Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

[Wideo] Pozyskiwanie oleju konopianego, bogatego w CBD za pomocą czystego etanolu


Recommended Posts

W tym filmie pokazujemy wam, jak pozyskać olej leczniczy z konopi, o wysokiej zawartości CBD za pomocą czystego etanolu (nie stosować alkoholu aptecznego) i marihuany (Critical Mass CBD Dinafemu), dzięki czemu uzyskamy bardzo wysokie wartości kannabidiolu w oleju, który przyniesie ulgę w przypadku niektórych chorób.

 

portada%20etanol_6_blog_full.jpg

 

Najczęstszym sposobem pozyskiwania oleju z konopi jest poprzez różnego rodzaju ekstrakcje, które umożliwiają pozyskanie kannabinoidu przy pomocy najbardziej odpowiedniego rozpuszczalnika. Te kannabinoidy są nierozpuszczalne w wodzie, ale można je bardzo dobrze odseparować w niektórych rozpuszczalnikach organicznych takich jak: butan, alkohol lub tłuszcze.
 
Zwykle zaleca się stosowanie butanu, ponieważ daje dobre wyniki i wysoką wydajność, ale istnieje wiele różnych jego klas, a pozyskanie odpowiedniej jakości gazu jest często trudne (a oprócz tego niebezpieczne). Z drugiej strony etanol absolutny jest bardzo skuteczny, ze względu na swoją czystość, ponieważ wyciąga niepożądane składniki, takie jak chlorofil (który stanowi znaczną proporcję wagi suchej rośliny) oraz ze względu na łatwość użytkowania,
 
Dalej pokażemy wam jak dokonać ekstrakcji oleju z konopi za pomocą etanolu absolutnego. W szczególności skupimy się na marihuanie medycznej, o wysokiej zawartości CBD. Należy pamiętać, że na każde użyte sto gramów marihuany, wytworzymy około ośmiu gramów oleju i połowę kanabinoidów.
 
Do tej ekstrakcji należy użyć marihuany Critical Mass CBD feminizowanej odmiany specjalnej indiki, pochodzącej ze związku pomiędzy Critical Mass i męskim CBD Crew. Jest to wersja medyczna Critical Mass, która jest często stosowana w celu złagodzenia skutków ubocznych spowodowanych przy leczeniu niektórych chorób.
 
Należy pamiętać, że etanol jest łatwopalny, więc konieczne jest podjęcie wszelkich możliwych środków ostrożności. Ponadto wskazane jest przeprowadzanie tego procesu na zewnątrz i na świeżym powietrzu.
 
 
1_8_blog_cdn.jpg
 
  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 lata później...

Witam mam pytanie odnośnie pozyskania olejka CBD nie mam odpowiedniego przyrządu do odparowania rozpuszczalnika ,czy mogę więc zrobić tak ,że zostawię naczynie z rozpuszczalnikiem na otwarty słońcu przykrywając go jakimś materiałem? i co mam zrobić z ostatnim etapem czyli tym kleistym olejkiem cbd?, chyba nie powinno się go w takiej postaci spożywać ,czy mam zatem użyć jakiegoś oleju ,w którym wymieszam CBD np. olej kokosowy ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+