Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Czas przygotowań - jak zacząć?


yzmt

Recommended Posts

Witam, mam taką sprawę. Wiem, że za szybko się do tego zbieram, ale pozorny zawsze ubezpieczony. Mam plan w te wakacje (i chciałbym żeby wyszło coś z tego) wysadzić parę pań, próbowałem już w zeszłoroczne wakacje sadzić, ale nic o tym nie wiem + miałem nasiona z palenia, więc pewnie nic z tego nie wyszło. I jest problem, chciałbym aby growerzy pomogli mi - ile mniejwięcej pieniędzy wyniesie mnie dobry outdoor? (nawozy, ziemia, pestki) i jakie palenie polecacie dla amatora sadzonek. Do tego, jak przygotować spot przed wysadzeniem. Dawno nie paliłem naprawde zajebistej baki, która poklepała mnie strasznie w głowe - brakuje mi tego - co wybrać? Czekam na wiadomości i linki. 



p.s. chciałbym ważne informacje tutaj, a nie odnośniki do innych tematów forum bo już większość czytałem, ale potrzebuje nauki na chłopski rozum, pozdrawiam.  :zmiazdzony: 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

za wczesnie sie nie pytasz, bo to juz trzeba przygotowania robic. za 2 miesiace krzaki powinny stac juz na dworzu, wiec tak duzo czasu nie zostalo. ja bym na polski klimat tylko automaty polecal... kiedys bym powiedzial big bang od ghs, ale wez jakiegos automata od dinafem. ziemie daj najlepiej jakis royal mix, bys przez pierwszy okres wogole z nawozami nie musial kombinowac.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No tak @Furion w najkorzystniejszych grow mi tak wychodziło może 10 gr. za 1 gram :zajebiscie:

ale trzeba też przyznać ze dużo czasu trzeba poświęcić

 

może w tym roku zrobię takie grow żeby samo urosło, praktycznie za free

i chyba tak zrobię bo sezon idzie a tu żal ściska że pod słońcem w tym roku miało by nic nie być

 

 

porady na dobry początek:

  • kup 4 razy więcej nasion niż planujesz uzyskać roślin bo z pewnością do końca przetrwa tylko jakiś % z nich
  • najlepiej super szybkie pełnosezonowe wysadź początkiem maja a auto w czerwcu
  • kup/zrób saperkę która będzie ci się mieścić do plecaka (składany trzonek), albo sztychówkę jak nie ma przypału
  • przekop 2 razy ziemię, doły z 20l, głębokość min 40 cm, darninę wyrzuć, ewentualnie przenieś lepszą ziemię spod pokrzyw
  • dodaj dodatki do gleby (spulchniające, dolomit z Mg,  obornik kurzy/ bydlęcy lub owczy)

powodzenia,

za porady ma być growlog :P

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

pod każdy dołek musiałbyś sypać min 20l i jeszcze ją donieść i zapłacić, ja bym kupił ziemię do siewek i to wszystko,  ewentualnie jeszcze glebę sklepową jeśli już to konieczne

to tak jakbyś wiózł drzewo do lasu :laugh:

 

kup zamiast tej ziemi nasionka, bo to rozsądniejsza inwestycja która się zwróci

 

obornika się nie leje, jest w postaci suchego nawozy który mieszasz z ziemią kiedy przygotowujesz spota

 

dodatkowe nawożenie? - koniecznie

nawozy w postaci stałej są lepsze bo deszcz ci ich nie spłukuje i nie musisz biegać na spota co 3ci dzień, długo rozkładające się są dobrodziejstwem

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

 

Zależy od funduszu, wiadomo że im więcej wydasz tym lepszy może być wynik.

 

Najważniejsze:

1. rób kilka spotów, najlepiej 4/5 miejsc, zawsze 1/2 stracisz przez ludzi, zwierzynę czy kwaśną glebę... 

2. jeżeli masz kasę to kupuj ziemię typu All Mix np od biobizza, plagronu czy innego wiodącego producenta :)

3. są dobre nawozy organiczne - BIOTABS GUERRILLA BOX

4. kup sobie automatyczne odmiany jak i pełnosezonowe, automaty jakie chcesz a pełnosezonową to jakiegoś klasyka typu: Passion - rośnie mega kozak w naszym klimacie.

5. ziemia spod pokrzyw / czarnoziem jest najlepszy, minimum 20L ziemi na krzaka

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+