Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Mój pierwszy ogródek w domu- na pomoc!


uczmuczuczbar

Recommended Posts

Wymiary szafki w cm

* długość- 59

* szerokość- 29

* wysokość- 110

 

Oświetlenie

* lampa cfl 125w

 

Wentylacja

* wiatrak komputrrowy wymiary- 92x92x25 mm, prędkość obrotowa- 1400 obr/min, wydajność- 58 m3/h

  http://allegro.pl/wentylator-komputerowy-cichy-12v-rozne-typy-i4840512204.html

  Wylot będzie podpięty pod  wentylacje domową rurą 110mm

* wlot - nie wiem jakiej mocy wiatraka użyć i o jakim przekroju ma być rura względem wylotu

* dziura na wylot ma być na przedniej ścianie zaś wlot na tyle. Czy otwory mają być? : wylot- w przednim, lewym rogu a wlot w prawym tylnym?

* platforma z roślinami miała byc regulowana by planty były bliżej światła. Co w takim razie z umiejscowieniem wlotu? Jak powietrze będzie docierać przez pułke do roślin gdy będą wyżej? w gre wchodzi tylko regulacja lampy?

 

Pestki

* easy plant xxl- autokwitnące, feminizowane - planuje posadzić 2    Ile litrów ziemi potrzebuje przeciętnie automat?

* planuje w ostatnim miesiącu życia automatów wzadzic do innej szafki na weg critical russian. Co sądzicie czy w tej szafce dało by się wyhodować tę rośline? Nie zaciasno? Producent podaje iz rośnie do 1m.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi i rady. Fotek nie wysyłałem ponieważ goła szafka, nic do oglądania. Sorry za błedy ortograficzne.

 

Pozdrowienia! Zbyt pozytywna dla tego zakazana! :trawka:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj, jako że to Twój pierwszy post wypadało by się przywitać.

 

 

 wlot - nie wiem jakiej mocy wiatraka użyć i o jakim przekroju ma być rura względem wylotu

nie trzeba żadnych wiatraków, wystarczą na dole dziury, ciśnienie zrobi swoje.

 

 

dziura na wylot ma być na przedniej ścianie zaś wlot na tyle. Czy otwory mają być? : wylot- w przednim, lewym rogu a wlot w prawym tylnym?

Otwory wylotowe na górze, otwory wlotowe na dole

 

 

* platforma z roślinami miała byc regulowana by planty były bliżej światła. Co w takim razie z umiejscowieniem wlotu? Jak powietrze będzie docierać przez pułke do roślin gdy będą wyżej? w gre wchodzi tylko regulacja lampy?

Regulujesz wysokość lampy anie podłogi, czyli lampa na jakiś łańcuchach / linkach

 

 

* easy plant xxl- autokwitnące, feminizowane - planuje posadzić 2    Ile litrów ziemi potrzebuje przeciętnie automat?

jak najwięcej, ale realnie wystarczy około 10L

Zasadź normalną a nie automat.

 

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi i rady. Fotek nie wysyłałem ponieważ goła szafka, nic do oglądania. 

Wrzuć fotki boxa jak już zamontujesz wszystko to będziemy wiedzieli co doradzić, tak to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Podziwiam i w pełni Szanuje Cię VITO za Twój spokój i nie łatwe codzienne zmagania z powtarzającymi się pytaniami na które można znaleźć odpowiedz samemu jeśli się troszkę poczyta......ale tak to chyba własnie wygląda jak sie robi to co sie lubi z ogromną pasją i wielkim zaangażowaniem

 

......jak dla mnie to zasługujesz na jakiś Mega Puchar albo Medal za pomoc jaką nam niedoświadczonym "Growerom" niesiesz :)

 

z góry przepraszam ale chyba nikt nie odbierze tego jako SPAM ..... Pozdro Wszystkim Growerom  :blant:  ...z buchem :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a ja mam regulowaną "podłoge" własnie :D tzn. podlogą tego nazwać nie mozna bo doniczka ustawiona jest na dwóch cienkich listewkach i wisi jakies 40cm nad podłogą własciwa boxa. dzieki temu ze nie zrobiłem typowej pólki tylko zastosowałem te dwie listewki jest dobry przepływ powietrza :)

 

A jak musisz zastosowac typowa pólke jak w meblach to ponawiercaj jakąs otwornica albo cos w tym stylu - moze bedzie dobrze :)

 

w sumie tez moglem zrobić te cflki na jakiejs blaszce do pieczenia i na lancuszku podwiesic, ale to była moja pierwsza konstrukcja wiec bledow nie uniknalem. Jak narazie daje rade :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wklejałem wiadomośc i z tąd moja nieuprzejmośc. A więc WIELKE ELO!

 

Chciałem zrobić jeden wlot i wylot. Szafa stoi w pawlaczu w ktrorym jest otwór przez ktory wpada do niego powietrze. Chcialem rurą podłączyć szafe z tym otworem. Obawiam się że jeżeli wytne same dziurki w szafie przedostanie się zapach roślin. Prawda? Czy otwory wlot i wylot muszą być vissavi? Czy jest to obojętne? Czy szafa nie jest zbyt wąska na normalną? Jeżeli jest git to zmieści sie jedna czy mam dać też dwie?

Co do twojej wypowiedzi frycu to materialu jest dużo i żeby znaleźć szczeguły już nie jest to troszczeczke do poczytania. Vito mi odpisal na temat w przeciwienstwie do ciebie bo jest między wami róznica na tych co pomagają i na tych co wolą lizać du*e innym. Więc jeżeli chcesz praktykować swoje hobby to rób to na priv.

Wielkie dzięki za pomoc i poświęcanie swego czasu. Fotki prześle...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a ja mam regulowaną "podłoge" własnie :D tzn. podlogą tego nazwać nie mozna bo doniczka ustawiona jest na dwóch cienkich listewkach i wisi jakies 40cm nad podłogą własciwa boxa. dzieki temu ze nie zrobiłem typowej pólki tylko zastosowałem te dwie listewki jest dobry przepływ powietrza :)

 

A jak musisz zastosowac typowa pólke jak w meblach to ponawiercaj jakąs otwornica albo cos w tym stylu - moze bedzie dobrze :)

 

w sumie tez moglem zrobić te cflki na jakiejs blaszce do pieczenia i na lancuszku podwiesic, ale to była moja pierwsza konstrukcja wiec bledow nie uniknalem. Jak narazie daje rade :)

Najgorzej że doniczki zajmują prawie całą powieszchnie półki, platformy więc dziurki i tak zasłaniała by doniczka. Myślałem też o rurze spiro tej karbowa. Rozciagała by sie wraz z platformą.Chyba zrobięjednak regulowana lampe. Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A masz jakiś filtr węglowy na wętylatorze wylotowym? 

 

Otwory wlotowe robisz na dole i nimi bedzie wpadalo swierze powietrze przy włączonym wentylatorze wyciagajacym - on musi pracowac 24h. 

Otwor wylotowy z wentylatorem robisz na gorze po przeciwnej stronie otworu wlotowego. 

Wylot chcę podłączyć do wentylacji. W takim przypadku filtr też będzie potrzebny? Nade mną nie ma już mieszkań, nad głowa mam tylko dach. Jeżeli wylot będzie na przedniej ścianie to wlot na tylnej ścianie mogę zrobić obojętnie w który miejscu aby na dole?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+