Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Dołki, a woda gruntowa.


NemixQ

Recommended Posts

Witam wszystkich, mam pytanie, ponieważ kiedy wykopię dołek to po około 25-30cm jest woda, gdy przyszedłem drugi raz już była na głębokości 5cm. Planty miały być w donicach 35L lecz wolał bym jakoś tego uniknąć. Czy gdy wykopię dołek głęboki na 30cm o średnicy 45cm i wsypię tam kupną ziemię, to planty dadzą sobie radę w takich warunkach ?

Ew. mam pomysł, czy mogę do donicy 35L wsypać ziemi kupnej i lekko ją ubić, a później wysypać taki kopiec jak babka w piastku i w tym sadzić? Nie będzie później problemu z podlewaniem takiego kopca babki? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Że niby chcesz sadzić w "babce" z gleby, ustawionej na ziemi?? Zdajesz sobie sprawę, że warunki atmosferyczne nie pozwolą aby zachowała ona taki kształt jaki był na początku i zwyczajnie gleba się rozjedzie?? Zresztą korzenie wychodzące z czegoś takiego by ginęły. 

To już lepiej weź te donice postaw i ich nie zakopuj wcale albo do połowy wkop chociaż jak się martwisz tą wodą 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jest początek maja, jak dopierdzieli upałami po 40 stopni to ta smieszna woda wyparuje w 1 dzien :) ale mozesz wkopac do polowy te swoje donice jak juz musisz w nich sadzić zeby nie wyschła ziemia. 30 cm w dół to trochę mało, moim zdaniem lepiej wykopać dołek głębszy niż szerszy :) ale to tylko moja koncepcja :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+