Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Kilka porad i wskazówek ! Nowy Box ! Co sądzicie ?


MrSmokeWeed

Recommended Posts

Witam ! Od dłuższego czasu zabieram się do tematu i powoli wszystko zbliża się ku końcowi.. chciałbym jednak zaczerpnąć opinii bardziej doświadczonych w temacie wyjadaczy  :big-joint:

W planie są 2 rośliny na powierzchni h160x65x65 (0,42m2)  Box będzie przykitrany w dużej szafie u mnie w pokoju h200x190x90 (1,80m2) co pozwoli mi na dyskrecję i trzymanie np nawilżacza w szafie razem z przewodami itd...  :big-joint:

Zacznę od oświetlenia i ze względu na niskie koszty a bardzo mi na tym zależy będzie to Panel Led o mocy 23W (weg) i 32W (flo) odpowiednik lampy MH i HPS 100/150W więc jak na moje potrzeby całkiem spoko... ziomek jedzie z tematem na podobnym z tym że robił sam i mocniejszy ja niestety nie należę do osób które ogarniają takie tematy więc odłożyłem trochę grosza i postanowiłem że zakupię  :blant:  :big-joint:  takie coś mam w planie /admin - link wygasł/ jeżeli chodzi o wentylator myślę że ten mi wystarczy do tego jeszcze went.cyrk. myślę że taki /admin - link wygasł/ filtr+kołnierz+przewód.

Do tego jakiś Timer + coś do pomiaru wilgotności i temp. /admin - link wygasł/

Na to nawilżacz z tego co czytałem lepiej wydać kilka zł więcej więc myślę że ten będzie spoko /admin - link wygasł/

Jeżeli chodzi o podłoże to mam w planie biobizz light mix 100 /admin - link wygasł/ + zestaw startowy bioTabs (wiem że przy takim rozwiązaniu nie potrzebuje przyrządów pomiarowych do ph i ec.. )

w doniczkach 7,5 L lub większych co sądzicie czy te będą odpowiednie /admin - link wygasł/ do tego jakieś podstawki, kilka opasek zaciskowych,łącznik + filtr wstępny i myślę ze to by było już wszystko. :blant:  :big-joint:

I mam jeszcze pytanko jak to "świeżak" - chodzi o temperatur jak wiadomo Panel LED nie wytwarza zbyt sporo ciepła i zakładając że musiałbym napalić w piecu mam na myśli dodanie kilku stopni jak sobie radzić w takiej sytuacji czy np poprzez trzymanie odpowiedniej wilgotności nie powinno być problemów z temp ? :big-joint:

Mam nadzieję że nic nie po*ebałem Pzdro  :big-joint:

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

właśnie też tak sobie rozkminiałem i do końca nie byłem przekonany to tych 7,5L pewnie padnie na Herculesy 12L lub Nero z podstawkami 11L muszę sobie wszystko poukładać więc tutaj jest jeszcze czas żeby się zastanowić więc sprawa doniczek załatwiona.
 
Jako pierwsze mam w planie: https://thc-thc.com/produkt/big-poison-feminizowane/ uwielbiam sative i z takimi będę grubo leciał ale i indica jest też w planie.
 
A co do oświetlenia to na stronie jest napisane że dostępny tylko na zamówienie więc może gdybym przy zamówieniu napisał do typa to by dołożył kilka ledów co by dodało kilka W.
Teraz wygląda to tak - 
 
~ SPECYFIKACJA TECHNICZNA
1. Diody LED - konfiguracja uniwersalna weg i flo

  • Genuine Osram Oslon SSL 80 leds
  • 3 watts 4 szt Royal Blue 455nm
  • 3 watts 7 szt Red 623nm
  • 3 watts 7 szt  Hyper Red 660nm
  • 3 watts 2 szt 3500K Warm White  

Na powierzchnię od 30x30cm do 60x60cm
( tak podaje producent na stronie)
 
Jest jeszcze panel ale nie ukrywam że to już cuit większy wydatek (1482zł) i chyba nie mogę sobie pozwolić na takie szaleństwo  :blant:  :big-joint:
 
Co do spektrum jakie ledy miałby gość ew. domontować i ile .... niech się wypowie ktoś z większą wiedzą ode mnie.. 
 
czytałem kilka tematów jak np; http://trawka.org/topic/34093-budujemy-panel-led/ czy http://trawka.org/topic/32573-wszystko-o-oswietleniu/ ale  szczerze wam powiem że jest tego od ch*ja... :big-joint: i dla kogoś kto startuje nie jest to tak hop siup :big-joint:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

LED koniecznie - więc są dwie opcje ;

Uzbierać monetę i kupić mocniejszy lub zmniejszyć powierzchnię do tych dwóch roślin i dać ten który przedstawiłem.

Tak jak pisałem moja przygoda dopiero się rozpoczyna myślałem że wymiary które przedstawiłem będą spoko a tu się okazuję że nawet 4 planty na chama by dało radę może faktycznie zmniejszę o 10cm z każdej strony dam większe donice i polecę tak jak chciałem na 2 sztuki  B)  :big-joint:

 

edit: dodam że box będę robił u znajomego który zrobi mi to po kosztach (prawdopodobnie z odpadów) prowadzi zakład stolarski ma cały potrzebny sprzęt więc wymiary to nie problem mogą być dowolne.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 7 miesięcy temu...

Siema Panie i Panowie   :puff:

 

Troszkę mnie nie było - dostałem fajną propozycję wyjazdu no i skorzystałem teraz mogę śmiało realizować swój projekt !

A więc tak jak pisałem - dozbierałem monetę i zamówiłem mocniejszy panel ponieważ zależało mi na LED.

Box jednak będzie kupny i padło na HomeBox Q80.

Wentylator, filtr, przewód z allegro.

Gleba to raczej wiadomo BioBizz Light-Mix 100% + zestaw startowy BioTabs i jednak zdecydowałem się na system AutoPot Zestaw 4 Pot 4x15L lub 6x15L i zbiornik 47L ( zobaczę jak się z tym pomieszczę będzie miejsce 6 będzie ciasno 4 )

tutaj poszukałem w spoko cenie /admin - cenzura link wygasł/

Programator, termometr / higrometr, nawilżacz i went też z allegro.

No i to chyba już wszystko generalnie dopiero co zamówiłem panel LED tylko trzeba czekać około 4 tygodni. Do reszty się przymierzam jeszcze chciałem skonsultować z

bardziej doświadczonymi growerami. Co sądzicie o takim sprzęcie ? Jakie spostrzeżenia / uwagi / zmiany ? Proszę pisać buch z wami  :big-joint:

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Na HPS też przyjdzie czas :) Jak na razie mieszkam z lakatorami a nie chce mi się im tłumaczyć skąd różnicę w opłatach za prąd ;) oczywiśćie różnicę tą mógłbym pokryć ale po co moją

główkować, a jak to z lokatorami bywa raz jest lepiej raz gorzej w ciągu roku mają się wyprowadzić ale wolę żeby o niczym nie wiedzili bo jeszcze póżniej mnie wpierdolą na minę ;D

Więc LED a widziałem że robi robotę więc sam jestem ciekaw ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+