Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CFL 95W | Speedy Gonzales


Recommended Posts

Kwestia wymiany powietrza w boxie..., od dwóch dób mam podłączone wentylatory pod programator - wyłączają się wraz z lampami na 6h. Dobrze? Czy lepiej byłoby gdyby pracowały 24/7?

 

Druga sprawa, kwestia oświetlenia. Oświetlenie podpiąłem pod blachę do pieczenia, żarówy są mniej więcej wyśrodkowane, równe odstępy od siebie, etc. Ale zauważyłem, że tam gdzie są oprawki, naturalnie tego światła jest mniej i nawet jak się przyjrzeć lepiej zdjęciu na pierwszej stronie, to widać, że roślina się lekko pochyla w stronę centrum światła. Myślałem jeszcze nad tym, żeby dwie skierować do przodu i dwie do tyłu - taka mijanka. Myślicie, że jest sens z tym kombinować czy taki system jak jest aktualnie się sprawdzi?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zaleca się 24/7, chociaż ja mam zawsze odpalone razem z lampą. Na początku może to nie mieć znaczenia, ale na zaawansowanym flo wzrasta ryzyko złapania grzyba. To zależy też od wilgotności, ja mam zawsze bardzo niską, więc ciężej mi go złapać. Poza tym na flo mając wybór, zwiększone ryzyko grzyba a brak smrodu, wybieram to drugie :)

 

Roślina naturalnie będzie leciała do światła, więc jak ci się chce, to możesz zrobić tak jak mówisz, żeby światło było bardziej równomiernie rozłożone.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

OK, dzięki Pluszaty. ;)

 

No właśnie, nie bardzo mi się chce, bo mam wszystko już zaizolowane, teraz musiałbym zdemontować wszystko, posprawdzać- roślina z godzinę bez światła. Będę obserwował co się będzie działo. Generalnie światło pada na całą powierzchnię, ale ewidentnie na tylnej ścianie jest go mniej, bo tam są oprawki. Ew. przewiercę haczyki, tak, że blacha będzie się opierała o tylną ścianę.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pytanie:

 

W kwestii podlania. Tak się zastanawiam, wierzchnia warstwa jest sucha, powiedzmy, że te 2-3cm pod nią też jest sucho, ale jak wbiłem patyk w dziurkę na spodzie, powiedzmy na ten centymetr - jest tam zdecydowanie wilgotno. - Jak odbiłoby się na roślinie to, gdybym chciał też sam dół zdecydowanie przesuszyć? Czy roślina w tym stadium rozwoju, ma na tyle długie korzenie, żeby stamtąd pobierać wodę? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+