Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

pytania, wątpliwości jeszcze przed uprawą


zielonygrow

Recommended Posts

a jakże! kolejny amator z pytaniami do bardziej ogarniętych growerów:)

czytam forum chyba od ponad tygodnia. przejrzałem kompletne dzienniki upraw, śledzę te którę są jeszcze w trakcie. Trochę mnie to wszystko zainspirowało jak łatwo Wam to idzie i ile przy tym dobrej zabawy. ot taka pozytywna nutka zazdrości ;)

do rzeczy. chciałbym setup o jak najmniejszej ingerencji człowieka przy uprawie bo dużo podróżuję, pracuję, stawiam na dyskrecję. Nie nastawiam się na ilość, raczej na jakość i sam fakt że będę ojcem tego sukcesu. wizualizując sobie mój przyszły zestaw muszę wyjaśnić kilka kluczowych kwestii. pierwsza z nich to gdzie chcę trzymać boxa. tutaj pojawiają się pytania:

1. jak wpływa temperatura w pomieszczeniu w jakim stoi growbox? jaka jest izolacja termiczna ścianek growboxa. generalnie chodzi o to że mam do wyboru strych albo "szopkę na narzędzia". na strychu wiadomo, latem w dzień ok 30 stopni, podczas upałów to pewnie i z 35. w zimie natomiast 10-15 stopni.

w szopce na ogrodzie podobnie, latem 25-30 stopni (strasznie tam duszno) zimą to lepiej nie mówić. temperatura prawie jak na zewnątrz. moje pytanie zatem brzmi: jakie uznalibyście temperatury graniczne przy których może funkcjonować growbox a raczej rosnąć roślinka w nim. domyślam się, że lampa może trochę dogrzać a wentylator mieszający trochę obniżyć temp ale na pewno są granice:)

2. chciałbym mieć miejsce na 1-2 niskie roślinki. myślę że rozmiar 30x60x60 będzie dla mnie optymalny. jak wspomniałem wyżej chciałem zautomatyzować uprawę tak daleko jak się da, więc myślę o zestawie autopot easy2grow zbiornik 47l + 2 donice. Teraz pytanie czy zbiornik 47l może stać poza growboxem a 2 donice w boxie? czy konstrukcja boxa i kontrukcja easypota pozwolą na takie ustawienie? 

3. Ile wody piją roślinki? wiem, że z czasem coraz więcej. pytanie ma na celu stwierdzić na ile dni wystarczy mi taki zatankowany do 45l zbiornik. przy 15l trzeba znowu dolać, więc ile czasu potrzebują 2roślinki na wypicie 30l wody? wiem, że głupie pytanie, chcę mieć tylko jakieś wyobrażenie o obsłudze tego systemu. podejrzewam że 30l może wystarczyć nawet na cały okres weg+flo

 

o funduszach na razie nie piszę, ale najprawdopodobniej wszystko będzie kupowane w dedykowanych sklepach, żadnej improwizacji z farbami czy elektryką.

w głowie mam jeszcze kilka wątpliwości i pytań ale stopniowo będę zadawał gdy wizja mojej uprawy będzie się rozjaśniała:)

dzięki za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. To wszystko zależy od Ciebie jak temperatura w pokoju będzie wpływać na temperaturę w boxie, nie powiedziane ze box musi pobierać powietrze z pomieszczenia w którym stoi. Możesz doprowadzić rurę z zewnątrz w upalne dni co odrazu obniży o kilka stopni temperaturę w porównaniu z temp na strychu (zakładając że się nagrzewa strych). I tym samym sposobem jeśli będziesz generować dużo ciepła będziesz mógł je odprowadzić dalej niż na zewnątrz Boxa

2.da się wyhodować cus w tych rozmiarach ale niestety nie da się zautomatyzować tej przyjemności przy tak małym boxie,  dlatego ze najmniejsza odmiana po uwzględnieniu wysokości oświetlenia i doniczki, przerośnie ten box w mgnieniu oka. 

Doczytałew juz napewno ze przy boxach wielkości komputera chłopaki muszą się nie lada namęczyć żeby nagiac panienki do wielkości boxa (LST) 

Tak zbiornik może stać poza boxem. 

3. 30l napewno nie starczy na cala uprawę :) ciężko powiedzieć na ile starczy, dlatego że za dużo rzeczy wpływa na to... TEMP, wilgotność, różne odmiany mają różny apetyt 

 

Jedna rada ode mnie, jako kogoś kto tez dopiero co zaczyna... Zbuduj możliwie największy box na jaki możesz sobie pozwolić z miejscem, łatwiej będzie Ci kontrolować warunki w nim :)  (nie mam na myśli 5m2,ale zapas miejsca się przydaje) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Znam lepsze rozwiązanie.

Teraz wysadzaj jakieś szybkie auto na zewnątrz a na jesień wstawiaj boxa z HPS'em na strych i po problemie...

Przecież to jasne, że na box wpływa temperatura otoczenia w którym się znajduje.  

Im większy box tym lepiej.

Szczególnie patrz na wysokość. Ten co podałeś ma  60cm h. Odejmij 20cm na lampe do tego 20 cm na doniczki zostaje 20 cm na roślinę. Ciężko będzie, choć jak się postarasz zmieścisz tam jakiegoś krzaczka..

Pamiętaj, że do boxa przydało by się włożyć nawilżacz, wiatrak mieszający, wentylacje...

Najpierw poczytaj podstawowe tematy o uprawie a później bierz się za kompletowanie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dzięki za odpowiedzi.

wierz mi Sasquatch, że od tygodnia nic innego nie robię poza siedzeniem na allegro, ebayu i innych sklepach ze sprzętem. Póki zacznę kompletować setup, muszę wiedzieć co chcę kupić. Stąd moje pytania.

ok, temat z temperaturą uważam za zamknięty. na zimę najwyżej skitram boxa w domu. zazdroszczę wam wszystkim mieszkającym sami/ wynajmującym mieszkanie albo tym którzy mają inny pewny metraż poza domem. wcale nie tak łatwo ukryć boxa w domu przed sąsiadami a tym bardziej przed wszędobylskimi dziećmi. żonę jakoś powoli przekonuję ale mimo wszystko u mnie dyskrecja to priorytet. poza mną i żoną nikt nie będzie wiedział o mojej uprawie.

jeśli chodzi o wymiary boxa to oglądam dzienniki z robionych z desek boxów o wymiarach 30-40cm i ładnie to wygląda. wysokość 60cm faktycznie bardzo mała. myślałem raczej, że będę szukał odpowiednich nasion, małych i bardziej krzaczastych roślinek niż tych pnących się w górę. chciałbym również wydłużyć na maxa czas wzrostu rośliny właśnie z racji mojej pracy i wyjazdów. chciałbym doglądać roślinki podczas flow, ściąć, wysuszyć, zasadzić nowe, praca itd. podczas veg roślinkę zostawiłbym w rękach żony, dlatego chcę jak najbardziej to zautomatyzować, żeby nie musiała za dużo chodzić przy krzaczku ( a tak naprawdę to po to żeby nic nie zepsuła;))

generalnie mówiąc dużo czynników mi nie sprzyja, ale muszę spróbować!

jeśli chodzi o rozmiar, macie rację, szczególnie jeśli chodzi o wysokość. ostatni rozmiar jaki mogę zaakceptować to 40x40x120. z tym, że tutaj zmieści mi się jedna donica z zestawu autopot easy2grow, zatem jeden krzaczek. wcale mi to nie przeszkadza. z większym rozmiarem miałbym problem ze schowaniem tego w domu oraz już zawuważalny wzrost rachunków za prąd.

Póki co zostaję 40x40x120.

no to teraz pytania. z waszego doświadczenia i waszej wiedzy jakie odmiany pasują do moich warunków

- najważniejsze- lekka, nie siadająca na ciało, rozluźniająca, dająca haj intelektualny

- nie rosnąca wyżej niż 80cm

- długi weg

przeglądałem kilka sklepów z nasionami, opisy odmian uważam za nierzetelne. taki marketingowy bełkot, wciną Ci wszystko co chcesz przeczytać, żeby tylko zachęcić do kupna. dlatego wolę zapytać tutaj i na chłodno to wszystko przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Taki Box na jedną roślinkę będzie idealny.

Możesz wsadzić ze dwie albo trzy w zwykłych donicach i żona będzie podlewała dwa razy w tygodniu.

Haj jakiego oczekujesz daje Sativa. Poszukaj czystych odmian 100%sativa (nie mixy i nie ruderalis) a na pewno się nie zawiedziesz.

Jak chcesz z jednej roślinki ściągnąć jak najwięcej to tak ja mówisz długi weg (tak ze 3 tygodnie minimum) a i sionko pełnosezonowe nie auto . Polecam trening żeby się pomieścić. FIM + LST.

Tutaj masz same roślinki 100% sativa https://thc-thc.com/nasiona-marihuany/100-sativa/

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dzięki Sasq. wcześniej przeglądałem już ten sklep z nasionami, również 100% sati przeglądałem. jeśli wierzyć tym filtrom wyszukiwania to najlepsza dla mnie odmianą będzie High Level.

i raczej to będzie mój debiut. 

kolejna kwestia dotyczy przechowywania suszu. 

żniwa, wstępne suszenie wisząc, później do słoja, ok 2tyg codziennego otwierania w celu jeszcze lepszego wysuszenie i można palić.

tu jest pytanie. po jakim czasie susz traci swoje cudowne właściwości, jaki masz okres przydatności? 6 miesięcy poleży sobie czy po takim czasie zrobi się bezużyteczne siano? 

jak wspomniałem na początku nie nastawiam się na komercję, palę przeważnie z kumplem, czasami z żoną, rzadko sam lub w większym gronie. nie wiem czy dam radę wypalić cały plon, stąd pytanie:)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Najpierw rozpocznij i zakończ uprawę później martw się suszeniem.

Nie nastawiaj się na miliony gram z pierwszego grow.

Myślisz że palenia z jednego krzaka będziesz miał na pół roku? Musisz być strasznie ekonomiczny.

Co do suszenia i trzymania zioła będziesz musiał sam to wszystko sobie ogarnąć.

U mnie ziółko suszy się 2 max 3 dni w temp. pokojowej bez wentylacji itp (u innych jest to nawet tydzień).

Później do słoja. I od tego czasu już je kopce. Nie czekam 2 tygodni, bo po co?

Po wysuszeniu palenie już nadaje się do PALENIA  :laugh:

Poczytaj o curringu. Po co się go stosuje i jakie rezultaty daje.

W ogóle zapoznaj się z podstawowymi tematami a nie pytasz tutaj o wszystko..

Na forum masz multum przydatnych informacji. Tylko daj coś od siebie i poszukaj ich..

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Sasq,

jak już wspomniałem wcześniej od 2tygodni nic innego nie robię. odnośnie przechowywania to już nie raz zdarzyło mi się że trzymałem 2miesiące, po czym wracałem do palenia. to już nie był ten sam smak i efekt... palę dość ekonomicznie, w pracy raz w roku mam testy na narko + czasami wyrywkowo. nie mogę pozwolić sobie na codziennie jaranie, tylko podczas częstych urlopów:)

odnośnie boxa teraz powoli już wszystko mi się rozjaśnia. nadal zostaję przy autopocie z jedną 15l donicą. trochę się rozczarowałem bo widziałem tematy jak on doskonale sprawdza się z biotabsami. byłem więc przekonany, że wszystko pakuj się do tego 47litrowego zbiornika i nawóz sam się aplikuje podczas podlewania. nieważne, podlewanie z atupota+ nawóz własnoręcznie też nie jest złym wyjściem. żona ogarnie.

pytanie teraz to oświetlenie. siedzę i czytam. mam zapewnić 9k lm. mam więc do wyboru hps100 albo cfl 125. box niski więc nie chcę mieć problemów z wysoką temperaturą. i tu pytanie:

co sprawdzi się lepiej:

hps100 z cooltube (czy jest sens inwestować w cooltube przy tak małej mocy?)

czy cfl 125x2, jedna lampa z barwą na veg, druga lampa z barwą na flo

cenowo wychodzi tak samo. która z tych opcji jest bardziej wydajniejsza, która z tych opcji generuje mniejszą temp? czy jest zauważalna różnica w poborze prądu?

znalazłem identyczny temat na innym forum, jednak brak jednoznacznej odpowiedzi. tyle sugestii ile odpowiedzi, ciekawy jestem waszych opini. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+