Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CFL 95W | Speedy Gonzales


Recommended Posts

Cześć. To moja pierwsza uprawa w życiu, połknąłem trochę teorii i na niej się posiłkuje. Zdaje się również na doświadczenie bardziej doświadczonych i to na nim chcę bazować przez następne kilka tygodni. Chcę się uczyć od lepszych, żeby wkładanie mojej energii w zieleń, przełożyło się na namacalne efekty. Tyle tytułem wstępu, idziemy do konkretów. 

 

Nasiona: Speedy Gonzales Automat od Kannabia
Oświetlenie: CFL 4x ~1500 lumenów każda, barwa 2700k
Fotoperiod: 18/6, później pewnie 12/12
Box: 0.12m2
Podłoże: Mix - kompost cielęcy, ziemia wykopana spod pokrzyw i ziemia uniwersalna z PH na poziomie 6+
Nawozy: Biohumus forte + ew. inne (do uzgodnienia)
Wentylacja: Wentylatory komputerowe - 1x in i 1x out - na out większy
Dodatkowe info: Brak

 

Zdjęcia będą w późniejszym czasie. Roślina siedzi właściwie trzecią dobę pod lampami, wcześniej siedziała około dwóch tygodni bez większej ilości światła, przez co masakrycznie się wyciągnęła i ledwo wyszła z opresji - jej siostra..., padła, nie było dla niej szans. ;)

 

Dzisiaj ogarnąłem termo z higro i warunki w boxie są iście spartańskie. Wilgotność to tylko 35% - jak ją skutecznie podbić domowymi sposobami? Temperatura przy roślinie, stoi pod lampami - 30,1C. Tutaj podniosę lampy wyżej, sprawdzę jeszcze jaka panuje generalnie w boxie - jak będzie bliżej 30, rozkręcę na maxa wentylatory - powinno pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj,
przede wszystkim poczytaj trochę o uprawie jak również o odmianach auto. Bez podstaw wiedzy będzie cieżko i unikniesz większosci niepotrzebnych problemów. Wilgotność na weg to podstawa  :) Nawilżacz nawet mały by się zdał.
I przy auto nie zminiamy fp. Walimy 18/6 nontopper.

Powodzenia i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Możesz podać wymiary boxa? Nie spotkałem się z fp dla auto 18/6, a potem 12/12 :) .Mam nadzieje, że ci ten obornik tam nie śmierdzi :), i żadne robactwo się nie wprowadzi razem z tą ziemią spod pokrzyw. Biohumus organiczny, czy organiczno-mineralny?

35% wilgotności to nie taka tragedia, nie powinno być problemów. 30* to dość dużo, ale mogło być gorzej(u mnie jest 35*) Ale jak podniesiesz te lampy, i rozkręcisz wentyle to będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Temperatura się ustabilizowała, pokazywała przed chwilą 27C - jest to elektroniczne, to może musi się skalibrować czy coś, bo nie czytałem jeszcze instrukcji. ;) Wilgotność bliżej 40 niż 30. Wentyle na razie zostawiłem na tych samych obrotach, sprawdzę za jakiś czas temp. i podejmę jednoznaczną decyzję. 

 

Faktycznie, nie ogarniam do końca, ale na auto będę trzymał te 18/6. Czyli z wilgotnością nic nie kombinować? Żadne szmatki, etc? Roślina rośnie.

 

Co do robali, pewnie coś się znajdzie, bo pełno dżdżownic wywaliłem przed wsadzeniem w doniczkę, ale na pewno nie wszystko udało mi się wywalić. W każdym razie roślina idzie do przodu, więc może jej nic nie zje. ;)

 

Ten biohomus co mam to się nada? Jest równie efektywny? Czym właściwie się różnią? Ekologią? Że na tamtym topy byłyby bardziej naturalne?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeśli bym miał taką wilgotność, to bym to olał, nie powinno być większych problemów z tego tytułu.

Poczytaj trochę: http://trawka.org/topic/32640-organiczne-czy-mineralne-jak-to-wlasciwie-jest/ :)

 

 

Przeczytam, ale zastanawiam się jaka stricte jest różnica między biohumusem forte, a tym co polecił Scorpe. Jak to się przekłada na plon(?), jakość? 

Idealna wilgotność teraz na początku to 70-80% wiec lepiej nawilżacz?.

Ile to watów te cfl-ki mają?

Z fartem i w zdrowiu do mety☺.

Pozdro ?

 

W sumie tyle ile w tytule. Jedna 20W, reszta po 25W.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+