Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Mój pierwszy growbox :)


bart85

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Na poczatku chcialem sie przedstawic, a wiec jestem Bart i chcialem pokazac/poddac waszej ocenie mojego pierwszego growboxa. Box niestety nie jest jeszcze ukonczony poniewaz dziennie moge poswiecic max godzine na jego budowe (w najblizszy czwartek bede mial kilka godzin wiec pewnie juz bedzie skonczony), ale mozna juz zobaczyc jego zarys :)

 

Jak mozna zauwazyc box bedzie mial poleczke mniej wiecej na srodku wysokosci. Male rosliny na samym poczatku beda staly wlasnie na tej poleczce aby byly blizej swiatla, jak podrosna polke wyciagne i ida na dol. 

 

Wymiary: 40x40x90cm

Oświetlenie: 2 x 24W (spirale) po 1600 lumenów każda + 2 x 20W (rury) po 1100 lumenów każda. 

Wentylator wyciągający: 8x8cm (w miejscu gdzie sa dwie male listewki przykrecone) + do tego podczepiony mały filtr węglowy własnej roboty. 

Wentylatory wdmuchujące: 2 x 5x5cm - jeden poniżej półki, a drugi powyżej.

Scianki wyłożone mylarem.

 

Wszystkie szparki beda uszczelnione klejem na gorąco co dodatkowo jeszcze usztywni boxa który i tak jest baaaaaardzo sztywny :).

 

Docelowo zamierzam upchnąć do tego boksa 2 automaty - jeszcze dokładnie nie wiem jakie, ale chyba coś z Royal Queen Seeds.

 

Prosze o opinie czy ma to prawo bytu czy powinienem raczej zrezygnowac ;)

 

Jeszcze jedna kwestia jakiej sie obawiam najbardziej... to wykrycie tej malutkiej uprawy przez zwiekszone zużycie pradu (wiem, ze nie bedzie ono jakies strasznie duze, ale jednak). Czy jest to mozliwe, czy naciął się ktos na przypal wlasnie w taki sposob?

 

IMG 3635

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj, proszę wrzucaj fotki na forum a nie zewnętrze linki, fotkę skasowałem.

Jak dodać zdjęcia do galerii trawka

 

 

Docelowo zamierzam upchnąć do tego boksa 2 automaty - jeszcze dokładnie nie wiem jakie, ale chyba coś z Royal Queen Seeds.

Żadnego automata ! Polecam ICE rosną niskie

 

 

Prosze o opinie czy ma to prawo bytu czy powinienem raczej zrezygnowac 

Zawsze warto, nawet tylko dla swojego doświadczenia

 

 

Jeszcze jedna kwestia jakiej sie obawiam najbardziej... to wykrycie tej malutkiej uprawy przez zwiekszone zużycie pradu (wiem, ze nie bedzie ono jakies strasznie duze, ale jednak). Czy jest to mozliwe, czy naciął się ktos na przypal wlasnie w taki sposob?

:laugh: jak byś miał z 4 x 600W to wtedy można myśleć ale przy Twoim to nawet na rachunku nie zobaczysz różnicy :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Box gotowy. Tylko mam problem z temperatura tzn termometr lezacy na polce po srodku boxa pokazuje okolo 31-32 stopnie, a drugi czujnik ktory jest na samym dole boxa polazuje 27stopni. Czy temp nie jest za wysoka? Jak ja ewentualnie zmniejsZyc? Nie moge juz dolozyc wiatrakow wyciagajacych ani wtlaczajacych ewentualnie mieszajacy, ale czy on cos da? Box wylozony mylarem. 

 

FullSizeRender

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jesli Dobrze widze to uzyles folii srebrnej aluminiowej. Zmien ja na bialo-czarna ktora kupisz za 5 zl. Do tego potrzebujesz wentylatory przynajmniej jeden na gorze i jeden wlot powietrza na dole. Temperatura powinna byc ok wtedy.ps. wymien sobie te zarowki na hpsa z oddlbysnikkem. Kup uzywany nawet za stowke bedzie lepszy niz te co masz.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+