Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 600W | Lemon Haze x White Russia, Sweat Beaty x C+, BoubleGum


Recommended Posts

Kolejna dawka informacji.

Dzień 42.

Pleśń na ziemi wydaje mi się udało się opanować (taką mam nadzieję).

Temperatura w dzień się nie zmieniła, natomiast w nocy temp. podskoczyła do 23-25 stopni w zależności od temp. na zewnątrz.

Zapach już jest mocno intensywny od zapachu kawy po cytryne.

Zdjęcia poniżej.

large.20161019_090420_resize.jpglarge.20161019_090434_resize.jpglarge.20161019_090423_resize.jpglarge.20161019_090447_resize.jpglarge.20161019_090512_resize.jpglarge.20161019_090553_resize.jpglarge.20161019_090544_resize.jpglarge.20161019_090530_resize.jpglarge.20161019_090522_resize.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziękuję Miś, za wypowiedź. Jak wspominałem pierwotnie, do namiotu miały iść papryczki i ziółka, wcześniej stały na balkonie, w swoim czasie zostały przeniesione do namiociku. Właśnie interesującym jest fakt, że w poprzednim boksie, jakoś nie bardzo chciały owocować. W tym materiałowym, po przyniesieniu z podwórza, od razu zaczęły się czerwienić i fioletowieć(yapanell).

Dziś podlałem do podstawki wody dla roślin które miały jakieś objawy pleśni naziemnej, w przypadku lemonka można było już zauważyć opadające liście więc koniecznym była taka czynność. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przezorny z tego co zauważyłem i co czytałem to nikt nie wspomniał o tej padaczce co masz a mianowicie o tym magnetyku ELT(zasilacz) to gówienko miałem więc pisze z własnego doświadczenia po kilku max uprawach wpierdziela maxymalnie prąd i ma bardzo niestabilny strumień świetlny to powinno być zakazane hehe. Jeżeli zrobiłeś kilka sortów i do tego żarówka z 4-5 sortami na koncie to to wygląda jak Scooby chyba wyżej napisał światło ,światło i jeszcze raz światło. Obniż światło podniesiesz tym temp. I wilgoci się przy okazji pozbędzisz 28 st. to będzie ok . Moje zdanie nie krzyczeć prosze :zen:.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

13 godzin temu, Plantator napisał:

Przezorny z tego co zauważyłem i co czytałem to nikt nie wspomniał o tej padaczce co masz a mianowicie o tym magnetyku ELT(zasilacz) to gówienko miałem więc pisze z własnego doświadczenia po kilku max uprawach wpierdziela maxymalnie prąd i ma bardzo niestabilny strumień świetlny to powinno być zakazane hehe. Jeżeli zrobiłeś kilka sortów i do tego żarówka z 4-5 sortami na koncie to to wygląda jak Scooby chyba wyżej napisał światło ,światło i jeszcze raz światło. Obniż światło podniesiesz tym temp. I wilgoci się przy okazji pozbędzisz 28 st. to będzie ok . Moje zdanie nie krzyczeć prosze :zen:.

Pozdro.

Dzięki Plantator,

Sprawa wygląda tak, że jestem tego świadom odnośnie zasilacza. Jak go nabyłem gdy miał jedną uprawę za sobą(prawdopodobnie). Ja go używałem na 4 uprawach teraz idzie 5. Używany przeze mnie w trybie 12/1, obecna idzie 12/12. Domyślam się, że moc zasilacza spadła, bo widać to po temperaturze. We wcześniejszych uprawach temperatura trzymała się w granicach 30-31 C obcnie jest 25-26 C. Dodam, że żaróweczkę mam nowiuteńką. Myślę, żeby jeszcze ten sezonik na tej żarówce i zasilaczu przejechać, a na następny zakupić nowy balast, albo jakiegoś leda. Lecz odpowiednik 600 hps będzie drogi. Chyba, że może znajdzie się ktoś kto coś podpowie mi w tej materii.

Sprawdzałem telefonem wartość lux (prymitywnie to prymitywnie ale zawsze coś) pokazuję bardzo duże wartości, po przeliczeniu na lumeny daje tyle światełka ile nowiuteńka żarówka a nawet więcej.

Nie bardzo mam już jak lampę obniżyć, bo szczyty są wysoko, ale co mogę zauważyć po tygodniu od zmienienia żarówki, że roślinki zaczęły puszczać strasznie włoseczki. Przy następnym upie sami ocenicie. Myślę, ze to efekt zmiany żaróweczki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+