Skocz do zawartości
thc-thc

grower

GrowBox za 1500 zł


NicMniej

Recommended Posts

Witam,

 

Z góry przepraszam za spam i za zaśmiecanie forum, ale jest tutaj tyle informacji, że po prostu nie ogarniam. Może znajdzie się jakiś dział, do którego można przerzucić temat, czy coś.

U mnie niestety nerwy i chyba za mało czasu, by szukać wszystkiego tutaj :( Bo niestety ostatnie miesiące na wariackich papierach.

 

Chodzi o to, że potrzebuję MM, mam nasiona, mam możliwości, ale nie mam szafy ani nie mam wiedzy na ten temat.

Zdecydowałam się na gotowego BOXa ze wszystkimi dodatkami, tylko, że jest tyle rodzai :(

Domyślam się, że fajnie byłoby mieć najdroższy i w ogóle super, ale realia są takie, że nie stać mnie na to wszystko.

Na cały zestaw box mogę przeznaczyć do 1500pln, chciałabym nawet mniej jeśli jest to możliwe.

Ale nie wiem jaką lampę, jaką ziemię, jakie co. Jestem totalnie ciemna w tym.

 

Jeśli jakaś duszyczka czyta mojego chaotycznego posta i ma pojęcie o tym, czego ja potrzebuję,

to bardzo proszę o pomoc w doborze wszystkiego. Dosłownie.

Nie chcę jednak zabierać komuś czasu.

Więc proszę, w wolnej chwili, osobę, która ma o tym pojęcie o pomoc ze wszystkim.

 

Raz jeszcze przepraszam za post w nieodpowiednim dziale, oraz za chaos w moim poście.

Jednak pospiech i stres nie idą ze sobą w parze.

Tymczasem pozdrawiam i życzę miłego dnia,

 

A.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

wybór jest naprawdę ogromny, osobie "świeżej" na pewno ciężko to ogarnąć

przy określonym budżecie trzeba się nieźle nagimnastykować, ale warto

 

interesuje cię lek czyli spora ilość odpowiednio mocnego materiału żeby jak najwięcej uzyskać koncentratu

najważniejsze czego potrzebujesz to mocna lampa HPS odpowiednia wentylacja i box pod nią

 

pierwszą decyzją jaką musisz podjąć to moc lampy,

jeśli wyrobisz się w kalkulacjach wybierz jak najmocniejszą 600W, 400W lub 250W

następnym wyborem będzie wentylator i rozmiar boxu pod lampę

wszystko zależy czy zdecydujesz się kupić używane czy nowe

 

ja bym zrobił to tak

masz określony budżet, szukaj używanych -

  • najtańszej lampy z układem zapłonowym o jak największej mocy (żarówki używa się 2 maksymalnie 3 uprawy korzystając z tych tańszych magnetycznych stateczników)
  • wentylator dopasowany do mocy lamy (doradzimy)
  • box pod lampę (też doradzimy)

najlepiej zacznij od tego, bo to będzie ma ci służyć kilka upraw, reszta to kwestia drugoplanowa

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No a box- jak ma być tanio- to najlepiej z dociętych na życzenie płyt MDF. Np w leroyu tną na zamówienie. Zbicie z tego szafy to chwila moment, pomalowanie w środku na biało- groszowa sprawa. Jedyny większy problem to wyżynarka do otworów.

Zmontowanie boxa na 4-6 roślinek to koszt ok 150-200zł.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

najlepiej kup zestaw uzywany  nic nie bedziesz musial kompletowac   ,tak zwanego gotowca bedziesz mial   moge paru ci polecic z innego forum  

 

wiesz z lampami  z wentylacją nawilzaczem  nawet i z  nawozami do uprawy 

 

 

bo nowe to wszystko to drogie  ....

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jesli moge sie wtracic, sam mam problem ktory chce leczyc przy MJ, moje zapotrzebowanie na cale szczescie nie jest az tak bardzo pilne i zaczynam od bardzo malych kroczkow... poniewaz moje finanse w tym momencie sa w oplakanym stanie. ale to wszystko nie jest az tak straszne jak sie wydaje. proponuje Ci napewno spedzic pare dni i poogladac oraz poczytac komentarze z growlogow naszych kolegow. tam jest ogrom informacji ktore w 90% Ci sie przydadza do zrobienia projektu ktory jest Ci potrzebny. sa tu tez fachowcy ktorzy zawsze chetnie Ci pomoga ze swoja wiedza. masz kapital i to nie jest mala kwota. napewno Ci sie uda. z mojego malego doswiadczenia, wiem ze bez hps nie ma co sie nawet do tego zabierac. im mocniejszy tym lepszy... co sie liczy tez z tym ze box musi byc proporcjonalny do mocy, zeby nie zrobic solarki roslina. nawilzacze powietrza, dobrze ulokowana wentylacja. sporo jest tego ale tak jak pisalem wczesniej... nie jest to jakis kosmos. na stronie jest kalkulator. co do budowy boxa, ja bym Ci proponowal jak kolega pisal. zamowic plyty i samej zrobic boxa, bo to zmniejszy ci koszta i to bardzo. popros tate ( jesli moze i czuje sie dobrze )  zeby z Toba skonsultowal budowe szafki. kazdy facet ma chyba cos z '' boba budowniczego '' pobaw sie kalkulatorem razem z nim co do kubatury oraz ilosci lumenow jakie sa potrzebne na dana powierzchnie. popatrz tez po growlogach w tytulach jakie nasi znajomi maja mocne lapmy, do tego tez jakie maja wymiary boxow oraz co tam maja w srodku za sprzet. to jest niezastapione info. Pozdrawiam Cie A. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

 

1500 zł da radę na fajny box...

 

Zacznijmy od namiotu, jeden z najtańszych namiotów:

GROWBOX HYDRO SHOOT HS120 120x120x200CM   - 479 zł - jeden z najważniejszych elementów, ciężko go później wymienić lub zmodernizować więc lepiej od razu brać taki by później nie żałować

 

Oświetlenie:

XTRASUN PÓŁ-ELEKTRONICZNY UKŁAD ZASILAJĄCY DO HPS/MH 600W - 266 zł 

ODBŁYŚNIK ALUMINIOWY STUCCO 80% - 42 zł

LAMPA / ŻARÓWKA HPS 600W PHYTOLITE BLOOM - 91 zł

 

Nawozy:

Tutaj polecam organiczne nawozy BioTabs, są banalnie proste w użyciu, nie przejmujesz się pH ani EC, lejesz wyłącznie odstaną kranówę i patrzysz jak rosną :) 

BIOTABS ZESTAW STARTOWY - 150 zł

 

Podłoże/gleba:

BIOBIZZ LIGHT-MIX 100% ORGANICZNA ZIEMIA KWIATOWA 50L - 36 zł

 

Wentylacja:

WENTYLATOR KANAŁOWY DV-PP-SILENT LIGHT FI 160MM 595M3/H - 339 zł - tutaj także nie radzę oszczędzać na starcie, chyba że nie masz sąsiadów i nie przeszkadzać będzie hałas to da radę tańszy

PRZEWÓD WENTYLACYJNY ALU/PCV 160/1M - 16 zł 

 

 

=========

Wynik: 1419 zł a zestaw całkiem fajny, brakuje parę pierdół ale to już drobiazgi, do tego dostaniesz rabat na growshop jamaica jak podasz hasło "trawka.org" w mailu z zamówieniem :) Także da radę fajny zestaw złożyć za 1500zł 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+