Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED 93W | Jack Herer


Recommended Posts

zdazyl sie maly wypadek pod moja nieobecnosc w domu i kawalek suchego lodu spadl na lisc... lisc byl zamrozony na kamien. nie wiem czy czekac i zobaczyc co sie z nim stanie czy odrazu usuwac? 
myslicie ze odbije sie to w jakis sposob na roslince czy raczej sie wylize? 
nie wiem czemu polozylem lod w naroznikach doniczki zamiast przy wlotach poza boxem tak jak poprzednim razem to mialo miejsce... echh..

jutro wstawie nowa fotke zeby pokazac jak to wyglada.

large.IMG_1445.JPG

Edytowane przez bart85
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema

 

Dodawanie co2 ma sens kiedy dajemy naszym kwiatkom wiecej swiatla niz sa w stanie naturalnie przetworzyc. Kwiatki uzywajac wiecej swiatla zwiekszaja fotosynteze. Czyli jednym slowem produkuja wiecej energii z tej samej ilosci swiatla co daje szybszy wzrost i wieksze topy.

Co do temperarury. Chemiczne procesy fotosyntezy nie zajda bez udzialu enzymow. Wzrost temperatury daje molekulom wiecej energii kinetycznej zatem wiecej czasteczek zderza sie ze soba i poczatkowo otrzymujemy oczekiwany wzrost w szybkosci reakcji fotosyntezy. Natomiast przy temperaturach powyzej 40 stopni enzymy biorace udzial w fotosyntezie ulegaja poprostu zniszczeniu. Optymalna temperatura dla tych procesow to ok 35 stopni.

 

To wszystko wspolgra ze soba, co2 pomaga zredukowac negatywny wplyw wysokiej temperatury na kwiatki co pozwala zwiekszyc ja w trakcie uprawy o te kilka stopni co natomiast wplywa pozytywnie na reakcje chemiczne zachodzace w procesie fotosyntezy. Idealna temperatura to niby 30 stopni do niby max 35

 

Ogolnie ostatnio walkowalem temat wiec ja to bynajmniej tak pojmuje ;) Zeby zobaczyc naprawde efekt dzialania co2 warunki musza byc idealne w kazdym aspekcie majacym wplyw na fotosynteze (chemia, ilosc swiatla, temperatura, co2)

 

:indiana:

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

witam,

roslinka miewa sie doskonale. rosnie sobie pomalutku, nie jest zbyt wysoka, ale ma juz 4 pietra lisci wiec postanowilem skrocic ja o szczyt. zrobie to dzisiaj poznym wieczorem, a jutro od rana zaraz po wlaczeniu lampy spryskam boom boom sprayem. jutro wieczorem postaram sie wstawic zdjecia tego co poczynilem. bedzie miala rowny tydzien na to zeby sie pozbierac po tym zabiegu ewentualnie 10 dni :) jak wyjdzie to fajnie, jak Jacek padnie to trudno :) 

podlewam odstana kranowka. Jacek byl podlany dopiero 2 razy czystac woda. mysle, ze podleje go dzisiaj lub jutro. nawozy zaczne podawac dopiero po uplywie trzeciego tygodnia lub wiecej w zaleznosci od potrzeb.  temperatura okolo 31 stopni. od dzisiaj od godziny mniej wiecej 18 podaje co2 z suchego lodu - zrobilem krotka przerwe z powodu braku SL. 

dzien 14 (30.09.2016)

large.IMG_1451.JPG

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

witam,

a wiec tak jak pisalem obcialem szczyt i mam nadzieje ze zrobilem to prawidlowo i nic nie skopalem :) dzisiaj od rana zrobilem porządny oprysk z boom boom spraya - kapalo z lisci. mysle, ze sie wylize po tym zabiegu i bede mial dwa szczyty :)
caly czas leci co2 z suchego lodu (oczywiscie w nocy nie leci). zdjecia robione okolo 15-25 minut po oprysku. 

dzien 15 (01.10.2016)

large.FullSizeRender.jpglarge.FullSizeRender_2.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+