Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 600W | Super Silver Haze, Super Lemon Haze, Critical+ - BioTabs, AutoPot


Recommended Posts

Przeliczając to około 8/10 tysięcy. Inwestycji nie koniec, potrzebuje jeszcze szynę do oświetlenia to też około 1000zł, drugi tłumik, może jeszcze jeden rząd autopotów, spokojnie 6 sztuk jeszcze wejdzie :) Ale to w przyszłości.

 

Wypowiem się na temat wentylatora TD Silent Metal, niestety nie jest taki cichy jak go chwalą, cichsze są AirBoxy a cena mniej więcej taka sama. 

Tłumik sztywny jest lepszy od tłumika elastycznego, ale nic nie szkodzi, elastyczny zostanie przed a w przyszłości dokupię sztywny i założę za wentylatorem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zapewne chodzi Ci o Super Spreader, w skrócie to zapobiega powstawaniu HotSpotów.

 

 

Super Spreader znacznie redukuje wydzielane ciepło lamp wyładowczych. Zwiększa również powierzchnię naświetlania uprawy, przez co redukuje zużycie energii elektrycznej.

 
Zastosowanie Super Spredera w Adjust-A-Wings pozwala umieścić reflektor już 20 cm nad rośliną.

 

 

Jedyne co mam GIB'a to mikroskop. 

 

Okulary są firmy NewLite Vision 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

no fajnie a można coś takiego zmontować samemu czy jest to jakoś specjalnie wykonane?

Jak ktoś ma odpowiednie narzędzia i smykałkę to zapewne można, wszystko można :) Tylko potrzebny był by wzór lub dokładne wymiary itd.

 

 

Sprawdzałeś może ile mniej prądu pobiera ten zasilacz czy to bujda co tam piszą?. 

Mówisz o Lumateku ? Nie sprawdzałem ale nie muszę, magnetyczne zasilacze się zużywają i to normalne że z czasem pobierają coraz więcej prądu. Elektroniczne/cyfrowe nie mają tej wady, Lumatek nigdy mnie nie zawiódł :) Nie brzęczy, nie grzeje się tak jak magnetyczny, nie ma mrógania na zdjęciach jak na magnetycznych, żarówki dłużej żyją i jeszcze można tak wymieniać. Nigdy nie użyje już magnetycznego ;)

 

 

Masz na nim możliwość regulowania mocy?  

Ta wersja Lumateka nie ma DIM, ma tylko przełącznik na Super Lumen, nie potrzebny mi DIM w tym projekcie bo i tak musiał by latać na 600W od początku na taką powierzchnię.

 

Także jak ktoś chce zacząć inwestować w grow to polecam taki schemat:

Najpierw namiot, następnie zasilacz, a później to już można wymieniać pierdoły na coraz lepsze :)

Jak się zastanawiasz czy brać cyfrowy to bierz śmiało, będziesz z niego zadowolony.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+