Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Jest sens zastosować patent z rurkami w doniczce


save87

Recommended Posts

Wpadłem na pewien pomysł, być może ktoś stosował już coś podobnego. Chciałbym w doniczce poprowadzić coś w stylu drenażu z jakichś rurek pcv bądź peszla do kabli. Wyglądało by to w ten sposób:

 

- powiedzmy 4 rurki symetrycznie umieszczone pionowo w donicy z ponawiercanymi otworkami które wystawały by kilka cm ponad powierzchnię ziemi. Moim zdaniem mogło by to sie przyczynić do lepszego napowietrzenia korzeni oraz bardziej równomiernego nawodnienia ziemi bo zawsze można by było wlać trochę wody w te rurki.

 

- albo przebicie donicy tymi samymi rurkami ale w poziomie na dwóch albo 3 poziomach również z ponawiercanymi otworkami co skutkowało by tylko w pomocy napowietrzenia gleby w środku donicy.

 

 

Ktoś coś może słyszał na temat podobnych sposobów? Warto takie coś wykombinować? A może zrobić test tego sposobu na jednym pomidorze i mieć porównanie w tych samych warunkach na tym samym gatunku?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tu jest taki "napowietrzacz" https://www.youtube.com/watch?v=9v34PDauF9Q

, ale z pompką, to trochę co innego :) . Test zawsze można zrobić, w końcu wynalazcy, pchają ten świat to przodu :D. a jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz, najlepiej zrobić to na klonach.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś też o tym myślałem ale....  rurki zrobiłem ze słomek do drinków (czarnych) :) góra i dół były otwarte i docięte nieco ponad ziemie w bokach tych rurek zrobiłem również dziurki na całej długości... potem pomyślałem że łatwo będzie również zrobić airpota więc zacząłem eksperymentować nad wyginaniem tych rurek na nodze od stołu (przekrój okrągły) na ciepło suszarką + klej na ciepło z pisteletu + pompka od akwarium:) i wiecie co efekt taki sam jak z airpota :) do obecnej uprawy kupiłem już orginał... ale tylko i wyłącznie z lenistwa :)

 

aha... jezcze kidyś dałem słome zamiast słomek do drinków.... 

 

na brak hajsu jest tylko jedna rada kilka odcinków A. Słodowego :)

 

 

co do różnic z air potem i bez w wilkości krzaka lub ilości plonu.... nie zauważyłem :) jedyne w/g mnie co daje airpot to tylko jak wspomniał @gigit

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+