Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Growbox 240x120x200 jaki wybrać? Oraz konkretny osprzęt.


renegat

Recommended Posts

Witam!

Jestem tu nowy ale czytam to forum (i nie tylko te) od dłuższego czasu więc proszę o konkrety.

Dodam iż box ma miejsce poza domem. W późniejszym czasie będę chciał go trzymać w domu i chce aby był jak najbardziej "dyskretny" (nie prześwitał itp.)

1 - Jak w temacie który polecacie i dlaczego? Mam już jednego faworyta lecz chce się utwierdzić w przekonaniu gdyż pieniądze chcę wydać jak najlepiej.

2 - Oświetlenie lepiej kupić 2 hps 600W czy lepiej 2 ledy ok.300W. Pytam o to gdyż hps plus osprzęt kosztuje nie wiele mniej jak led. Konkretnie myślałem o tym: http://www.growshopjamaica.pl/product/lampa-led-300w-dual-wzrost-kwitnienie/?id=2211

Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.

3 - Jaki wentylator wybrać? Chodzi mi o to by pracował bardzo cicho. Na forum jest kilka różnych opinii. W opisy na stronach nie wierze.

Narazie tyle. Nie chce zalewać was gradem pytań.

Dziękuję za odpowiedzi i zapraszam do dyskusji tych którzy mają do powiedzenia coś na temat.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

 

1. GROWBOX HOMEBOX WHITE EVOLUTION R240 PAR+ 240x120xH200CM

Dlatego że jest to już poprawiona wersja poprzedniego, mam identyczny i chwalę. Nie prześwituje, wykonanie staranne i solidne.

 

2. Ja jestem zwolennikiem HPS'a, podpowiem Ci co sam planuje... jedna lampa HPS 600W na szynie do przesuwu. 

SZYNA + SILNIK + AKCESORIA DO PRZESUWU OŚWIETLENIA

Do tego odbłyśnik 

ODBŁYŚNIK WINGS DEFENDER LARGE WHITE 100x70CM + SPREADER

 

3. Są dwie opcje:

WENTYLATOR KANAŁOWY SILENT-METAL FI 150MM 405/550M3/H SUPER CICHY

WENTYLATOR RADIALNY SILENT AIR BOX LITE 500M3

Do tego oczywiście przewody wentylacyjne izolowane, dodatkowo można dołożyć tłumik albo i dwa, to już zależy od tego ile chcesz wydać na spokój ducha :)

Filtr oczywiście o mniej więcej takich samych parametrach czyli około 500 m3/h

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Anonymous dzięki za odp. Wiedziałem że się udzielisz.

1 pierwsza wersja to XXL? Ten który podałeś to mój faworyt.

2 jestem ciekaw ja to Ci wyjdzie. Ja pierw potrzebuje coś pewnego sprawdzonego.

3 no właśnie a który ciszej pracuje?

4 tłumik z tego co czytałem lepszy twardy. Na jakiej on zasadzie działa?

Przewody izolowane i filtr to oczywista sprawa.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. nie rozumiem co masz na myśli XXL ?

2. to dwie HPS 600w najlepiej w wentylowanych odbłyśnikach

3. wydaje mi się że AirBox ale to zależy od jakości wykonania jego, jest dużo dużo różnych producentów i jeden od drugiego sporo się różnią. Ale spokojnie możesz brać TD Silent Metal

4. lepszy twardy

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. nie rozumiem co masz na myśli XXL ?

Mam na myśli homebox xxl classic par+

Widziałem twojego gl. Masz tam AutoPot y. W związku z tym mam pytanie gdyż również rozważam ten zakup. Również chce użyć tych samych nawozów.

- Po przesadzeniu z małej doniczki do AutoPot np po 7 dniach roślinę trzeba jeszcze podlewać z góry? Czy sobie juz sama poradzi? Nawozy rozumiem podajemy również z góry? Mógłbyś to opisać? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Autopoty + biotabs to doskonały wybór, polecam każdemu.

Nawozy mieszasz razem z podłożem, po wsadzeniu sadzonki podlewasz nawozem płynnym i zostawiasz na tydzień, potem znów nawozem płynnym i dopiero po 2 tygodniach od zasadzenia do docelowej odpalasz zbiornik i już nic więcej nie robisz tylko kontrolujesz :) 

Najlepsza mieszanka podłoża to ziemia z perlitem w proporcji 50/50

Nie interesujesz się w ogóle pH czy Ec, tej samej ziemi używasz spokojnie 5 razy.

 

Tutaj masz sporo http://trawka.org/topic/33114-nawozy-organiczne-biotabs/

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

xxl classic musi mieć materiał PAR+, to najważniejsze. Bez reszty można się obejść :)

W nowym modelu masz już metalowe końcówki suwaka więc gumka się nie urwie, więcej otworów jak i dwa w suficie dużo większe bodajże średnica 200, nie ma drugiego dna przez co łatwiej się składa, dno jest przyczepiane na try-tytki wielorazowego użycia i się już nie przesuwa, w starym modelu są rzepy i zawsze któryś się rozepnie, rurki i łączniki są bardziej wytrzymałe a przynajmniej wyglądają solidniej, choć w poprzednich modelach też dużo wytrzymywały :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+