 cm od lampy. Temp w boxie około 28 - nie wiem czy nie za dużo dla młodej. Ma jakieś 2-3cm wysokości 

podlewam codziennie łyżka wody czasem dwie.

Pytania:

czy nie jest za ciepło??

czy powinnam ja nakryć przeźroczystym słoikiem/szklanka??

pestka nr2 zdjęta z waty i z korzonkiem wyładowała w ziemi - czeka...large.IMG_3465.JPG

large.IMG_3467.JPG

czekam na uwagi drodzy

pozdrooo
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tempa ok, jaka gilgotnosc? Z tego co widzialem to ludzie nakladaja  przezroczyste, plastikowe kubki (oczywiscie z dziurkami zeby oddychala roslina) po to aby zwiekszyc wilgotnosc. Ktos kiedys radzil aby z ziemia ze sklepow zaglac czy nie wychodza z niej ziemiorki (oby u Ciebie ich nie bylo), dobrze by bylo jakis bialy materialem wylozyc te siciany, bo chyba nie pomalujesz bo to karton, moze jakas biala folia, nawet biale kartki byly by lepsze niz ten brazowy karton. Z farciochem i oby do konca bez problemow!!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hej Dzieki za odp

- wilgotność nie wiem niestety nie mam sprzętu by zmierzyć ale dzisiaj rano widziałem liście idą do przodu wiec myśle ze jest ok

dodatkowo wstawiłem dwie duże tacki z woda do boxi póki nie ma doniczek

- ziemia - tak wiem czytalem o tym na forum, ale niestety nie mam alternatywy :(

- ściany sa wyłożone białym kartonem (fota przekłamuje z racji ilości światła także warunek spełniony :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mistrzu... skoro dałeś je już w papier, czy cokolwiek to jest, gdy wyskoczy 2-3 pietro przesadz w normalne donice docelowe... im większe tym lepsze, zaopatrz się w jakiś ukorzeniacz (moje doświadczenia to canna rhizotonic) robi robotę na początek, podlej raz a porządnie i nie zaglądaj co najmniej 3-4 dni, po tym okresie zajrzyj tylko na podlanie i znowu konkret, aż do przelania! Po tym znowu nie zaglądaj 3-4 dni! wszystko to piszę do Ciebie, jeśli temperatura w uprawie, podczas dnia  jest na pozniomie 24-28stC... Po własnym doświadczeniu, taki weg to najlepszy bezstresowy weg! :D

Jak da sie przejrzeć moje uprawy dawniejsze, nadgorliwy byłem zawsze. Odkąd ogarnąłem to, pozostał tylko piękny okres kwitnienia naszej pięknej rośliny :) Ale to też nie jest takie proste ;) W tej drugiej fazie radzę ten sam spokój ;)

Pozdro i spokoju życzę! :D

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+