Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

pierwsza uprawa swieżak ze mnie


Kristofer19

Recommended Posts

Witam jestem świeżakiem w tych sprawach. Kiedyś coś mi się coś udało zbudować (PC Box) ale przy przeprowadzce się zniszczył więc zamierzam się do budowy boxa nie dużego 30 x 30 x 60 i potrzebuję pomocy doświadczonych osób. :D  moje pytania:

1. Będę budował z płyt po meblach (sklejka wiórowa) czy ten materiał się nadaje czy szukać czegoś innego ? jak tak to czego ?

 

 

2. ile pomidorków może się tam zmieścić 

 

3. Oświetlenie...: niestety nie posiadam zbyt wiele gotówki na HPS a tym bardziej na LED więc zostaje przy CFL  mam zamiar kupić 2 -3 żarówek tego typu : 
http://allegro.pl/zarowka-e27-swietlowka-energooszczedna-32w-160w-i5356541844.html
http://allegro.pl/zarowka-energooszczedna-philips-e27-tornado-32w-fv-i5578627113.html
 

czy dobry wybór zrobię kupując je i czy nie będzie przesady z temperaturą w środku? jak zły wybór to jakie inne mogą być  :D

 

 

4, powietrze : chcem zamontować wentylatorki od komputera 2 na dole wpuszczające i po przeciwnej na górze 2 wyciągające oczywiscie jeden w środku mieszający i pytanie czy w jakiś sposób można podłączyć filtr węglowy bądz w jakiś inny sposób zniwelować zapach danych pomidorków  :D oraz w którym miejscu zamontować wentylatorek mieszający i czy wgl nie za dużo ich ? 

 

 

5. jakie inne jeszcze rzeczy mam zamontować i zakupić ?? 

 

p.s. proszę o pomoc bo chciałbym mieć własne naturalne pomidorki a nie maczane np w domestosie  :laugh:  i zależy mi m.in. na jak najmniejszym zużyciu prądu z góry dziiekuję  :D  :laugh:  :elo:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Yo.

 

1)Tak, nada się. Wymaluj konkretnie w środku białą farbą - przynajmniej trzy warstwy. Chociaż jak kupisz jakąś gównianą to może i będzie trzeba z pięć malować. Dołóż trochę i kup chociaż duluxa - wtedy trzy stykną. 

 

2)JEDEN. Przy dwóch w późniejszych etapach będziesz się ebał. Chyba, że zrobisz np. 40x22 - ciut większa powierzchnia, ale dasz dwie donice o średnicy ~20cm koło siebie i już jakoś te dwa nagniesz.

 

3)Wybór sprawdzony - TORNADO się sprawdzają w takich projektach. To są CFL, nie dają tyle ciepła - żadnego problemu z temperaturą nie będzie - jeżeli nie będziesz boxa trzymał pod kołdrą. 2x Tornado Ci styknie (32w).

 

4)Za dużo. Jeden na wtłaczanie powietrza (80 - w zupełności) i 120 na wyjście - w zupełności. Jak ma stać gdzieś gdzie przebywasz (box) to dołóż, bo świst tanich z czasem doprowadzi Cię do furii. ;)

 

Pomysłów na filtr jest cała masa - poszukaj. Z tym spokojnie, bo do pierwszych konkretnych zapachów to 3-4tyg.

 

5)Odbłyśnik (tacka do pieczenia), programator czasowy - chyba, że chcesz stać przy kontakcie z zegarkiem w ręku i w odpowiednim czasie wyciągać wtyczkę, zasilacz do wentyli, kostki do łączenia, taśma izolacyjna, kabel ("skrętka" 0,75m2 -grubość), haczyki do powieszenia odbłyśnika, narzędzia do zrobienia otworów na wentyle, kabel wtyczka, sylikon do uszczelnienia. - To chyba na razie wszystko. 

 

Tych CFLi właściwie na rachunku nie odczujesz. ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja bym radził zakupić 2x

http://allegro.pl/zarowka-energooszczedna-lh3-85w-425w-e27-ciepla-i4965068708.html

 

z tym, że ja mam 1 5500K a 2 2700K ale zdaniem doświadczonych "rolników" jest git. Jeśli masz porządny wylotowy to wystarczy, że zrobisz sobie wlotowy pasywny i też będzie spoko, do tego jeden mieszający, np. 80mm albo nawet 120mm od pc. Mam podobnych rozmiarów box i u mnie działa, tym bardziej, że upały już minęły, wiec nie będzie raczej problemu z temperaturą :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+