Skocz do zawartości
thc-thc

grower


zasobnik

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tabele widziałem i ciężko mi dopasować. Tak jak pisałem z tą wilgotnością to ciężko, gdyż box stoi na strychu nieocieplanym i chyba sucho tam jest... w boxie 4 podstawki z wodą plus wiaderko z wiszącą szmatą na scianie.... Zrobiłem mały renament i poprzestawiałem troche tam i zobaczę co się będzie dziać teraz. Ziemie kupiłem jakąś w obi do paproci  z wolno uwalniającym się nawozem PH 6,5-6,8 i dlatego nie szaleje z tymi nawozami. Przez pierwszy tydzień chyba za mało ją podlewałem ale później podlałem ją tak mocniej i jakoś się zebrała....  Według mojego miernika PH teraz jest około 6,8. Kupiłem wodę nałęczowiankę przy której pokazuje 6,5. i ma tam troszkę tych pierwiastków. Kranówą odstaną podlewałem do tej pory

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

kup sobie nawozy z Advanced Nutriens z formula ph perfekt Micro,Grow i Bloom koszt ok 70zl za set z butelek 0,5l a na jamajce rozlewaja w 100ml starczy na 2 uprawy ph sie reguluje samo i latwo sie je miesza i dozuje micro naprawde szybko zaspokaja braki mineralne.Co do twojej ziemi to ma dziwne ph jak dla paproci bo z tego co sie uczylem w szkole paprocie toleruja bardziej kwasna glebe.Pozdro i zycze powodzenia i farta!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

kup sobie nawozy z Advanced Nutriens z formula ph perfekt Micro,Grow i Bloom koszt ok 70zl za set z butelek 0,5l a na jamajce rozlewaja w 100ml starczy na 2 uprawy ph sie reguluje samo i latwo sie je miesza i dozuje micro naprawde szybko zaspokaja braki mineralne.Co do twojej ziemi to ma dziwne ph jak dla paproci bo z tego co sie uczylem w szkole paprocie toleruja bardziej kwasna glebe.Pozdro i zycze powodzenia i farta!

 

 

czy chodzi Ci o coś takiego?

ADVANCED NUTRIENTS GROW 0.5L, WZROST (pH Perfect)

 

dodam jeszcze że z racji zimnego pomieszczenia w którym stoi box i niskiej wilgotności wiatraki wymieniające powietrze (komputerowe wlot 10cm, wylot 12cm) miałem ustawione tak, że włączały się raz na godzinę na czas 5 minut. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale wole napisać...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj, zbyt niska wilgotność podczas dnia, daj im dawki takie jak producent zaleca, ale nie podlewaj zbyt często. Woda odstana z kranu powinna wystarczyć. 

więc powiedz mi jak rozwiązać problem wilgotności? Pokazuje mi 20% ale wydaje mi się że jest około 30 gdyż ten higrometr trochę chyba oszukuje. W boxie mam po lewej i prawej stronie powieszone pieluchy tetrowe których dolne konce zanurzyłem w wiadereczkach z wodą, oprócz tego jest nawilżacz taki ceramiczny, oraz 4 podstawki z wodą. Stoi on na poddaszu i jest tam raczej sucho.

Wymyśliłem że najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie takiego jak by namoiotu z folii o wymiarach 3m na 3 metra i tam jeszcze powstawiać wiadra z wodą... Wtedy do boxa trafiało by już lekko nawilżone powietrze. Myślę już od miesiąca i nic lepszego nie wymyśliłem ani nie wyczytałem. 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

 

czy chodzi Ci o coś takiego?

ADVANCED NUTRIENTS GROW 0.5L, WZROST (pH Perfect)

 

dodam jeszcze że z racji zimnego pomieszczenia w którym stoi box i niskiej wilgotności wiatraki wymieniające powietrze (komputerowe wlot 10cm, wylot 12cm) miałem ustawione tak, że włączały się raz na godzinę na czas 5 minut. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale wole napisać...

 

Tak chodzi o nawozy z tej serii ale nie kupuj przez allegro bo wspolpracuja z palami lepiej zamow na growboxe lub jamajce sprawdzone zetelne firmy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

Tak chodzi o nawozy z tej serii ale nie kupuj przez allegro bo wspolpracuja z palami lepiej zamow na growboxe lub jamajce sprawdzone zetelne firmy.

narazie sobie daruje. Pierwsza to moja uprawa. Zobaczę  co z tego wyjdzie bez kolejnego nakładu finansowego :) Robi się cieplej... następna będzie lepsza :)

A tak na marginesie zauważyłem że obie roślinki tak samo mają liście wypaczone. Tzn. te które powinny już mieć pięć odgałęzień mają tylko cztery. I te same liście w obydwóch roślinach żółkną. Może to wada genetyczna jakaś?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+