Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Problem oświetlenia


sow760m

Recommended Posts

Siema , mój problem polega na tym iż nie umiem dobrać oświetlenia do mojego growboxa.

Wymiary:

 

 Szerokość: 60 cm

 Głębokość: 40 cm

 Wysokość: 60 cm

 Potrzebne lm: 11000lm

 

  Lampy HPS odpadają bo mam za niskego boksa myślałem nad 3 tornadami jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak masz kasę to LEDa kup. Jak nie masz to kup z allegro zwykłe świetlówki energooszczędne. Takie około 23W, jak philipsowskie tornada. Mają po około 1500lm jedna. Wsadzisz takich 8 i masz 12000lm. Tyle że trochę prądu to zeżre. Jakieś 160-180W. 

Po wymiarach boksa obstawiam że on też z allegro. Mój ma takie same wymiary. Jak zapodałem do niego tak z ciekawości 4 tornada 23W, to miałem wrażenie że jasno w nim jak cholera. Może i 4 by starczyły.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Za 200 zeta może i ogarniesz na allegro jakiegoś używanego leda. Ostatnio ktoś sprzedawał używkę 36x3W led (w rzeczywistości bierze jakieś 60-70W) za chyba 250 zeta. Dosyć popularny panel. Nawet jest tu jedna fotorelacja pod takim panelem. Jak masz konto na PayPalu i ebayu to możesz ledy kupić z Chin. Jeżeli nie masz dwóch lewych łapek, to dasz rady je polutować, pokleić itd. Łykniesz przy tym trochę elektroniki. Może się kiedyś przyda. Jak nie masz na to siły, to kup zwykłe świetlówki. Może i 8 nie będzie potrzebnych. Myślę że jak wsadzisz 5-6 to też będzie rosło.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W sumie kleje boxa o takiej samej wysokości i faktycznie na HPS może on być za niski,

W związku z tym zacząłem przeglądać Chińskie alledrogo i jeżeli chodzi o grow ledy jest tego od groma np: gotowe zestawy COB full spectrum 50 W to koszt około 70$ / 100 W to około 100$ - niestety ale wysoka cena $ trochę odstrasza,

 

Przy boxie wymiarach 25/40/60 w jak mocnego leda trzeba się zaopatrzyć ?

 

Pozdro

ZN

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

LED zbudowany na dobrych diodach na taką powierzchnię, to myślę że 30 do 40W. Na tych słabszych to może z 40 do 50, max 60W. To jest właśnie zaleta diód, że można sporo energii elektrycznej zaoszczędzić. Niestety na początku trzeba więcej zainwestować. To tak jak z samochodem o napędzie hybrydowym. Płacisz więcej przy kupnie, ale mniej za paliwo w czasie użytkowania. Te diody COB Full Spectrum bardzo fajna sprawa. Przyklejasz taką jedną do radiatora, lutujesz dwa przewody od zasilacza i lecisz z tematem. Poszukaj takiej 50 lub 70W, albo 2x po 30W. Masz też takie chipy, gdzie są zamocowane tylko diody koloru czerwonego i niebieskiego. On też mają moce od 10 do chyba nawet 200W. Albo możesz kupić pojedyncze diody i polutować. Wychodzi taniej niż COB, ale więcej klejenia i lutowania. Myślę że w 250 złotych można się zmieścić robiąc samemu panele na taką powierzchnię. I to nawet na tych lepszych diodach. No max 300zł.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+