Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Żółte liście,niedobory czy złe nawadnianie??


Kelner20

Recommended Posts

Witam.. pewnie zły dział jak tak proszę Mnie przenieść..

 

Rzecz polega na tym ze jestem prawiczkiem w tej dziedzinie (uprawa konopi) ..

dużo czytam ale na początek to za mało..

posiadam 4 automaty 2x Early Skunk i 2x Critical+ (feminizowane) na jednym ES zaczęły żółknąć liście i nie wiem co jest powodem, czy złe nawadnianie bądź nawożenie? czy może przez naginanie liści?  urwały mi się dwa liście w odstępie 4 dni AF może się zbuntować przez to bo podchodzi to pod HST a urwały mi się przez nieuwagę..  na jednym C+ próbowałem topping zrobić (udany-bez zakażeń itp) lecz roślina się zbuntowała i nie rośnie żółknie i pewnie zdechnie.. także czytałem ze to dobre lecz za późno znalazłem odpowiedz ze na automatach lepiej tego nie robić .. (automaty posadzone chyba za wcześnie z tego co czytałem-za późno czytałem-) są na dworze już ok 1,5 miesiąca a nie są zbyt duże praktycznie marne wyciągnięte liście.. próbowałem zrobić LST ale po kilku dniach przestałem

 

co mam teraz zrobic? nie wiem czy same zakwitna bo pewnie jeszcze urosną i tak ale moze nie byc plonu przez moje dziewicze błędy.. zmniejszyc dawke i czestotliwosc podawania wody?nawozu? (za czesto podlewałem i nawoziłem to fakt bo co 2-3 dni w dawkach prawidłowych(jak na etykietach nawozów)

 

mało informacji?pisz

wszystko źle?pisz

pisz człowieku bo mi dzieciaki poumierają i nie będzie wesoło 

post-42930-0-83460000-1434629678_thumb.j

post-42930-0-26007500-1434629729_thumb.j

post-42930-0-82623000-1434629735_thumb.j

post-42930-0-57936300-1434629745_thumb.j

post-42930-0-74601700-1434629760_thumb.j

post-42930-0-19803800-1434629817_thumb.j

post-42930-0-30514200-1434629860_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Byłem ciekaw jak wygląda ziemia w której je wysadziłem.. Zauważyłem że jest dużo robactwa i mało miejsca(wysadzone na ok 7x7CM) wykopałem dwa zzołkniete krzaki poszerzyłem i pogłebiłem dołek posadziłem obsypałem ziemią niestety 5,5-6,5pH nie więcej bo nie miałem akurat lepszej (ale z ogrodnika więc nie tani biedronkowy szajs) podlałem wodą i czekam na efekty.. Być może to pomoże :) jeśli nie to już koniec :/

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj, 

automaty i trening outdoor ?  :laugh: zapewne chciałeś więcej wyciągnąć ?  :Facepalm:  Złe podłoże to najcięższy Twój wróg, dużo dużo lepsza była by gleba spod pokrzyw niż z biedronki... Wykopałeś rośliny więc nabawiłeś ich ogromnego stresu, dołek 7x7 to zaledwie max 8L na roślinę, na outdoor daje się po 20L ziemi na roślinę minimum.

Ogólnie tragedia, zostaw je w spokoju, może przeżyją... Nie wiem co Ci doradzić, może ktoś inny coś jeszcze doda... 

 

poza tym nie napisałeś czy dałeś jakiś nawóz, zapewne podlałeś je jakimś gównem typu biohumus czy plankton  :laugh:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No chciałem nieudolnie z pewnością.. Ziemia nie z biedronki tylko ogrodnicza do sadzenia pierw 6-7ph później 5,5-6.5ph dałem im dołek ok12l fakt podlewaNe były biohumusem później rosahumusem następnie gnojowka z końskiego gówna :) to im dało chyba lekko braki szczególnie w żelazo i siarke teraz ich już nie dotykam podlewanie samą wodą.. Szczerze na pierwszy raz nie da się wiedzieć wszystkiego.. 2 rosną normalnie (nie najgorzej) kolejne dwa.. jednego po toppingu już praktycznie zabiłem drugi Jakoś żyję.. Nie mam wglądu na Nie bo wyjechałem więc to i dobrze ma je kto podlewać więc lepiej że ich nie ruszam bo za często koło nich chodziłem.. Może coś z tego będzie.. Następny sezon na pewno nie będę sadził automatów :)

PS. Dwa Nie ruszaNe tylko przy dwóch grzebałem ogółem 4 krzaczki xD

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+