Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Filtr węglowy - Prośba o pomoc przy budowie


Aro

Recommended Posts

Witam, 

Od niedawna prowadzę pierwszą uprawę indoor. W związku z tym że moje ak47 to wonne kwiatuszki będę budował filtr węglowy.

Szafka z której zrobiony jest box ma wymiar wewnętrzny 40x40x120.

 

Chcę zbudować filtr oparty na tej zasadzie działania:

 

gallery_42724_1225_13072.jpg

 

Rury będą PCV jak w toalecie. Białe kropki to otwory.

 

I teraz kilka pytań:

 

Czy wystarczy jak obie rury owinę matą węglową?

 

Jeśli tak, jaki wentylator polecacie? (przepustowość, fi itd.)

 

Od razu dodam że nie zależy mi na redukcji hałasu, więc wentylator może być jak najtańszy (typu dospel)

 

Proszę o mądre słowo:)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kolego temat przerabiałem i zdecydowałem, że lepiej kupić wentylator i pod niego oryginalny filtr bo:

1. mata węglowa nie jest tania a 1 szt. nie wystarczy

2. musisz dać do środka węgiel aktywny (tak jest w oryginale)

3. nie ma jak zmierzyć przepustowości filtra, a z tym jest tak że jak wentylator jest za słaby to będzie śmierdzieć jak zaś jest za mocny to efekt ten sam.  

 

Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

między maty, w przestrzeń pomiędzy nimi (różnica średnicy rur) mogę najwyżej wsypać dodatkowy węgiel. Mogę również owinąć zewnętrzną matę kolejną matą. Koszt arkusza maty 34x52 cm to 12 zł więc zastanawiam się czy faktycznie jest to drogie. Jaki oryginalny filtr mógłbym zastosować i ile musi kosztować oryginał?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

40x40 czyli tyle samo powierzchni ile moja szafka w której kiedyś planuje hodować pomidorki, możesz powiedzieć z jakiego oświetlenia korzystasz? 

A co do filtrów to nie znam się więc dobrze by było jakby ktoś ogarnięty napisał co i jak ale jeśli przejrzysz oferty growshopów to możesz spokojnie znaleźć jakieś filtry mini w cenach 100-150zł (nie wiem czy taniej się znajdzie) ;) w takim growboxie chyba nie potrzeba więcej.

Tutaj możesz obejrzeć.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Rossenberger, mój temat można oglądać w dziale indoor: CFL 170W 2xak47 auto. Cflki miałem za free, ale ogólnie chyba lepiej poszukać HPS 150W.

 

Greenmouse, Yoda, jaki najtańszy węglowy filtr można dorwać do boxa tej wielkości???

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+