Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Wojewódzki załatwił medyczną marihuanę? Komorowski daje "zielone światło", my radzimy co dalej


Macky

Recommended Posts

211c5e2f42910073f8a18d9f7a9dc7ff,640,0,0

 

Sprawa medycznej marihuany pojawia się w kampanii nie po raz pierwszy. Pytał o nią w swoim ostatnim programie przed wyborami Kuba Wojewódzki. A jego gość – Bronisław Komorowski powiedział wyraźnie: "Wydaje mi się, że nie ma z tym żadnego problemu, żeby zastosować także narkotyki w produkcji leków". Jeśli powiedziało się "A",trzeba powiedzieć również "B".
 
Kuba Wojewódzki powiedział wyraźnie o tym, że Komorowski nie jest jego kandydatem. Zapowiedział, że mimo to zagłosuje na niego, aby "ktoś inny nie robił zamieszania". Zaznaczył jednocześnie coś bardzo ważnego:
 
 
KUBA WOJEWÓDZKI
To jest bardzo duży kredyt zaufania. Jeśli pan wygra, to od 25 maja będę się panu bacznie przyglądał.
 
Nie tylko Wojewódzki, dawny sąsiad Komorowskiego będzie się przyglądał jego działaniom - zrobią to przede wszystkim przeciwnicy obecnego prezydenta. Ale i ci, którzy nie są zadowoleni z obecnych rządów, a mimo wszystko dadzą Komorowskiemu kolejną szansę. Druga kadencja byłaby okazją na przyjrzenie się problemom, o których mówi się od lat, ale nikt nie ma odwagi się nad nimi pochylić. Taką właśnie sprawą jest legalizacja leczniczej marihuany.
 
Zróbmy to w końcu
Przez ostatnie dni Bronisław Komorowski pokazuje inną twarz. Człowieka, który przebudził się ze snu w pałacu i zobaczył, że dysponuje całym szeregiem możliwości działania. Że nie jest wyłącznie strażnikiem żyrandola (który symbolicznie oddał Wojewódzkiemu). Liczę na to, że nie jest to jedynie chwyt na miarę słynnego spotu wyborczego "Do przyjaciół Rosjan". 
 
Niezwykle cieszą mnie wczorajsze słowa Komorowskiego. Bo choć nie jest to konkretna deklaracja, to i tak więcej, niż zdołał z siebie wykrztusić jego kontrkandydat. Dla Prawa i Sprawiedliwości, marihuana pod każdą postacią to zło. Nawet (a może właśnie dlatego), jeśli prezes tego ugrupowania nie wie, czy marihuana jest z konopi. 
 
Andrzej Dołecki ze stowarzyszenia Wolne Konopie uważa, że słowa Komorowskiego przede wszystkim nie są krokiem do tyłu. – Prezydent nie odpowiedział jednoznacznie na pytanie. Ale na pewno jest to lepsze niż wypowiedź kontrkandydata, który powiedział, że konopia lecznicza nie leczy, tylko szkodzi. To był krok do tyłu – mówi Dołecki. 
 
Komorowski już wcześniej wypowiadał się na temat medycznej marihuany – w czasie AMA zorganizowanego przez naTemat. Tomasz Machała pytał prezydenta o głośną sprawę działacza Wolnych Konopi, który został zatrzymany za pomaganie chorym na raka olejem z konopi. Czy powinna być dopuszczalna prawnie? – Powinni się tym zajmować lekarze, nie politycy – stwierdził Komorowski. I wyjaśniał:
 
 
BRONISŁAW KOMOROWSKI
Fragment AMA w naTemat
To, co może służyć pacjentom powinno być dopuszczone, ale pod nadzorem lekarza, a nie jakiegoś politycznie czy obyczajowo zaangażowanego znachora.
 
Stowarzyszenie Wolne Konopie zwracało się do kandydatów na prezydenta z pytaniem, o ich zdanie na temat prowadzonej w Polsce polityki narkotykowej. Wśród pytań, znalazły się dwa o marihuanę w celach leczniczych:
 
MACIEJ KOWALSKI
Wolne Konopie
– Trybunał Konstytucyjny orzekł, że nie ma podstaw do zakazu stosowania marihuany w celach leczniczych – czy będzie Pani/Pan wywierał/a presję na Parlament w celu wprowadzenia zmian w tym zakresie? 
 
– Czy Pani/Pana zdaniem w uzasadnionych przypadkach marihuana jako lek powinna być refundowana?
 
Na te pytania nie odpowiedział wówczas Andrzej Duda i Bronisław Komorowski. Wczorajsze słowa w programie Kuby Wojewódzkiego pozwalają jednak stwierdzić, że Bronisław Komorowski może być osobą, która zmieni coś w tej ważnej dla pacjentów kwestii. Jeśli jednak obecny prezydent chce działać, będzie musiał w nowej kadencji podjąć szereg, bardzo konkretnych działań. 
 
– Przede wszystkim, prezydent ma inicjatywę ustawodawczą. Sam mógłby wnieść projekt zmiany ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Po drugie, niedługo trafi do niego nowelizacja ustawy, której nie powinien podpisywać tylko skierować ją ponownie do Sejmu. Nowela ta zmienia definicję marihuany, według której za marihuanę będzie się uznawać każdą część konopi, choć substancje psychoaktywne zawiera tylko kwiatostan – mówi Andrzej Dołecki.
 
Zdaniem działacza, należałoby pójść w kierunku wykreślenia przetworów z konopi z tzw. grupy 4 N. – To otworzyłoby możliwość legalnego leczenia – mówi Dołecki. W załączniku do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, gdzie są wymienione wszystkie narkotyki, są one podzielone na grupy.
 
MAREK BALICKI
Były minister zdrowia
Jest grupa 1 N, w której substancje mogą być używane do leczenia - tam jest morfina - i 4 N – te, które mogą być używane tylko do badań. Marihuana jest w obu. Czyli ktoś popełnił błąd i umieścił ją w dwóch przeciwstawnych grupach.
 
Byłaby to zmiana kosmetyczna, która przesunęłaby nas zdecydowanie do przodu. Dziś natomiast można interpretować ustawę dwojako - jednocześnie można i nie można leczyć. 
 
Dołecki wskazuje również kolejne kroki ustawodawcze, które należałoby podjąć. – Trzeba by doprecyzować, kto i w jakich okolicznościach jak i co mógłby wykorzystywać w procesie leczniczym. Dopiero ten krok zrównałby nas z krajami europy zachodniej, o czym mówił Wojewódzki w swoim programie – zauważa mój rozmówca.
 
ANDRZEJ DOŁECKI
"Wolne Konopie"
Rozumiem, ze prezydent nie chce robić kontrowersyjnych kroków i być postrzeganym jako przedstawiciel "narkośrodowiska". Choć mówi, że jest prezydentem wszystkich Polaków - takich też. Ale amnestia dla osób skazanych również byłaby krokiem, który może zrobić w obrębie swojego gabinetu. To byłby krok milowy, bo w Polsce dalej mamy osoby, które odsiadują wyroki za rzeczy, które w innych krajach Europy nie kwalifikowałyby się nawet na mandat.
 
Wojewódzki załatwił?
Niemal każdego dnia piszą do mnie ludzie z prośbą o pomoc w dotarciu do oleju z konopi RSO, o czym pisałem już w naTemat. – Bardzo proszę, wręcz błagam o informację gdzie mogę zakupić lek. Jestem w stanie polecieć na koniec świata by go zdobyć – napisała pani Magda, która szuka pomocy dla mamy chorującej na raka piersi. Podobnych maili dostałem już kilkadziesiąt, po artykule o oleju z konopi – niedostępnym w Polsce.
 
Niech Andrzej Duda pokaże, że również jest wrażliwy na problemy osób, które nie są dziś leczone marihuaną, a mogłyby, gdyby mieszkały za granicą. Że nie boi się przypięcia niesprawiedliwej łatki "zwolennika narkotyków" i rozumie, że rezygnacja z części metod leczenia w imię przekonań, to zaścianek. Jeśli ma w tej kwestii coś więcej do zaoferowania, może to ujawnić do piątku.
 
Andrzej Dołecki podkreśla, że nie rozmawiamy o propozycjach z kosmosu, ani o żadnej rewolucji. – To są rzeczy, na które Polska czeka od lat. Nikt z rządzących nie ma na tyle "jaj", aby wyjść poza stworzoną przez polityków narkofobię. Nie wiedzą, jak się z tego wycofać – mówi działacz, który przekonuje że z tej sytuacji da się wyjść z twarzą.
 
Nie oszukujmy się. Wbrew temu, co prowadzący powiedział pół żartem, wcale nie załatwił legalizacji leczniczej marihuany. Ale są tacy, którzy mogą to zrobić. Na nich będziemy głosować w niedzielnych wyborach. I jak zaznaczył Wojewódzki, będziemy przyglądać się działaniom zwycięzcy. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tonący brzytwy będzie się chwytal. Komorowski obieca wszystko to co mu przyniesie zysk. Gdyby Palikot miał 20% nie zdziwił bym się ze, latał by po szkołach i zdejmowal krzyże. Mappet od mediów

 

A to kilka slow jeśli myślicie ze Wojewodzie coś załatwił to jesteście naiwni jak cala reszta która tak myśli kolega wyżej dobrze powiedział ze ,,tonący brzytwy się chwyta" Budzi tyka i to jest przykład koledzy z Wolnych Konopi ile lat już walczą z tym procederem legalizacji legalnej medycznej marihuany i co nagle bum i legalizują he he  a on to jak ta chorągiewka na wietrze ja wogle nie wierze w te słowa wiec bierzcie sprawy w swoje ręce inaczej nic z tego nie będzie i obudźcie się w końcu i nie wierzcie tym hipokrytom bo to jest jeden wielki teatrzyk jak dla mnie pozdro dla wszystkich growerw i dla tych co tworzą ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pamiętajcie z dwojga złego wolę wybrać Komorowskiego bo już czeka sługa prezesa swego.

 

Naiwność ?! A co to ma do rzeczy ? Każdy ma swój rozum i swoje racje. Ktoś ma większe doświadczenie życiowe a ktoś....itd.

W prezydenturze nie chodzi przecież tylko o konopie...bo gdyby tak było to Duda nie miał by tak wyskokiego poparcia wśród sporej części całkiem młodego elektoratu. Kukiz dla mnie nie dorasta do pięt gościowi który był o wiele sprawniejszym i bardziej wygadanym populistą: A.Lepper się ten pan nazywał....niestety przez PiSowską 4RP facio już od kilku lat wącha glebę. Barbara Blida również....

Ja powrotu do 4RP nie chcę ! I zrobię wszystko żeby ten system w którym nakręca się afery a później spektakularnie gnoi ludzi niektórych doprowadzając do śmierci i upodlenia nigdy nie wrócił.

Dlatego zagłosuję na Bronka....naiwność tu nie ma nic do rzeczy.

 

A swoją drogą wolę Palikota :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Haha głupszego artykułu i mącenia wody to nie słyszałem i nie widziałem!!! dyma nas pO w dupsko juz za długo !!! hahah 25 lat wiezienia za ganje??? Jezu drogi kto wam ku**a za przeproszeniem tego nagadał??? jeden drugiemu kopał dołki pod nogami aż wkońcu sami w nie powpadali!! sami sobie zaszkodzili tymi pierdołami :) teraz duda wygrał ale co z tego? pokazaliśmy ,ze jak bedzie mobilizacja to mozemy obalic ten cały rząd!! a śmiali sie i szydzili ze to oni wygrają- że to oni maja władzę jakis smiesznych aktorów i sportowców za nimi i co?? gó**o!!! to my wygraliśmy- Polacy! a nie jakis dudpa pis po czy komohuiski!! popatrzcie raz trzeźwo na świat, a nie myślicie ze nic sie nieda zrobić bo dziadki są na stołkach!! zdychają szybciej niż sie wam to wydaje!! czas na zmiany!! jakiekolwiek!! bo gorzej juz być nie może!! :Facepalm: :Facepalm: :Facepalm:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dzejson p - to Cie poniosło ;) "Mącenia w głowie" ? "Głupszego artykułu" ? Skąd ta agresja ? Nie wiem w jakim wieku jesteś , ale po tonie wypowiedzi moge się domyśleć , że jesteś sporo młodszy ode mnie (ja za dziadka jeszcze się nie uważam), ale czas PiSu pamiętam i wiem kiedy było gożej ! Bynajmniej jeśli chodzi o prawa obywatelskie. Ty chyba już nie pamiętasz....trudno, może niedługo sobie przypomnisz.

 

Zmiany jakiekolwiek ? Pomyśl chwilę nad tym co piszesz ? Pamiętaj każdy radykalizm jest zły. Obojętnie czy z lewa czy prawa czy z dupy (@Kukiz).

A to że młodzi chcą zmian....jak ja byłem młody nie czekałem aż świat wkoło się zmieni tylko sam coś działałem. A tak najlepiej usiąść na d...e i mówić w koło jak to źle jest....  :Facepalm:

Owszem nie jest kolorowo , ale dramatu też nie ma.

Nasi dziadkowie mieli raczej GOŻEJ niktórzy z rodziców również.

A kreowanie sztucznej rzeczywistości i wyolbżymianie problemów do rangi katastrofy narodowej jest wdłg. mnie żałosne.

 

Peace

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Agresja?? człowieku zejdź na ziemie!!! to jest mój pogląd na temat tego teatrzyku kreowanego przez polityków!! a to ze jestem wkurw***ony bo moja rodzina,przyjaciele,znajomi tracą pracę ,wyjezdzaja lub co gorszą umierają!!! nie podoba mi sie to i bede o tym pisał i krzyczał!!!!  i uszanuj to!! nie toleruje ich biadolenia ale jak zaczynają mącić w głowie o legalizacji MJ to mi sie krew gotuje!!! te stare łajzy dobrze wiedzą co sprawiła by legalizacja i zmiana prawa narkotykowego!! nie pozwolą aby prokuratorzy,sędziowe,prawnicy,policja i jeszcze setki urzędowych stanowisk straciło 80 procent pracy i kasy!!! dla nich to kasa i kasa !! mają w dupię obywatela ,jego potrzeby i to czy jest chory czy zdrowy niech zdycha zaraz przyjadą "biedni imigranci z afryki" nosz kur&&wa... jeden głupszy od drugiego :Facepalm:   i dlatego nie podoba mi sie ten artykuł bo ma na celu okłamanie ludzi, i wymuszenie poprzez propagandę głosów. A sram na jednych i drugich

peace :zen:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+