Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
medyczna marihuana
hesi.nl grower.com.pl www.growbox.pl

Recommended Posts

Na starcie witam wszystkich którym mam nadzieję skradnę trochę czasu i doświadczenia. Jestem zielony w tym temacie i mam nadzieję, że Wy oraz ten grow ten stan wiedzy zmienią. Here we go!

seedy: 10xSuperSkunk od holskun

światło: 250w hps, z odbłyśnikiem 40x40x17 80%

FP: 12/1 lub 18/6 tutaj jeszcze jestem niezdecydowany

box: 90x90x170 w środku alu

gleba: Plagron Light-mix 

nawozy: zestaw Biobizz Indoor Try-pack

wentylacja: wysysacz fi125 kanałowy (castorama) + filtr węglowy, mieszający 15cm

+ nawilżacz powietrza +programator cyfrowy

dodatkowe info: jak już pisałem 1wszy grow i masa błędów do popełnienia ;)

No to start! Seedy poszły "na kielicha" o godzinie 8. Zerkałem w nie i 6 utonęło 4 dalej dryfują.

Poczekam do 19-20 obczaję czy doszło topielców. Później mykens z wacikami i czekam na sutki :P

W międzyczasie - poradźcie proszę coś apropo tego FP. Zastanawiam się który zastosować. Problemem przy 12/1 może być to, że podczas prób klimatu w momencie kiedy lampa gaśnie i nie zmienie ustawienia nawilżacza to za kilka chwil będe miał 95% potu w boxie czego zdaje się nie chcemy (gdy lampa chodzi wtedy pot jest na poziomie 65-70%). Więc przy 12/1 będzie trzeba będzie ustawić murzyna który będzie kicał do boxa co zgaśnięcie/zapalenie lampy. Przy 18/6 murzyn będzie kursował 2 razy dziennie :P aczkolwiek kuszące są oszczędności przy systemie 12/1. Ot taka moja pierwsza rozterka. Dziękuje z góry za porady/krytykę itd. Peace!

dlaczego nie podłczysz nawilżacza do timera równolegle z lampą?

Guest hi2per

dlaczego nie podłczysz nawilżacza do timera równolegle z lampą?

wilgotnosc musisz utrzymywac jak i w dzien jak i w noc...

Witaj

Fotoperiod jedziesz 12/1 weg i 11/13 ze skracaniem na flo. Nawilżacz niech włącza się razem z lampą, w czasie nocy nie powinna wilgotność spaść poniżej 30% a po 5,5h nocy przez godzinę świecenia w nawilżacz znów podniesie. Jak będzie problem to będziemy myśleć dalej :)

tak więc: po około 12h w kieliszku seedy powędrowały na waciki. 2waciki  na dole 1 na gorze. postawione w ciemnym miejscu. z 10 nasion 9 utonęło 1 pływało. Przerzucając je na wacik zauważyłem że jedno już ładnie trzasnęło i widać białe w środku także chyba cacy. Teraz czekamy aż urosną suty :) 

co do klimatu - jestem w trakcie sprawdzania 12/1 z nawilżaczem podpiętym pod programator. Aktualnie po 2 godzinach (lampa i nawilżacz off) warunki jakie panują w boxie to 20.2 stopnia oraz 62% potu. Powoli szykuje kubki (takie jak na piwko plastiki) i pytanie czy przygotowywać jakoś szczególnie ziemie? Sterylizacja czy cos? Bo czytałem o tym gdzieś w poradniku aczkolwiek w logach raczej już o tym nie wspominaja. PEACE!

Masz dobrą glebę więc dajesz samą glebę i nie kombinuj. Kubki jak przezroczyste to owiń je czymś, światło nie może padać na korzeń. Temperatura trochę niska ale będzie dobrze.

az tak bys nie zjebal , nie jedne mial w butelkACH 2-5L przezroczystych i jakos
ciezkich zmian nie mialy od tych zaslonietych ale lepiej dmuchac na zimno i zaslonic . Pozdroo !

Lampa + nawilżacz podłączona do programatora.

Natomiast wentylacja działa cały czas..

Wilgotność w boxie przy lampie to ok. 50-60 %.. w zależności od wilgotności powietrza na zewnątrz.

W nocy, po 5,5h snu, wilgotność przy włączeniu lampy to ok. 40-45% ... 

W godzinę nawilżacz podnosi ją do wymaganej, a później wolno opada.. 

Jeśli nie masz higometru w nawilżaczu, to musisz ustawić na wyczucie nawilżacz.. 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+