Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 600W | Chemdwag


Recommended Posts

3 godziny temu, Pasjonista napisał:

Siema, tak sobie pomyślałem co mogloby jeszcze podniesc twoja wydajnosc.( chyba ze sie myle)

1. Selekcja matki pod klony,tj. 5 albo ile tam ci sie zmiesci, wiadomo jaka wybierasz

2.Nie wiem czy masz miejsce , 10 ziaren  sadze i wybieram 4 najlepsze i zamiast klonow . 

Pozdro

Siemka.  

Więc tak, matkę pod klony wybraliśmy (ja i mój kuzyn,którego uczę fachu ;-)) z pośród 10 roślin z ziaren. Wybrałem najsilniejszą i zrobiłem dla nas klony. Te klony które teraz mam, zająłem z poprzedniego grow tuż przed rozpoczęciem kwitnienia,  więc mam non stop tą samą roślinę. Gdzies kiedyś słyszałem i nawet czytałem, że klonowanie klonów nie jest dobre, i że każdy następny klon jest słabszy. Powiem tak, wg mnie BZDURA, to jest teraz 4 pokolenie tej rośliny, a plony z poprzednich projektów wyglądały następująco: pierwszy 672g, drugi 768g, trzeci 979g ( jedyne co zmieniałem to ilość obrywanych liścii tzn. coraz więcej i więcej, no i między drugim a trzecim grow zamienilem 6 roślin na 4 i doniczki z 10l na 15l.

Odpowiadając na drugi punkt, to może mieć rację bytu, że z ziaren będzie lepiej niż z klonów (choć 979g które zrobiłem z klonów będzie trudno przebić) i chętnie tego spróbuję kiedyś, a do tego jeszcze spróbuję zrobić mainlining na 32 z każdą roślina :-) co da 128 szczytów które powinny być identyczne.  Jedyna przewaga klonów nad ziarnem jest taka, że zaczynają kwitnąć i kończą tego samego dnia. Noo i jeszcze czas, żeby maleństwo z pestki było jak klon, trzeba dołożyć min 1 miesiąc.

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z pestki jak wybierzesz dana odmiane sprawdzasz jakie pheno maja z 10 powinno sie 4  takie same pheno znalesc( oczywiscie jak dana odmiana nie ma np.  6 roznych phenow). Co do klonow to zauwazylem ze jak klon jest z matki ktora ma kilka miesiecy, ukorzenia sie pod 24 h , pozniej do docelowej  i na 18 h swiatlo to potrafi zakwitnac ( chyba ze jest inna naukowa przyczyna tego " fenomenu) 

Tez wyczytalem ze klony maja nizsza tendencje do hermienia sie np. pod koniec upraw

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, Pasjonista napisał:

Z pestki jak wybierzesz dana odmiane sprawdzasz jakie pheno maja z 10 powinno sie 4  takie same pheno znalesc( oczywiscie jak dana odmiana nie ma np.  6 roznych phenow). Co do klonow to zauwazylem ze jak klon jest z matki ktora ma kilka miesiecy, ukorzenia sie pod 24 h , pozniej do docelowej  i na 18 h swiatlo to potrafi zakwitnac ( chyba ze jest inna naukowa przyczyna tego " fenomenu) 

Tez wyczytalem ze klony maja nizsza tendencje do hermienia sie np. pod koniec upraw

Nigdy nie daje roślinie więcej niż 18h światła, w przyrodzie słońce nie świeci 24h może dlatego im odbija i zawitają przy 18h. Od 10 lat jak się w to bawię, nigdy nie miałem takiego problemu, ani też żadna mi się nie zhermila.

 

A i mam tu ziomka który chyba od 15 lat klonuje ta samą roślinę northern lights z duch passion, i raz że nie z nią żadnych problemów,  a dwa plony ma zawsze takie same.. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam ponownie 

Wczoraj wieczorem zrobiłem nowe fotki.

Tak więc tak w poniedziałek były przesadzone już wszystkie do docelowych. We wtorek zrobiłem LST. Temperatura utrzymuje się na poziomie 27-28 stopni w dzień, 20-21 stopni w nocy,  wilgotność między 60%-70%. Dam im teraz trochę podrosnac i za chwilę dalszy trening. large.DSC_0278.JPGlarge.DSC_0279.JPGlarge.DSC_0280.JPGlarge.DSC_0281.JPG

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+