Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Olej RSO, destylacja, moje boje...


Recommended Posts

Witajcie

By nie podżegać opiszę moje przygody z pozyskaniem RSO metodą destylacji etanolu aptecznego (96% spyrytus) Destyluje etanol dlatego by wykorzystać go następnym razem gdyż sam w sobie jest dosyć drogi i szkoda go wystrzelić w atmosferę. Kąpiel wodna zapobiega przegrzaniu oleju, osobiście nie pozwalam by temperatura przekroczyła 80 stopni.

 

Niezbędnik do pół kilograma suszu:

-Filtry do kawy (papierowe)

-Słoiki jedno litrowe 10sztuk

-Wiaderka budowlane plastikowe 10l 2-3 sztuki

-Sitko jak największe.

-Gumowe rękawiczki.

-Etanol apteczny czysty 12l.

-Maska z filtrem.

-Drewniany kijek.

-Kuchenka elektryczna.

-Miseczka do rozpuszczania czekolady w kąpieli wodnej.

 

Szkło laboratoryjne ze szlifem:

Kolba kulista wieloszyjna 2000ml

Nasadka łuk odprowadzający

Chłodnica spiralna z krućcem PP

106.jpg131.jpg528.jpg729.jpg

 

 

Zakładamy maskę na ryło i do dzieła.

Przesypujemy susz (oczywiście susz po wcześniejszej dekarboksylacji) do wiaderka, lekko go zgniatamy i zalewamy pierwszą porcją etanolu (około 4-5l) teraz drewnianym patykiem zaczynamy mieszać i ugniatać tak by całość suszu była zalana etanolem,

zamykamy wiaderko pokrywką i trzymamy w takim stanie około 10 minut, w tym czasie zakładam filtry od kawy na słoiki. Po 10 minutach otwieramy wiaderko i ugniatamy i mieszamy kijaszkiem tak z 2-3 minutki,

następnie odcedzamy etanol przez sitko do czystego wiaderka. Z wiaderka przelewamy przez filtry do słoików (po jednym takim cyklu filtry do kawy wyrzucamy gdyż są już mocno zapchane)

Ze słoików przelewam etanol do butelek po etanolu już wykorzystanym i zakręcam.

Cały proces rozpuszczania canaboidów z suszu powtarzam jeszcze 2 razy. W cały w/w procesie tracimy około 2 litrów etanolu.

 

Zalewamy dwulitrową kolbę przefiltrowanym etanolem i zaczynamy destylację. 1 litra etanolu w temperaturze 80 stopni paruje w około pół godziny, mając w/w na uwadze pilnujemy by kolba nie została w całości odparowana, przez dodatkową szyjkę uzupełniamy etanol. Gdy na dnie zostanie około 250ml przelewamy pozostałość do miseczki do topienia czekolady, odrobiną czystego etanolu płukamy kolbę  i dalsze odparowywanie kontynuujemy również w kąpieli wodnej, ja ustawiam temperaturę wody na około 50 stopni i pozostawiam na kilka godzin od czasu do czasu uzupełniając wodę.  Gdy widzimy że na tafli oleju nie pojawiają się już bąbelki napełniamy strzykawki.

xxx-6171273.jpgxxx-6171275.jpg

xxx-6181285.jpg

FINITO.

xxx-1.jpg

Ja z 1393 gramów najwyższej jakości organicznego suszu uzyskałem 185ml piekielnie mocnego i super czystego oleju RSO.

  • Like 2
  • Upvote 7
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
28 minut temu, wolan98 napisał:

Czy olej zostaje w kolbie czy skrapla się przez spirale? 

zostaje w kolbie, w tym przypadku spiralą skraplał się etanol.

O 15.07.2017 o 12:49, joka.menas napisał:

A jesli chodzi o alkohol to mozna uzywac jako rozpuszczalnika? A gdyby tak susz zamoczony w alkoholu podgrzac zeby zrobic takie male dekarboksylacje w alko a pozniej przesaczyc i odparowywac reszte?

tych pytań ja nie rozumiem :D 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dekarboksylację przeprowadzamy w temperaturze około 140-150 stopni, w normalnym ciśnieniu nie podgrzejesz alkoholu do tej temperatury, dlatego lepiej ją zrobić osobno np. w piekarniku (osobiście używam pieca w którym można z dokładnością do 1 stopnia ustawić temperaturę) takie cacko Paragon sie zwie :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+