Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED 2xPL100 | Think Different AF


Recommended Posts

Dzielnicowy, nie maił hps400 tylko panel lightdio PL100 i wynik wagowy miał jak hps400, to jest specjalista pierwszej maści więc myśle że poradził sobie z temp. wystarczy pewnie dobra cool tuba albo inny odbłyśnik wentylowany sputnik, czy coś innego na ten kształt...

zastanawiam się czy nie dokupić jeszcze wentylator mieszający bo słabo smaga wiatr a potem mogę mieć problemy z grubością łodyg na flo :( Już raz przy bardzo dobrych wynikach cała roślina mi się kładła i musiałem każdy szczyt podwiązywać więc maiłem w namiocie wielką pajęczyne a żadnej rośliny nie dało się wyjąć czy nawet obrócić... są jakieś nawozy na grube łodygi??

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Aha. Oj tam, od razu płakać. Będzie dobrze. Mniej lub bardziej, ale dobrze :) Łowca Kurdli (lub ktoś inny na tym forum) ma led 280W na takiej powierzchni jak twoja i gąszcz ma w namiocie jak cholera.

Zresztą już na tych zdjęciach co wrzuciłeś widać, że rosną zdrowo. Może być na koniec miła niespodzianka co do ilości w przeliczeniu na kWh.

Edytowane przez Dzielnicowy
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

39 minut temu, Dzielnicowy napisał:

Aha. Oj tam, od razu płakać. Będzie dobrze. Mniej lub bardziej, ale dobrze :) Łowca Kurdli (lub ktoś inny na tym forum) ma led 280W na takiej powierzchni jak twoja i gąszcz ma w namiocie jak cholera.

Zresztą już na tych zdjęciach co wrzuciłeś widać, że rosną zdrowo. Może być na koniec miła niespodzianka co do ilości w przeliczeniu na kWh.

Łowca Łowca :) tylko mój budowałem sam na jednych z najlepszych diod na świecie i z obliczeń wychodzi że to porównywalne z HPS 550, więc u kolegi nie może być lepiej, fizyki nie oszukasz.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Koledzy dobrze prawią :D Żaden LED nigdy nie był nie jest i nie będzie odpowiednikiem HPS'a. Wszystko co piszą to kit - patrz reklama.

I faktycznie przepłacone w ujjjj i ciut ciut ;) Ale to Twoja kasa ,więc wydajesz jak uważasz  :) Jest kilka osób na forum które mają do czynienia z LEDami i mogą coś na ten temat powiedzieć :)

Tak czy inaczej , Powodzenia - będę zaglądał :)

Pozdrawiam

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Scooby_Doo byłem wieloletnim użytkownikiem HPS'a i jego budowa spełnia kompletnie inne założenia niż uprawowy LED. Bardzo dobrze że sklep biofarmer podaje odpowiednik HPS'a ponieważ daje to pewniem pogląd na to jakich rezultatów możesz się spodziewać. Nikt przecież nie chce stracić po zakupie panelu, a utrzymać lub poprawić swoje wyniki. 

Dowolność w podawaniu mocy panelów LED spowodowała że każdy producent podaje inne wartości nie ma jednego wspólnego mianownika aby kleinrt wiedział co możę pod danym panelem zrobić... rozumiem więc porównanie do HPS'a co oczywiście nie stawia znaku = między tymi dwoma typami oświetlenia.

Co do ogólnej opinii o LEDach została ona całkowicie spierdolona przez ufo,znaki drogowe które nie miały nic wspólnego z uprawowymi panelami.. bo czerwony nie zawsze równa się czerwony. Przesunięcie barwy np. leda czerwonego z 635 na 623 może położyć całą uprawę dlatego prawdziwi producenci zrobili testy swoich produktów. Mało tego... pokuszę się o stwierdzenie że do tej pory większość paneli LED to tylko światła które świecą ładnym światłem i tylko tyle... jeszcze dużo wody w Wiśle przepłynie zanim panele LED wyprą HPS'a, ale prędzej czy później tak się stanie, nie tylko ze względu na rachunki za prąd, stabilniejsze warunki ale ze względu na lepszą wydajność i żywotność paneli. Z niecierpliwością czekam na rozwój sytuacji w namiocie i czekamy na pojawienie się 1szych preflowerów :) 

PS. Wygrzebałem gdzieś MycoMadness więc krzaki dostały jedną dawkę, trochę późno ale mikoryza zdąży się wytworzyć przed flo.

Miłego

 

PS. Wilgotność podskoczyła do 80%, oj przydał by się HPS, zaraz by wysuszył towarzystwo ;)

 

Edytowane przez grass_o_matic
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@grass - LED y nigdy nie wyprą HPS a , bo nie o to tu chodzi. To zupełnie inne źródło światła i stawianie ich na równi czy pisanie że ten LED odp. HPS owi jest z dupy wzięte ;) Przy LEDach uprawa wygląda zupełnie inaczej. Kompletnie wszystko jest dostosowane pod LED , donice , podlewanie , podawanie pożywki - pod HPS em jest kompletnie inaczej.

LED y które przegoniły HPS - już jakiś czas są na rynku - szczególnie jeśli chodzi o małe powierzchnie. HPS nie ma szans - już na początku zablokują go warunki w małych boxach.

 Druga sprawa , są fora anglojęzyczne , które większość relacji mają z LED ami właśnie i wyniki nawet na dużych powierzchniach są lepsze niż pod HPS. Ale nie można tych kompletnie dwóch różnych źródeł światła ze sobą porównywać - nawet PAR jest zupełnie inny , temp.i wilgotność podczas uprawy również o rachunku za prąd nie wspominając ;) A słynne stare modele UFO zostały zmodyfikowane i już dają całkiem fajne wyniki. Odnośnie tych które tylko świecą ładnym światełkiem , pooglądaj relki nawet na tym forum z "LEDów do zapalniczek" - których sam kiedyś używałem - zrobiono żarówę na E27 gdzie 1 LED miał ok 0,1 w mocy a było ich 800 przy poborze mocy ok. 30 kilku wat dawał całkiem fajny efekt. Mój panel w którym są diody 5w jest idealny na tą moją powierzchnię i żaden HPS by go nigdy nie był w stanie zastąpić.

Indukcja następuję zawsze ok. 2 tygodnia , czas uprawy jest któtszy , prostrzy i bez problemów z temp. czy wilg. Ale jak napisałem wcześniej - wszystko od donic począwszy na podlewaniu skończywszy jest podczas uprawy z LEDami inne. 99% paneli dostępnych na polskim rynku jest przeceniana a ludzie przepłacają kilkukrotnie , porównując z zachodnimi serwisami.

Pozdrawiam

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemanko :) 

Mam pytanie, pierwsze o ten czarny przewod z filtra do td silent on jest jakos wyciszany? Drugie o ten tlumik jak sie sprawuje? Mam td 350 jest super cichy, dzwiek wydaje tylko to powietrze, wsumie mieszajacy jest glosniejszy, a jak jest u Ciebie?Bardzo fajny projekt :) 

Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Rower85

 

Nie wyciszałem przewodów wentylacyjnych bo nie było takiej potrzeby ale otulone watą bardzo dużo dają.

Przy TD SIlent nie słychać wentylatora a tylko szum powietrza który niweluje każdy tłumik. U mnei mieszający też jest głośniejszy... zdejmij mu kratki to będzie cieszej :)

 

Poniżej kolejne zdjęcia :D

 

large.DSC_0014_6.JPGlarge.DSC_0013_5.JPGlarge.DSC_0011_7.JPGlarge.DSC_0009_5.JPG//edit

Thx `Dzielnicowy. zrobie next time

Edytowane przez grass_o_matic
bo tak
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+