Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Potrzebuję praktyka od ledów


greenmouse

Recommended Posts

Witam.

 

Planuję małego boxa, typu 0.8 metra kw., pod ledami, na jakieś 2-3 automaty.
Chcę zmontować jakieś 70-100 tanich, chińskich diodek 3W w stosunku 70/30% o długości fali 660/460 (deep red/royal blue).

I teraz szybkie pytanie.. czy 70 ledek wystarczy? Czy im więcej tym lepiej?
I drugie: czy automat jest czuły na stosunek ilości czerwonych do niebieskich w zależności od fazy wzrostu?

 

Pewnie pytań będzie więcej, ale na razie muszę zanabyć ledki, więc powyższe pytania są najważniejsze :)

 

Wszystkiego zielonego

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

Na ledach się nie znam, więc może inaczej podpowiem, nie lepiej gotowy panel ? Pełno teraz tego, chyba że znasz się na lutownicy :) 

 

I teraz szybkie pytanie.. czy 70 ledek wystarczy? Czy im więcej tym lepiej?

Moim zdaniem im więcej tym lepiej :) 

 

 

I drugie: czy automat jest czuły na stosunek ilości czerwonych do niebieskich w zależności od fazy wzrostu?

Nie ma różnicy czy to automat czy nie. Najlepszy panel będzie gdy ma pełne spektrum widma, ale z przewagą czerwonych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Lutownicy się nie boję, ba - czasem lubię :)
 

Zakres spektrum oparłem na growlogach niejakiego Weezarda z cannabis.org. Oczywiście - mogę się mylić, dlatego szukam wsparcia.

 

A co do im więcej tym lepiej, to tego się spodziewałem, ale wychodzi mi panel na jakieś 300 Wat, a to już sporo.

Panel ma być prosty. Przy założeniu 100 sztuk, to będzie 30 niebieskich, 70 czerwonych i jakieś 3-4 zasilacze do tego...

Przy okazji.. czy przy automacie ma sens zmiana składu ledów w zależności od fazy wzrostu?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Poczytaj forum, pooglądaj growlogi, tutaj też mamy kilka na ledach :) Przeczytaj ten temat: Diody LED, Budowa własnego panelu

 

 

A przeczytałem, przeczytałem :)

 

Obleciałem już każdy growlog ledowy, jaki znalazłem. Ale teoria teorią, a teraz potrzebuje powoli pomocy w starcie pierwszego boxa :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+