Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 400W | White Widow x Big Bud


Recommended Posts

Witaj.  :elo:

Z tego co widzę radzisz sobie dobrze. Ja osobiście kiełkowałem i po kiełkowaniu wsadzałem pestki odrazu do docelowych doniczek, kiełkowałem na chusteczkach, każdy z plantów przyjął się i dobrze mnie obdarzyły szczytami.

za jakiś czas startuję z 20x amnesia haze od royala i zrobię fotorelację.  :D

moim skromnym zdaniem przesadź je z plastikowych kubeczków do docelowych doniczek.

pozdrawiam i będę zaglądać.  :puff:

 

@Kripter nie sądzę, że nie miałeś dobrych plantów, jednak chodzi mi o to, żeby wykorzystać ich potencjał w 100%. Myślę, że jeśli system korzeniowy zapełni najpierw kubeczek, potem "przejściówkę" 1,4l a potem będzie "buuum" w docelowych i miliard korzeni -> to wyjdzie to moim dziewczynkom na dobre. (@smakmaroca999 czy nie robić im dodatkowego stresu z przesadzaniem i jednak tak jak mówisz od razu do docelowych?) Na pewno będą lepiej ukorzenione niż jakbym je wsadzał od razu do docelowych. Szczerze mówiąc to patrzę też przez pryzmat Twoich 2 postów (mam na myśli ilość postów) i podchodzę z dystansem. (oczywiście i tak szczun, dzięki i pozdro!)

 

Swoją drogą sorry, że się tak wymądrzam, bo po temacie, pytaniach i niektórych postach widać, że jestem świeżakiem :) Jednak próbuję zweryfikować wiedzę, którą kiedyś zdobyłem prawdopodobnie na tym forum (inne odwiedzam baaardzo sporadycznie), a wszystko w dobrym celu ku uciesze mnie oraz przyszłych pokoleń forumowiczów :)

 

*** UP ***

 

DSCN0057

DSCN0058

DSCN0062

DSCN0065

DSCN0066

DSCN0074

DSCN0075

DSCN0076

DSCN0077

 

propagator stoi w boxie po lampą oczywiście, cały czas jadą na 12/1 i jest super

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Szczerze powiem ci że jak kiedyś bawiłem się w przesadzanie to miałem taki problem że nie każdy plant się przyjął, przesadzanie było za bardzo stresujące dla roślin i padły. w zasadzie 20% plantów się nie przyjęło, te u których zauwarzyłem nadmierny przerost korzenia padły. Może byłem za mało ostrożny. Potem przeczytałem gdzieś że mogę pomalować doniczki od środka emulsją z wodorotlenkiem sodu w celu wyeliminowania nadmiernego przerostu korzeni i to zadziałało, każdy plant się przyjmował ponieważ pomiędzy doniczką a korzeniami było około 1cm ziemi. 

Polecam tą metodę.  :elo:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok dzięki w takim razie dziś (najdalej jutro) przechodzą z kubków do docelowych. Te 3, które mam w wełnie dam do tych doniczek 1,4l (czy lepiej też od razu do docelowych celem zaoszczędzenia stresu?) -> pytanie:

 

Jak to zrobić? Po prostu w doniczce z glebą robię dołek na kostkę wełny z roślinką i zakopuję go tzn wkładam ją w ten dołek i lekko przysypuję ziemią tę kostkę?

 

pytanie klasycznie jak to moje pytanie :) prośba nie bijcie

 

pozdro

 

 

PS: Czy teraz jest jakaś niepewna atmosfera na forum czy mi się wydaje? Bo widziałem np jakiś temat zakładany przez Ambasadorkę i wiem, że mogą gdzieś się czaić jakieś krety (tak to zrozumiałem, mam na myśli podpuchy dotyczące RSO itp). Jak moje pytanie jest przypałowe to bardzo proszę o jego usunięcie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

YO UP ode mnie

 

foty jak były jeszcze w kubeczkach i już po przesadzeniu do docelowych (wszystko popodpisywane, więc nie powinno byćproblemów)

 

bardzo proszę, żebyście rzucili okiem czy dobrze przesadziłem te z wełną  z propagatora (nie mam pojęcia i robiłem na czuja); pierwsze 3 fotki

/admin - zdjęcia wygasły/

 

 

 

Podlewam co każde podlanie roztworem 3ml/l Root-C

 

FP 12/1 (pierwszy raz na nim jadę i zajebiście mi się podoba)

 

Pozdro i z góry dzięki za wszelkie rady i wskazówki!

 

 

PS: Polecacie jakiś tani aparat do robienia zdjęć moim dziewczynom? Robię Nikonem L21 i naprawdę muszę sporo ich nacykać, aby cokolwiek wybrać (foty jak widzicie nie są najlepsze a i tak po ostrej selekcji). Z dodatkowy obiektywem czy bez -- obojętne, byle nie na kliszę :P) Zapewne są tu tacy, którzy lepiej znają się na fotografowaniu roślin niż ja :P a chciałbym, żebyście też mogli nacieszyć oko (na żywo wyglądają lepiej). No i zdjęcia telefonem (choć robi niezłe) odpadają ze względu na przypał (zawsze dmucham na zimne).

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Yo UP!

 

Wszystkie poszły dziś do docelowych, najmniejsze czyli 7, 8, 9 i 3 dostały Root-C, a reszta Growth-C, Flower-C i Bloom-C, lałem zgodnie z tym: /admin - link wygasł/ jednak nie mam Alga-C, warto dokupić?

 

cal

cal

7 8 9

7 8 9

7 8

7

DSCN0964

8

3

2

5

4

5

6

 

foty przed i po przesadzce

 

Warto robić jakiś trening? Jak coś to mam siatkę. Może te małe rośliny postawić na jakimś podwyższeniu? Albo przestawić je na środek?

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+