Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Powolny wzrost i przypalone liście Dance World


madko

Recommended Posts

Witam wszystkich w moim pierwszym wpisie na forum, bacznie obserwowałem wiele tematów, nadszedł czas, abym sam dołożył cegiełkę.

Mam problem ze swoją uprawą. Specyfikacja:

  1. PC-box, rozmiary standardowe.
  2. Oświetlenie 2x 32W tornado Philips.
  3. Roślinki to 2x Dance World Royal Queen Seeds.
  4. Wentylatory - wtłaczający, mieszający i wyciągający od komputera.
  5. Materiał odbijający - koc ratunkowy.
  6. Podlewanie co drugi dzień, aż roślina ma sucho, metoda ciężaru doniczki i test palcem.
  7. Na razie brak odżywek.
  8. Wiek - jedna wyszła 13, a druga z racji nie wykiełkowania poprzedniej 20 czerwca.
  9. PH nie sprawdzone, czekam na kwasomierz wody. Podlewana wodą Saguaro z Lidla, która podobno ma dobre pH.
  10. Ziemia - i tutaj największa głupota. Uniwersalna do kwiatów z ogrodniczego w stosunku 3 do 1 z perlitem. Sprzedawczyni mówiła, że najlepsza w sklepie.

Niestety starszej popaliły się pierwsze liście w drugim tygodniu życia i nie chciały odżyć, dlatego zdecydowałem się na ich ścięcie (oczywiście te popalone), poza jednym widocznym na zdjęciu.

Domyślam się, że problem był z temperaturą, bo zdarzało się w pierwszym tygodniu, że przekraczała 30 stopni, a do tego niska wilgotność i żarówki około 7cm od rośliny plus możliwe, że ją bardzo delikatnie przelałem. Teraz wilgotność jest na poziomie 40-70%, a temperatura nie przekracza nigdy 30 stopni. Ku mojemu przerażeniu druga roślina zaczęła mieć podobne objawy - lekkie przypalenie.

Co może być przyczyną tak powolnego wzrostu i palenia się liści? Liczę na Was!

Starsza:4.jpg

5.jpg

Młodsza z lekko przypalonym liściem na samym koniuszku:

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czyli rozumiem, że za małe doniczki mimo tego, że roślinka taka mała. Jest więc sens to kontynuować, czy kupić nowe pestki? Jeśli nowe to przy jakiej wielkości rośliny mam przenieść do docelowych doniczek? Dzięki za odpowiedź :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jutro zrobię jak mówisz, to nie są automaty. Myślisz, że to usychanie z powodu doniczki? Może wlać ukorzeniacz root juice biobizza? Tyle pracy w to włożyłem, mam nadzieję że się nie zmarnuje :zen:

Edytowane przez madko
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+